5.deň - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014 > Sústredenie Doha


Sústredenie Doha.5.deň


09
/01/2014

Pľuzgiere, bolesti svalov... Áno, sústredenie v Katare bolí. Rovnako ako hráči bojujú s obvyklými bolesťami prípravy, aj tréner Guardiola bojuje so chrapľavým hlasom - výsledok intenzívnych a vášnivých tréningov z jeho strany. "On nás ešte celkom nevykončil, ako vidíme," žartoval Manuel Neuer a Dante sa pridal: "On komunikuje s nami veľmi, veľmi veľa, individuálne aj kolektívne. Je veľmi aktívny." Tréner však nie je ochotný poľaviť, pretože ako povedal pred vianočnými sviatkami: "Ak chceme vyhrať ligu a bojovať o Ligu majstrov znova a znova, naša úroveň nie je ešte dostatočne vysoká a čaká nás veľa práce aby sme sa stali opäť majstrom."

Manuel Neuer:
"Chceme sa rozvíjať a pracovať na každom detaile. Na tejto úrovni rozhoduje každý detail. Dokonca aj hlava musí pracovať. Máme hlad a chceme sa učiť."

Štvrtok bol významný najmä pre Bastiana Schweinsteigera, ktorý prvý krát od zranenia absolvoval so spoluhráčmi kompletnú tréningovú jednotku. "
Je fajn byť znova s tímom a byť schopný sa pripojiť k cvičeniam. Samozrejme, že je to väčšia zábava s loptou a kolegami, než bez lopty a sám, ale ja nie som ešte tam kde by som chcel byť. Musím sa cítiť ešte lepšie. Musím isť deň a dňom a a bude to dobré. Forma sa nevráti cez noc. Majstrovstvách sveta sa blížia a v lete to bude niečo veľké. Dovtedy sa sústredím ale iba na Bayern. Vyhrať dvakrát v rade Ligu majstrov - to je môj veľký cieľ. To nie je samozrejme len tak, ale ak budeme ťahať za jeden povraz, potom je to možné," povedal Bastian.

Na svojom návrate poctivo pracovali v
telocvični Aspire akadémie v Dohe aj Arjen Robben a Holger Badstuber. "Súčasťou stavby je aj bolesť," povedal Robben, ktorý absolvoval cvičenie na rýchlosť, silu a výbušnosť na rôznych zariadeniach. Úplne odlišný tréning mal Holger Badstuber. "Ďalším veľkým krokom pre mňa bude teraz beh," hovorí Holger. Po 13 mesiacoch od zranenia má zatiaľ dovolený "iba" spinning na bicykli, chôdzu na bežeckom páse a aqua jogging v bazéne. "Umieram túžbou vrátiť sa späť na ihrisko. Cnie sa mi za trávou, cnie sa mi za zápasmi, ale som trpezlivý, viem, že nesmiem koleno dráždiť."


Štvrtkový podvečer sa niesol v znamení prvého prípravného zápasu v na tomto sústredení a zároveň prvého zápasu v tomto kalendárnom roku vôbec. V ňom sme zdolali sudánsky klub Al-Merrikh SC v pomere 0 : 2 po góloch Greena a Pizarra. Do oboch polčasov nastúpili rozdielne jedenástky, teda vlastne desiatky, pretože celý zápas odchytal Tom Starke.

Al-Merrikh SC - FC Bayern 0 : 2 (0 : 1)
FC Bayern
: Starke - Weiser (46. Rafinha), Martínez (46. Boateng), Dante (46. Hojbjerg), Contento (46. Alaba) - Lahm (46. Thiago) - Götze (46. Müller), Shaqiri (46. Pizarro), Kroos (46. Schöpf), Green (46. Sallahi) - Ribéry (46. Mandžukič)
Nezasiahli do hry: Neuer, Raeder, van Buyten
Rozhodca: Saoud Al Atbah (Katar)
Divákov: 6 543
Góly: 0 : 1 Green (35.), 0 : 2 Pizarro (53.)
Žlté karty: - / -

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist