09/11/2013
15:30

FC Bayern - FC Augsburg

3 : 0 (2 : 0)

Na 12.kolo Bundesligy a zároveň bavorské derby proti iba 80 km vzdialenému Augsburgu nastupujeme na domácom stadióne v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Martínez - Götze, Lahm, Kroos, Ribéry - Mandžukič.

3min - po zblokovanom priamom kope Ribéryho, mieri strela Rafinhu vedľa bránky.
4min -
1 : 0 Dante sklepne loptu na Boatenga, ten sa v šestnástke otočí a strelou pod brvno otvára skóre.
15min - Ribéryho strela tesne míňa bránku.
28min  - Kroosova ďalekonosná strela míňa bránku.
43min -
2 : 0 Ribéry je faulovaný na hranici šestnástky a sám je exekútorom priameho kopu, ktorý trafí bravúrne a zvyšuje skóre zápasu.

47min - strela Morávka letí vedľa našej bránky.
53min - Ribéryho krížna strela z hranice šestnástky tesne míňa bránku hostí.
54min - hostia striedajú Altintopa za Milika.
57min - ďalekonosná Ostrzolekova strela letí nad našu bránku.
63min - Hahnova strela míňa našu bránku.
64min - Vogtov center
66min - po Götzeho rohovom kope hlavičkuje Martínez vedľa bránky. Následne je Götze vystriedaný Robbenom.
68min - po rýchlom protiútoku zablokuje obrana hostí strelecký pokus Robbena na roh.
73min - po Alabovej spätnej prihrávke pred lepšie postaveným Mandžukičom slabo zakončí Robben.
74min - obe mužstvá striedajú. Hostia Morávka za Hong a naši Rafinhu za Müllera.
79min - hostia striedajú. Vogta strieda Mölders.
81min - Kroosa strieda Kirchhoff.
87min - po Ribéryho spätnej prihrávke vyráža brankár hostí pohotovú strelu Kirchhoffa.
88min - po Mandžukičovom centri vyráža brankár Hitz iba s veľkou námahou hlavičku Robbena na roh.
90min - Milik hlavou nedokáže usmerniť priamy kop hostí. Nadstavený čas stretnutia budú 2 minúty.
90+2min -
3 : 0 Müller nastrelí v šestnástke ruku Ostrzoleka a hlavný rozhodca píska penaltu, ktorú sám Müller bezpečne premení. Po odpískaní penalty je navyše hlavným rozhodcom za nešportové správanie na tribúnu vykázaný tréner hostí Markus Weinzierl.

Pep Guardiola:
"Začali sme dobre a gól to trochu uľahčil, potom sme už ale nehrali tak dobre. V 2.polčase to bolo lepšie, kontrolovali sme hru a mali niekoľko šancí skórovať. Dúfam, že sa hráči po reprezentačnej prestávke vrátia fit."

Franck Ribéry: "Gól bol dobrý pre tím aj pre mňa. Hrali sme dobre, boli veľmi agresívni a hrali lepšie ako v predchádzajúcich zápasoch. Zápas v Dortmunde je pre nás veľmi dôležitý. Je to skvelá príležitosť. Musíme ju využiť. Musíme pracovať a vyhrať a rozšíriť rekord."

Jérôme Boateng: "Som naozaj rád, že som strelil gól a že sme zlomili rekord. Gratulujeme všetkým v FC Bayern aj Juppovi Heynckesovi za minulú sezónu. Bol to skvelý zápas od celého tímu. Môžeme byť šťastní."

Mark Weinzierl (tréner FC Augsburg): "Bayern Mníchov je neuveriteľne silný, mohli sme to dnes zažiť. To je neuveriteľné. Už rýchly gól zmaril naše plány. Mohli sme to celkovo odohrať lepšie, niekedy nám chýba trochu odvahy."

Daniel Baier (kapitán FC Augsburg):
"Po inkasovanom góle sme hrali dobre, ale potom prišiel voľný kop a bolo 0 : 2. V 2.polčase by sme museli hrať lepšie, aby sme niečo získali, inak sme jednoznačne stratili."