15:30
Weserstadion Bremen

Werder Bremen - FC Bayern

1 : 3 (0 : 0)

V 20. kole Bundesligy sa naše mužstvo predstavilo na Weserstadione v Brémach. Po nevýraznom 1.polčase, keď na mužstvách vôbec nebolo badať tabuľkový rozdiel, sme si zlepšenou hrou po prestávke vybojovali v흻azstvo 1 : 3, keď sme museli zápas otáčať, kedže vedenia sa ujali domáci. Zápas sa hral na dosť nekvalitnom trávniku, čo hre veľmi neprospelo. Nastupujeme v zostave Kraft - Gustavo, Badstuber, Tymoshchuk, Lahm - Pranjič, Ottl - Robben, Schweinsteiger, Müller - Gomez.

1min - už po 40sek Pizzaro v obrovskej šanci napáli loptu iba do dobre postaveného Krafta.
2min - Marinov strelecký pokus mieri vysoko nad našu bránku.
10min - Fritzova strela iba do rúk brankára Krafta.
12min - Robbenova nepresná strela nad bránku domácich.
15min - Silvestreova nebezpečná hlavička tesne vedľa našej bránky.
17min - Ottlovu daľekonosnú strelu vytláča Wiese nad bránku domácich.
25min - Schweinsteiger vidí za faul ŽK.
27min - Gomeza v dobrej šanci zablokuje Mertesacker, následne sa Gomez snaží vybojovať pokutový kop a v šestnástke nezavinene padá, ale hlavný rozhodca mu na jeho filmovanie nenaletí.
30min - Gomezovu nebezpečnú strelu spoza šestnástky Wiese zázračné vyškriabe nad bránku.
31min - Robben z dobrej pozície, z priameho kopu triafa iba múr.
34min - Pizzaro vidí za rečnenie s hlavným rozhodcom ŽK.
36min - Prödl vidí po faule na Müllera ŽK, po následnom priamom kope Robbena triafa Gomez loptu hlavou tesne vedľa domácej bránky.
42min - Ottlova strela vysoko nad bránku domácich.
45min - rýchlu akciu po osi Schweinsteiger-Gomez-Robben končí posledne menovaný strelou do rúk Wieseho. Následne hlavný rozhodca ukončí 1.polčas.

47min -
1 : 0 priamy kop domácich predĺži hlavou Prödl na Mertesackera, ten obstrelí brankára Krafta a domáci idú do vedenia.
53min - dopravíme loptu do siete, ale hlavný rozhodca píska Schweinsteigerovi  útočný faul.
65min -
1 : 1 Pranjičov center nachádza v strede pred bránkou Robbena a ten aj keď tiesnený obrancom zrovnáva skóre.
67min - Domáci striedajú. Marina strieda Trinks. Pri následnom útpku domácich hlavný rozhodca, na naše šťastie nepostrehne ruku Gustava v šestnástke.
69min - Schweinsteigera strieda Klose.
76min -
1 : 2 Gomez zabojuje v šestnástke o loptu, prudko ju nakopne smerom k bránke a Mertesacker si loptu zrazí do vlastnej siete.
80min - striedajú obe mužstvá. Domáci Fritza za Wagner a naši Brena za Gomeza.
85min - ŽK pre Robbena za dvojnásobný faul rukami.
86min -
1 : 3 Po Fringsovej obrovskej chybe postupujú na Wieseho sami dvaja Müller a Klose. Loptu vedie Müller a prihráva ju Klosemu, ktorý už nemá problém doklepnúť loptu do prázdnej bránky.
89min - ČK pre brankára Wieseho po faule mimo šestnástky na Müllera. Následné striedanie Hunta za brankára Mielitza.
90+2min - hlavný rozhodca po nadstavených 2 minútach končí dnešné stretnutie.

Zápas s mužstvom, ktoré má v kádri mnoho skvelých hráčov a reprezentantov, sme zvládli, vyhrali a do tabuľky si pripisujeme 3 body. Domáci nám vzdorovali hlavne v 1.polčase a dokonca sa na začiatku 2.polčasu ujali vedenia. Potom sme ale zapli na vyššie obrátky a zápas otočili. Dnes by som špeciálne zvlášť nechválil nikoho, vyzdvihol by som hru mužstva ako kolektívu. Za zmienku ale stojí akcia pri našom 3 góle, keď Thomas M
üller namiesto zakončenia, nesebecky prihral Klosemu, ktorý skóroval do prázdnej bránky. Thomas opäť raz ukázal, že viac ako vlastné štatistiky ho zaujímajú výsledky mužstva. V ďalšom teda 20.kole Bundesligy cestujeme opäť na ihrisko súpera. Tentokrát sa predstavíme na Rheim Energie Stadion v Kölne, kde nám súperom budú do záchranárskych prác namočení "capkovia". Chlapcom budeme držať palce a veríme samozrejme v pokračovanie víťaznej série a teda v naše víťazstvo.