20:45

FC Bayern -
FC Zürich

2 : 0 (1 : 0)

Účinkovanie v Lige majstrov ročníka 2011/2012 sme začali v 1. zápase 3. predkola. Našim súperom v dvojzápase bude FC Zürich. Do 1.zápasu nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Robben - Gomez.

5min - Rodrigezov center Chermiti hlavičkuje tesne nad našu bránku.
8min -
1 : 0 nádherný center Robbena posiela hlavou Schweinsteiger do bránky Leoniho.
12min - Lahm po narážačke s Gomezom pekne vnikne do šestnástky, ale sám zoči-voči brankárovi Leonimu ho nedokáže prestreliť.
18min - Gomez sa odvážne púšťa medzi trojicu hráčov hostí, ale neuspeje.
20min - Lahm vniká do šestnástky, posiela prihrávku na Gomeza, jeho strela je ale zblokovaná.
25min - držanie lopty 65-35 v náš prospech.
30min - Gomez sa rúti sám na brankára hostí, ale lopta sa mu zapletie medzi nohami.
32min - Kroosova ďalekonosná strela je zblokovaná na roh.
33min - Gomezova strela z otočky letí vysoko nad bránku Leoniho.
37min - nebezpečnú hlavičku Chermitiho Neuer chytá, navyše postranný rozhodca odmáva offside.
45min - Rodriguezov PK končí vedľa našej bránky. Následne hlavný rozhodca končí 1.polčas.

51min - Ribéry krásne vnikne do šestnástky, prihráva Gomezovi a ten z výbornej pozície neuveriteľne netrafí bránku.
53min - Ribéryho strelu spoza šestnástky nádherným zákrokom vyráža brankár Leoni,  pri následnej dorážke Lahma opäť zažiari brankár Leoni, ktorý dobre zmenší strelecký uhol a lopta ho trafí.
54min - Beda vidí po faule na Kroosa ŽK.
55min - hostia striedajú Schönbächlera za Nikciho.
57min - Robben pri obstrele obrancu a brankára hostí netrafí bránku. Striedame Kroosa za Müllera.
60min - PK Ribéryho zastaví tyč.
64min - Schweinsteigerovu strelu spoza šestnástky z námahou vyráža brankár Leoni.
65min - kontakt Rodrigueza a Müllera hlavný rozhodca neposúdi ako penaltový.
67min - hostia striedajú. Odchádza Barmettler, prichádza Buff.
68min - Gomez vidí po faule ŽK.
72min -
2 : 0 Gomez nestíha prihrávku, ale následne nachádza spätnou prihrávkou Robbena a ten z rohu šestnástky nedáva Leonimu šancu.
79min - Ribéryho málo razantnú strelu chytá Leoni.
82min - Müller hlavou nedosiahne na center Lahma.
83min - Gomez si obhodí brankára Leoniho, ale z ťažkej pozície triafa loptu iba do na bránkovú čiaru dobiehajúceho Djuriča.
84min - Schweinsteigerova hlavička končí vedľa bránky hostí. Tí následne striedajú. Odchádza Chermiti, prichádza Drmič.
88min - Gomez postupuje sám na brankára, ale Rodriguez ho potiahne za dres, Mario síce nepadá, napriek tomu hlavný rozhodca odpustí hosťom jednoznačnú penaltu.
90+1min - po faule Bedu na Ribéryho, vidí previnilec druhú ŽK a teda následne ČK.
90+3min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Predzápasové prianie kapitána Philippa Lahma, aby sme do odvety išli s dvojgólovým náskokom po víťazstve 2 : 0 sa teda splniť podarilo. Počas celého zápasu sme mali jednoznačnú prevahu, ktorú sme na prvý gól premenili hneď na začiatku stretnutia v 8min po centri Robbena a pekne umiestnenej hlavičke Bastiana Schweinsteigera. Následne sme si ešte vypracovali niekoľko príležitostí, ale druhý gól sme si odložili až do 2.polčasu. V ňom sa obraz hry opakoval, zápas sme kontrolovali a častejšie sme sa dostávali do príležitostí. Jednu z nich premenil na druhý gól nádhernou strelou z rohu šestnástky Arjen Robben. Do ustráchane hrajúcich hostí by sa zaiste zmestil aj ďalší gól resp. góly, ale to by niektorú zo svojich príležitostí museli premeniť Mario Gomez resp. Philipp Lahm. Najmä Mariovi to žiaľ dnes, aj napriek snahe, súdené nebolo snáď ani keby zápas trval dlhšie. Aj keď tí, ktorí čítate moje reporty pravidelne viete o mojom nepísanom a málo porušovanom pravidle o nehodnotení výkonu rozhodcov, dnes toto pravidlo poruším, pretože druhým dôvodom prečo sa skóre už nemenilo bol hlavný rozhodca. Ten mal so svojimi asistentmi (ktorých mal dnes až 4) najmenej 2 príležitosti zapískať penaltu. V oboch prípadoch bol previnilcom Rodriguez. V jednom prípade sa dostal do kontaktu s Müllerom, v prípade druhom s Gomezom. Píšťalka rozhodcu ale ostala nemá. Snáď nám žiaden gól nebude chýbať k postupu. Za muža zápasu by som dnes vyhlásil s veľkou chuťou hrajúceho Arjena Robbena, ktorý svoj dobrý výkon vyšperkoval gólom a gólovým centrom. Odveta v
Zürichu je na programe v utorok 23/08/2011. Pred ňou si, ale ešte cez víkend v 3.kole Bundesligy v sobotu 20/11/2011 o 15:30, zmeriame na domácom štadióne sily s mužstvom Hamburgeru SV. Všetci samozrejme očakávame víťazstvo.