Pomoc utečencom - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015


Pomoc utečencom...24/10/2014

Pri
úspechu nesmieme zabudnúť na nepríjemnú situáciu ostatných.

H
neď po pristátí z Ríma išiel Karl-Heinz Rummenigge v stredu popoludní do kasární. Tam sa spolu s bavorským ministrom vnútra a telovýchovy Joachimom Herrmannon, Bastianom Schweinsteigerom, Holgerom Badstuber stretol s približne 250 mladými ľuďmi. Bayern spolu s partnerským adidasom rozdal 250 teplákových súprav, 250 búnd s kapucňou a 250 čiapok  "maloletým bez sprievodu" (mladí ľudia vo veku 14 až 18 rokov, ktorí prišli do Nemecka bez rodičov alebo súrodencov).

Karl-Heinz Rummenigge: "Je to len malá pomoc, ale dúfame, že sme začiatku. Títo mladí ľudia nemajú čo na seba, okrem toho čo majú na sebe. Myslím, že máme povinnosť im a ostatným pomôcť. Je to ľudské. A dúfame, že by nás mohli nasledovať aj ďalší. Bolo by to dobré znamenie."

Joachim Herrmann: "Bayern je dobrý príklad. Sledovanie futbalu ako tímového športu môže pomôcť mladým ľuďom v ich neľahkej situácii. Dúfam, že pomoc a solidarita obyvateľstva pre mladých utečencov bude pokračovať."

Bastian Schweinsteiger: "Situácie týchto mladých ľudí si zaslúžia pozornosť."

Holger Badstuber: "Bez rodičov, bez súrodencov prísť do cudzej krajiny a nemať žiadnu budúcnosť v mysli je smutné. Bolo príjemné, že sme našou návštevou mohli vykúzliť aspoň na pár chvíľ radosti s leskom v očiach týchto mladých ľudí."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist