Rozhovor Neuer - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Neuer v majstrovskom rozhovore.


Kožené nohavice? "Musím ich ešte prežehliť!"Pohár DFB už raz do výšky dvíhal. So svojim bývalým klubom Schalke 04. V sobotu príde skúška sily, na Manuela Neuera totiž čaká asi jedenásť kilogramov vážiaca majstrovská trofej. "Určite to bude mimoriadny moment. Nechám sa prekvapiť," povedal v majstrovskom rozhovore, exkluzívne pre portál fcbayern.de.
Prvý raz vo svojej kariére sa môže Neuer nazývať nemeckým majstrom, prvýkrát bude s FC Bayern stáť na balkóne mníchovskej radnice a oslavovať. Jeho kožené nohavice sú už pripravené, čo sa však týka zvyšku bavorského kroja, musí tento 27-ročný mladík ešte riadne zaloviť  vo svojej skrini.
Popri blížiacich sa oslavách titulu, sa rozhovoril Neuer i o oboch finále, proti Dortmundu a Stuttgartu.

Preklad rozhovoru vám prinášame vďaka Sue.

Rozhovor s Manuelom Neuerom:

fcbayern.de:
Manuel, od stredy všetci opätovne trénujete. Je po dvoch voľných dňoch potrebný nejaký čas, dostať sa späť do tempa?
Neuer: "Doba zahrievania je o čosi dlhšia, tak 30 minút. Potom sme ale hneď na správnej prevádzkovej teplote."

fcbayern.de: V sobotu na Vás čaká Augsburg, potom nasledujú oslavy titulu, tvojho prvého...
Neuer: "Oh áno, veľmi sa už na to teším. Ale pred tým chceme ešte predviesť dobrú hru. S víťazstvom za chrbtom sa teda oslavuje výrazne lepšie. A s ohľadom na blížiace sa dve finále, chceme ostať v rytme.  Ideme na to a nepoľavíme. Každý jeden hráč sa bude chcieť ešte presadiť a ukázať."

fcbayern.de: Si dostatočne vybavený na svoju prvú oslavu titulu?
Neuer: "Moje kožené nohavice doma čakajú, musím ich ešte trocha prežehliť! (smiech). No uvidíme, kde tak asi mám ponožky a pančuchy. Problém je v tom, že keď mi príde návšteva na Oktoberfest, veľmi rád požičiavam svoje veci kamarátom, ktorí prídu bez kroja. Tak sa musím teraz presvedčiť, či mám ešte všetko v skrini! (smiech)."

fcbayern.de: Sníval si v ostatných dňoch o tom, ako zodvihneš do nebies majstrovskú misu?
Neuer: " Nie, ešte nie. No po zápase proti Frankfurtu, keď sme si definitívne zaistili zisk titulu, to však bol gigantický pocit. Vtedy, keď sme s našimi fanúšikmi v rohu oslavovali, to vo mne riadne vibrovalo. Teraz príde tá misa! To bude určite tiež mimoriadny moment. Nechám sa prekvapiť."

fcbayern.de: Budete musieť i teraz, kvôli blížiacemu sa finále Ligy majstrov, oslavovať so zatiahnutou ručnou brzdou?
Neuer: "Prirodzene by to nemalo skončiť výtržnosťami. No v sobotu riadne šliapneme na plyn! Pred Londýnom sú predsa ešte dva týždne."

fcbayern.de: I tak už tento zápas vrhá isté tiene. Pôjdu hráči do oboch zápasov, proti Augsburgu i Mönchengladbachu, trocha opatrnejšie, aby sa vyhli prípadným zraneniam?
Neuer: "Nie. Človek sa môže skôr zraniť, ak sa riadne do toho nevloží a nepripraví. Kvôli finále Ligy majstrov nebudeme brať žiaden ohľad na nadchádzajúce dva duely domácej ligy, naopak, chceme nabrať ešte viac sebavedomia."

fcbayern.de: Zvlášť, keď môžeš získať ďalší rekord...
Neuer: "Inkasoval som doposiaľ 15 gólov a rekord je 21. Takže to nevyzerá zle. Musíme veľa investovať do obrany. Potom vyjde i tento rekord, pod ktorý sa rád podpíšem."

fcbayern.de: Prinajmenšom by to bol príjemný čiastkový cieľ, taká "horská prémia" na udržanie zdravého napätia, než príde o dva týždne veľké finále, však?
Neuer: "Cieľom bude: do ligového zápasu ísť plne sústredení a v tréningu ísť až na doraz. Ako sa trénuje, tak sa potom hrá v zápase. "Ako na cvičisku, tak na bojisku," to je staré úslovie, no platí stále."

fcbayern.de: Hovorí sa v mužstve už hodne o Wembley?
Neuer: "Nie, momentálne nie. Objednávame vstupenky pre naše rodiny a priateľov. Ale inak ešte nestojí finále LM v popredí. Riadne horúco začne byť pár dní pred zápasom. To človek pocíti, čo je v hre, o čo sa hrá."

fcbayern.de: Bol si prekvapený z toho, akú veľkú prevahu ste mali nad Barcelonou?
Neuer: " Víťazstvo 3:0 v Barcelone, to sa v týchto výškach nepodarí veľa mužstvám! Ono to skutočne bolo neobyčajné, s tým sme nerátali. Teraz chceme urobiť ten posledný krok."

fcbayern.de: Zapôsobili tieto vaše výkony proti Barce aj na BVB?
Neuer: "Celý futbalový svet bol ohúrený. Dortmund však nepôsobil posledný víkend mimoriadne otrasený. Jedno je isté: bude to rovnocenný duel. Dortmund je prvotriedne mužstvo. Ale: My sme dostatočne sebavedomí a vieme: Ak podáme špičkový výkon, "ušatý" pohár vyhráme."

fcbayern.de: Týždeň na to, by ste prípadne mohli dokonca dosiahnuť perfektné "treble"...
Neuer: " Tretíkrát za sebou budem hrať vo finále o pohár DFB v Berlíne. Je to super. V minulej sezóne nám to, žiaľ, s pohárom nevyšlo a preto sme teraz na rade my (smeje sa). Možno to bude krásna korunovácia jednej šialenej sezóny!"

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist