20:45
Camp Nou Barcelona

FC Barcelona - FC Bayern

0 : 3 (0 : 0)

Na odvetný semifinálový zápas Ligy majstrov proti "blaugranas" nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Boateng, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Ribéry, Müller, Robben - Mandžukič.

1min - Thomas Müller je pristihnutý v offside.
8min - Lahmovu strelu zblokuje Song.
12min - Robben postupuje od polovice ihriska sám na brankára Valdésa, na presné zakončenie mu ale chýbajú sily.
19min - po peknej akcii zblokuje strelu Lahma v rozhodujúcej chvíli Pique.
24min - strelu Pedra vytláča Neuer na roh.
27min - Xaviho strela letí nad bránku.
30min - Pedrov center do náručia Manuela Neuera.
32min - Robben vidí ŽK za faul na Songa.
40min - Adrianovu strelu chytá Neuer.
45min - ŽK pre Alvesa za faul na Schweinsteigera.

48min - Robbenov priamy kop do rúk brankára Valdésa.
49min -
0 : 1 Alaba prihráva Robbenovi a ten svoju typickú akciu s kľučkou na ľavú stranu a strelou ľavou nohou presne zakončuje.
52min - Villova strela končí vedľa bránky.
55min - Robbenov strelecký pokus končí vedľa bránky. Domáci striedajú Xaviho za Alexisa.
65min - domáci striedajú Iniestu za Thiaga.
66min - veľmi rozumne striedame kartami ohrozeného Schweinsteigera za Gustava (aj keď aj Luiz je ohrozený kartami, ale Bastian by vo finále chýbal isto oveľa viac).
71min - Neuer chytá strelu Pedra.
72min -
0 : 2 Pique si tečuje center Ribéryho do vlastnej bránky.
74min - Villova hlavička sa obtrie o vonkajšiu stranu tyče našej bránky. Ďalšie rozumné striedanie kartami ohrozeného Martíneza za Tymoshchuka.
76min -
0 : 3 Müller posiela center Ribéryho hlavou do siete.
77min - ihrisko opúšťa aj posledný kartami ohrozený hráč Philipp Lahm. Strieda ho Rafinha. Lahm odovzdáva kapitánsku pásku Ribérymu.
78min - Pique vidí ŽK za zbytočný a skoro likvidačný faul na M
üllera.
86min - Villova strela končí v náručí Manuela Neuera.
87min - Bartra strieda Montoya.
88min - Rafinhova strela do bočnej siete.
90+1min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia a naši chlapci sú definitívne vo finále Ligy majstrov.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Musím sa takmer uštipnúť! Vyhrali sme 3:0 proti najlepšiemu tímu na svete, prvý zápas 4 : 0! To je neuveriteľné! Po 1 : 0 som sa už uvoľnil, pretože som vedel, že teraz je potrebné streliť šesť gólov a to sa mi zdalo, že je dnes nemožné. Chytili sme proti Barcelone dva nádherné dni, išlo to výborne, ale teraz nechceme byť arogantní. Dosiahli sme niečoho, čo je veľmi ťažké: tretíkrát za štyri roky byť vo finále. Teraz ho chceme vyhrať! Ideme do Londýna so širokou hruďou. Myslím, že máme dobrú šancu zvíťaziť."

Matthias Sammer: "Náš rešpekt ide ďalej do FC Barcelona. Boli sme lepší. Chceli sme sa ukázať. Máme silnú kvalitu, sme na dobrej ceste. Ale teraz musíme vyhrať titul."

Jupp Heynckes: "Sme tím, ktorý má veľkú súdržnosť. Spolupracujeme vynikajúco a máme veľký hlad po úspechu. Obe zápasy ukázali, že môžeme hrať zápasy na veľmi vysokej úrovni. Hráme vysokorýchlostný futbal, veľmi dobre organizovaný, takticky veľmi šikovný a máme vôľu, takže to v tejto sezóne funguje perfektne. Sme tím. Spredu dozadu."

Arjen Robben: "4 : 0 doma, 3 : 0 tu na Camp Nou - to je história! Vzhľadom k tomu je treba byť hrdí a užívať si. Tu je skvelá atmosféra. Ak niekto tak presvedčivo zvíťazí proti najlepšiemu tímu sveta v posledných piatich rokoch a na Camp Nou, čo chcete ešte viac? Máme naozaj skvelý tím, obrovskú kvalitu a spolupracujeme - dopredu, dozadu. Máme sa tešiť na finále, ja sa na to teším a samozrejme chcem vyhrať teraz túto vec."

Philipp Lahm:
"Jedno alebo dve pivá bezpečne potečú. Barcelona je absolútne špičkový tím. Vzhľadom k tomu je neuveriteľné, že človek postúpi týmto spôsobom. Máme skvelých hráčov v tíme a odohrali sme dva skvelé zápasy."

Javi Martínez: "Mnoho z mojich priateľov sú Barça fanúšikovia, ale majú radi aj mňa. Hral som vo svojej kariére tak často proti Barca - a nikdy som nevyhral. Pravdepodobne som musel prísť do Nemecka a do Bayernu. Som veľmi šťastný. Boli sme tak silní v týchto dvoch zápasoch."

Daniel van Buyten: "Vedeli sme, že Barça bola zranená a chcú ukázať reakciu. Nebolo to ľahké, ale máme výborní koncentrovaní tím a teraz som len rád. Ukázali sme, že my sme najlepší tím. Náš futbal je nielen krásny, ale aj úspešný."

David Alaba: "Úžasné, čo sme urobili. Dostali sme sa do finále a sme nadšení."

Sandro Rossella (prezident FC Barcelona): "Chcem pogratulovať Bayernu, pretože oni boli jasne lepší ako my a zaslúžia si byť vo finále. Myslím, že 7 : 0 je trochu príliš vysoké, ale to neznamená, že Bayern nie je lepší. Už sme stratili v Mníchove. Myslím, že Bayern je v súčasnej dobe najsilnejší tím v Európe a že vyhrá finále, aj keď človek vo futbale nikdy nemôže vedieť."

Gerard Piqué: "Snažili sme sa všetko a urobili čo sme mohli. Chceli sme pred prestávkou streliť prvý gól. Potom by to možno bolo iné. Gratulujeme Bayernu! Oni hrali veľký futbal."

Xavi: "Gratulujem Bayernu! Skvelý futbal! Bayern bol oveľa konkurencieschopnejší, než sme my dnes. Nehrali sme dobre, musí byť sebakritickí a zlepšovať sa. Bayern bol jasne lepší. Veľa šťastia do finále!"