15:30

FC Bayern -
1899 Hoffenheim

3 : 3 (3 : 2)

Už ako nový majster nastupujeme na domáci zápas proti Hoffenheimu. Tréner Guardiola sa rozhodne šetriť niektorých hráčov a tak je základná jedenástka trochu pozmenená: Starke - Rafinha, van Buyten, Dante, Contento - Schweinsteiger, Thiago - Shaqiri, Götze, Ribéry - Pizarro.

6min - Thiago odcentruje na Schweinsteigera a ten z prvej prestrelí bránku.
11min - van Buyten chybuje a zavarí tak brankárovi Starkemu, tomu sa ale včas podarí odkopnúť loptu do bezpečia.
13min - Volland veľmi nepresne vystrelí.
14min - Ribéry vyzvŕta obranu hostí a odcentruje pred bránku, ale Pizarro na lopti nedosiahne.
15min - Pizarro nedosiahne ani na center Contenta.
23min -
0 : 1 Modeste sa vyhne offsidu, keď na prihrávku spoluhráča vybieha z vlastnej polovice a postupuje sám na Starkeho. Jeho zakončenie Starke rukou vyráža, Modeste si ale loptu dobehne a do prázdnej bránky pohodlne skóruje.
25min - Lahm strieda zraneného Thiaga.
27min - Pizarrove gólové zakončenie vyráža brankár Grahl.
31min -
1 : 1 Shaqiri odcentruje a Pizarro tiesnený a v páde posiela loptu hlavou do siete.
32min - zraneného strelca gólu Modesteho strieda
Elyounoussi.
33min - Lahmova veľmi nepresná strela končí pri rohovej zástavke.
34min -
2 : 1 Pizarro priklepne loptu Shaqirimu a ten ju posiela presne k tyči.
37min - Schweinsteiger vysúva Pizarra, ten sa snaží prelobovať brankára Grahla, nepochopiteľne ale minie bránku.
40min -
3 : 1 pri rýchlom protiútoku vysúva Pizarro Ribéryho, ten mu loptu ideálne vracia pred bránku a Claudio tentokrát nezaváha.
45min -
3 : 2 po vymyslenom faule Rafinhu na Becka, kope Salihovič priamy kop, ktorý ideálne zatočí okolo bezmocného Starkeho.

46min - cez polčasovú prestávku strieda Götzeho Mandžukič.
48min -
Vestergaard vidí ŽK.
53min - Firminhovu gólovú hlavičku chytá brankár Starke.
58min - Ribéry odcentuje a Shaqiri z prvej prestrelí bránku.
60min - Hoffenheimu sa zraní aj druhý strelec gólu a tak Salihoviča strieda Herdling.
62min - Lahm padá v šestnástke po kontakte s Beckom, penalta sa ale nepíska.
74min - Vestergaard halvičkuje iba do rúk Toma Starkeho.
75min -
3 : 3 po zlom odkope Starkeho sa lopta dostáva k Herdlingovi, ten prihráva Firminhovi, ktorému necháva Dante priveľa miesta a tak strednopoliar hostí po zemi obstrelí Starkeho a zrovnáva skóre.
76min - Ribéryho strieda Robben.
81min - Dante fauluje Vollanda a Schweinsteiger vidí za rečnenie ŽK.
87min - Robben ide v obrovskej šanci sám na brankára Grahla, ten jeho strelu rukou vyráža.
88min -
Elyounoussi prestrelí v dobrej pozícii našu bránku.
89min - Vollanda strieda Karaman.
90min - Rudyho gólovú strelu vyráža brankár Starke.
90+3min - hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: "Česť Hoffenheimu. Oni hrali dobrý pressing, ale v 1.polčase sme našli dobrý recept. V 2.polčase sme neboli dobrí. Potrebujeme kontrolu nad loptou. Ak toto nemáme, máme problém. Musíme analyzovať tento zápas a potom sa rýchlo zamerať na utorok. Musíme sa zlepšiť."

Tom Strong: "Keby sme všetci neboli plní napätia, mohli sme vyhrali zápas. Ale dnes bol vnútri nejaký červ. Možno sme si predstavovali, že to bude príliš jednoduché. Dnes sme ukázali, že aj my sme len ľudia.

Markus Gisdol (tréner 1899 Hoffenheim): "Bolo to od nás celkovo odvážny výkon. Je veľmi zvláštne pre nás streliť tri góly a uhrať remízu. Pre nás je to veľký deň. Chceli sme vyskúšať, ako ďaleko môžeme s našou schopnosťou zájsť. Keď Bayern skóroval, sme sme veľa šancí, napriek tomu sa to podarilo."

Jannik Vestergaard (1899 Hoffenheim): "Sme spokojní s delením bodov. Nakoniec, možno na jednej alebo druhej strane mohla rozhodnúť jediná strela, keď Bayern vrhol všetko do útoku. Robben mal nakoniec skvelú príležitosť. Vzhľadom k tomu, že to mohlo byť 4 : 3 v prospech Bayernu, tak je to skvelé. Sme radi. Pracovali sme veľmi tvrdo."

Kevin Volland (1899 Hoffenheim): "Keď hráte proti Bayern, musíte do toho dať všetko. Hrali sme v stredu a mali sme málo času na odpočinok. Všetko je to lepšie, ak zaberiete ako tím, dali sme do toho dušu a odmenou nám je jeden bod."