10/12/2014
20:45

FC Bayern - CSKA Moskva

3 : 0 (1 : 0)

Na posledný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov nastupujeme v domácej aréne proti CSKA Moskva v základnej zostave:
Neuer - Rode, Boateng, Dante, Bernat - Hojbjerg, Schweinsteiger - Gaudino, Götze, Ribéry - Müller.

6min - ako prvý pohrozia hostia.
po Eremenkovom centri hlavičkuje Doumbia vedľa našej bránky.

18min -  1 : 0 Natcho fauluje v šestnástke Ribéryho a nariadenú penaltu bezpečne premení Thomas Müller.

23min - Doumbia sa prekľučkuje našou obranou a v obrovskej šanci na vyrovnanie trafí loptu iba do vybiehajúceho Manuela Neuera.

26min - držanie lopty 71%-29% v náš prospech.

27min - Natcho vidí od hlavného rozhodcu ŽK.

37min - Götzeho gól pre správne odmávaný offside neplatí.

40min - brankár Akinfeev vyráža strelu Schweinsteigera na roh.

46min - cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedame. Z ihriska odchádzajú Ribéry a Müller a na ich miesta prichádzajú Robben a Lewandowski.

48min - Rodeho strela z hranice šestnástky letí vedľa bránky.

51min - Lewandowského strelu vyráža brankár Akinfeev. Po Danteho centri a Robbenovej hlavičke končí lopta v náručí brankára hostí.

59min - Robbenovu strelu vyráža brankár Akinfeev, následná dorážka Lewandowského je nepresná.

65min - Natcha strieda Tošič.

68min - Dante fauluje Dzagoeva a vidí za to ŽK.

69min - opäť Götzeho gól a opäť pre správne odmávaný offside neplatí. Strela Doumbiu letí vedľa bránky.

70min - Dzagoev vidí ŽK za faul na Götzeho.

72min - Robben sa prekľučkuje cez 3 hráčov a snaží sa loptu poslať medzi Akinfeevove nohy, ten ale jeho úmysel vystihne a loptu vyráža na roh.

73min - Gaudina strieda Weiser.

74min - loptu po Robbenovom centri Lewandowski hlavou zle trafí a následnú dorážku Schweinsteigera zblokuje obrana hostí na roh.

76min - Lewandowského slabú strelu pohodlne chytá Akinfeev.

79min - po Robbenovej prihrávke Lewandowského krížnu strelu zastaví tyč a následne ju Fernandes odkopáva do bezpečia.

82min - Eremenka strieda Milanov.

84min -  2 : 0 Schweinsteiger odcentruje a nájde hlavu Rodeho, pre ktorého už nie je problém poslať loptu do bránky.

89min - Robben sa pohrá s obranou, jeho zakončenie pravou nohou si ale pochopiteľne nenájde cieľ a končí nad bránkou. Sám Arjen sa tomu čo vymyslel smeje.

90min -  3 : 0 Efremov strieda Musu. Lewandowski prihráva Götzemu a ten sám pred Akinfeevom nezaváha a uzatvára skóre stretnutia.

90+2min - Ignashevich vidí ŽK a následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Som veľmi hrdý na celé družstvo. Urobili sme to v základnej skupine vynikajúco. Stratili sme iba jeden zápas, ale boli sme lepší ako súperi v každom zápase. Dnes sme hrali veľmi seriózne. Teraz musíme pred poslednými zápasmi v roku dobre zregenerovať."

Bastian Schweinsteiger: "Som rád, že sme vyhrali zápas. Boli sme favorit, ale nebolo to ľahké. Dosiahli sme náš cieľ. To je tá najdôležitejšia vec, ale naozaj veľké zápasy na nás stále ešte čakajú."

Arjen Robben: "Moskva toho veľa neukázala. Stiahli sa dozadu a vyčkávali na protiútoky. Mali sme hru plne pod kontrolou. V 2.polčase sme hrali trochu lepšie a strelili sme aj góly. Bola to zábava. Bola to ťažká skupina, ale chcem pochváliť tím - odviedli sme dobrú prácu."

Sebastian Rode: "Prvý gól v Champions League je niečo zvláštne. Ale dôležité je, že sme vyhrali. Moskva bola väčšinou vo vlastnom pokutovom území. Vyhrali sme skupinu a dosiahli svoj ​​cieľ. Teraz si počkáme koho nám vyžrebujú za súpera."