24/08/2013
15:30

FC Bayern - 1. FC Nürnberg

2 : 0 (0 : 0)

Na 3.kolo Bundesligy a zároveň bavorské derby nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Götze, Thiago, Ribéry - Mandžukič.

7min - Ribéry centuje, Schweinsteiger je na jeho center prikrátky.
11min - Ginczek triafa strelou spoza šestnástky brvno našej bránky.
18min - Ribéryho dobrý center odvracia obrana hostí na roh.
20min - Ribéryho prízemná strela mieri vedľa bránky.
22min - Robbena v šanci vychytá brankár Schäfer.
23min - Robbenov priamy kop míňa bránku.
25min - po Alabovom centri fauluje Mandžukiča vo výskoku Chandler, penalta sa však nepíska.
26min - Ribéryho strelu zblokuje Pinola na roh.
27min - ŽK pre Ginczeka po faule na G
ötzeho.
28min - po Boatengovom centri hlavičkuje Mandžukič do rúk brankára Schäfera.
32min - Robbena faule Nilsson a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú však Alaba kopne veľmi zle a tak ju brankár Schäfer chytá.
35min - zraneného Nilssona strieda Dabanli.
38min - Thiagova strela mieri nad bránku.
41min - Ginczekov volej je nepresný a slabý a tak neohrozí Manuela Neuera.
45min - Boatengov ďalekonosný strelecký pokus vyráža brankár hostí, pri dorážke je Mandžukič v offside a navyše vidí za faul na Dabanliho ŽK.
45+3min - Robbenova strela letí nad bránku hostí.

47min - Lahm vidí ŽK za faul na Plattenhardta.
54min - Lahm vysúva Robbena, obrana hostí je ale pozorná.
55min - Alabova strela letí vysoko nad bránku.
56min - Mandžukičova hlavička mieri do rúk brankára Schäfera.
57min - výborný center G
ötzeho dvihne hlavou pred Mandžukičom Dabanli.
58min - Thiagova strela letí vysoko nad bránku.
60min - po Lahmovom centeri hlavičkuje Mandžukič a brankár Schäfer nádherným zákrokom vyráža loptu nad bránku.
61min - G
ötze sám pred brankárom hostí zakončuje iba do jeho nôh.
62min - Mandžukičovu hlavičku boxuje Schäfer do bezpečia. Thiaga strieda M
üller.
64min - Mü
ller triafa bočnú sieť hosťujúcej bránky.
66min - Robben krásne vysúva M
üllera, brankár Schäfer je ale pri lopte skôr.
67min - G
ötzeho strieda Kroos.
69min -
1 : 0 Lahma centruje a Ribéry hlavou zakončuje k vzdialenejšej tyči a prekonáva dobre chytajúceho Schäfera. Následne vidí za vyzlečenie dresu ŽK.
72min - Feulnera strieda Frantz.
73min - po peknom sóle zakončuje Alaba nepresne vedľa bránky.
75min - Plattenhardta strieda Kiyotake.
76min - hlavička Starka mieri vedľa našej bránky.
78min -
2 : 0 Robben po nádhernom sóle zakončuje pravou nohou medzi nohy brankára Schäfera, lopta aj s prispením tyče končí v bránke.
80min - Ribéryho strieda Shaqiri.
82min - na Robbenovu prihrávku pred bránku nedosiahne Mandžukič.
83min - M
üllerova strela míňa bránku hostí.
84min - Shaqiri v obrovskej príležitosti triafa tyč.
90min - volej Robbena končí na bočnej sieti bránky hostí.
90+1min - Ginczekova strela mieri vedľa našej bránky a následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Deväť bodov po troch zápasoch, všetko nádherné! V 2.polčase sme hrali nádherný futbal. Mohli sme strelil štyri alebo päť gólov. Napriek tomu sme spokojní s 2 : 0. V 1.polčase to nebolo ľahké. Vzhľadom k tomu, že Norimberg hral veľmi tesne a agresívne."

Pep Guardiola: "Víťazstvo bolo dôležité. Som spokojný - najmä s 2.polčasom našej hry. Ako vo Frankfurte nad Mohanom, mám len málo proti. Priznám sa, hovoril som s tímom niekoľkokrát. Zvlášť, keď Franck a Arjen majú loptu, môžeme zaútočiť rýchlo. Norimberg bol neuveriteľne dobre organizovaný. Proti tomuto súperovi, je to vždy ťažké."

Philipp Lahm: "So štartom môžeme byť úplne spokojní. Bola to dnes tímová práca. Moja hra nie je ofenzívna a to aj v minulom roku som pripravil mnoho gólov. Ale moja hra sa zmenila."

Bastian Schweinsteiger: "Vedel som, že Norimberg bude brániť na vlastnej polovici. Museli sme byť trochu trpezliví, ale boli sme. Napriek tomu sme vždy hrali dopredu. V 2.polčase sme zvýšili rýchlosť. Vieme, že môžeme hrať lepšie, ale to príde."

Michael Wiesinger (tréner FCN): "Chceli sme hrať s kompaktnou obranu. To Bayern je v súčasnej dobe stroj, ktorý bol jasný. V priebehu 2.polčasu sa stalo niečo, čo sme očakávali. Bayern nestratil trpezlivosť. Hrali svoju hru a zaslúžil si vyhrať."