20:45
Etihad Stadium Manchester

Manchester City - FC Bayern

1 : 3 (0 : 1)

Na druhý zápas D-skupiny Ligy majstrov proti "The Citizens" nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben, Schweinsteige, Kroos, Ribéry - Müller.

3min - po Alabovom centri zakončuje nepresne hlavou Robben.
5min - Neuer chytá hlavičku Nastasiča.
7min -
0 : 1 Ribéry vystrelí spoza šestnástky a prestrelí brankára Harta.
15min - Ribéryho spätná prihrávka nachádza Kroosa, ktorého strelu chytá Hart. Držanie lopty je 37%-63%.
17min - Alabov center vyráža Hart iba ku Kroosovi, jeho strela ale míňa bránku.
18min - Alabova strela letí vedľa bránky.
31min - Robben vnikne do šestnástky, jeho polo strelu - polo center nestihne v sklze zasiahnuť Müller.
33min - Alabovo zakončenie vyráža Hart, späť k Alabovi a opakované zakončenie sa od brániaceho hráča odráža do Hartových rúk. Agüerova nepresná strela letí vedľa bránky.
42min - Agüero vidí ŽK za faul na Rafinhu.
45min - Kroos vidí ŽK po faule na Navasa.

46min - po rohovom kope domácich nepresne zakončuje Richards.
53min - Robbenov prízemný strelecký pokus, len vďaka teči domácej obrany tesne míňa bránku.
56min -
0 : 2 Dante krásnym centrom za obranu nájde Müllera, ktorý si poradí aj s brankárom Hartom a tak do prázdnej bránky zvyšuje skóre.
57min - domáci striedajú. Džeka strieda Negredo.
60min -
0 : 3 Robben, po sóle takmer od polovice ihriska, pravačkou prestrelí brankára Harta.
62min - Hart chytá Robbenovu strelu spoza šestnástky.
63min - Robben pätičkou vysúva Kroosa, ten trafí iba Harta a následná dorážka Robbena letí vysoko nad bránku.
70min - Nasri vidí ŽK za faul na Kroosa. Dvojnásobné striedanie v domácom mužstve. Agüera strieda Silva a Nasriho Milner.
75min - slabú Ribéryho strelu chytá Hart. Milner vidí ŽK za faul Müllera. Schweinsteigera strieda Kirchhoff.
76min - Müller sa prederie do šestnástky, jeho prvé zakončenie zblokuje domáca obrana, druhé triafa tyč.
77min - Milnerovu strela vyráža Manuel Neuer nad brvno.
78min - Shaqiri strieda Robbena.
80min -
1 : 3 Negredo sa obtočí okolo Boatenga a aj s prispením tyče znižuje skóre.
85min - Ribéryho strieda Götze.
86min - Tourého, ktorý by sa sám rútil na Neuera, zastavuje Boateng iba za cenu ČK a predčasne opúšťa ihrisko. Z následného priameho kopu triafa Silva brvno našej bránky.
89min - Negredova hlavička letí tesne vedľa našej bránky.
90+2min - Silvova hlavička letí vedľa bránky.
90+3min - koniec zápasu.

Uli Hoeness: "Skoro 80 minút sme tu hrali takmer dokonalý futbal. Nemôžem si spomenúť, že by sme mali také držanie lopty a hrali tak neuveriteľný futbal proti tak známemu súperovi ako Manchester City. Môžem len pogratulovať tímu a trénerovi."

Pep Guardiola: "Sme šťastní. Dôležité je, že sme vyhrali. Hrali sme v Anglicku proti jednému z najlepších tímov v lige. Bol to skvelý zápas."

Philipp Lahm: "70 alebo 75 minút sme hrali absolútny top futbal, proti top tímu ako je Manchester City.  Celkovo to bola na ihrisku naozaj zábava. Nemohli sme si to lepšie predstaviť."

Franck Ribéry: "Manchester City je dobrý tím, ale my sme hrali veľmi dobre, vytvorili sme si veľký tlak. Sme radi, že máme šesť bodov. To je skvelé. Musíme len pokračovať v tomto trende."

Arjen Robben: "Toto som dnes nečakal. Obrovský kompliment pre mužstvo. Samozrejme, že sa dá povedať, že to miestami nebolo tak dobre organizované. Hrali sme ale veľmi dobre. Bolo tam  množstvo útokov, ktoré boli naozaj skvelé."

Thomas Müller:
"Každý videl , že to bolo zaslúžené. To nám robí radosť, ako tím hrá futbal. Sme radi, že sme urobili významný krok smerom k vyraďovacej fáze. Opäť sme ale potrápili sami seba v posledných desiatich minútach. Ako ste mohli vidieť, City má veľmi dobré individuality."

Manuel Pellegrini (tréner Manchester City): "Bojovali sme, ale ťažko sme sa dostávali k lopte. Hrali sme zle a Bayern veľmi dobrá. Je to víťaz Champions League. Dúfame v druhé miesto v skupine."