Allianz Arena M
ünchen

FC Bayern - FC Bazel

3 : 0 (2 : 0)

V poslednom zápase základnej skupiny Ligy majstrov sme dnes večer na domácom štadióne presvedčivo zdolali švajčiarsky FC Basel v pomere 3 : 0. 2 gólmi sa blisol Franck Ribéry. E-skupinu sme teda s 15 bodmi (za 5 víťazstiev a 1 prehru, skóre 16 : 6) presvedčivo vyhrali. Poďme teda k dnešnému zápasu. Nastupujeme v zostave: Kraft - Contento, Breno, Tymoshchuk, Lahm - Schweinsteiger, van Bommel - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

9min - Shaqiri uniká Brenovi, jeho strelu Kraft vyráža.
11min -
po Lahmovom centri Ribéry hlavou míňa bránku.
16min - Kroosova strela spoza šestnástky je tečovaná na roh, ten následne rozohráva Kroos. Jeho centrovanú loptu míňajú v dobrej pozícii Tymoshchuk aj M
üller.
25min - van Bommelova ďalekonosná strela letí tesne nad brvno Costanzovej bránky.
29min - Kroosova strela z diaľky končí v náručí pripraveného brankára Costanzu.
31min - Freiovu strelu z diaľky vyráža Kraft na roh.
33min - Ribérymu v dobrej šanci zabráni zakončiť Abraham.
34min - Kraft výborným zákrokom vyráža nebezpečnú strelu Strellera.
35min -
1 : 0 obranca hostí púšťa loptu do autu, Contento zabojuje, získanú loptu posiela spätnou prihrávkou na Ribéryho a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
37min -
2 : 0 po rohovom kope sklepne Gomez loptu hlavou na Tymoshchuka a ten osamotený pred bránkou hostí nezaváha.
41min - Kroosova strela z diaľky tesne vedľa.
42min - Gomez a Ribéry postupujú 2 na 1. Gomez posiela prihrávku na Ribéryho, ale ten míňa bránku.
43min - Kroosom zrazenú strelu chytá brankár Costanzo.
45min - prvý polčas sa končí faulom Inkooma na Ribéryho.

46min - hostia cez polčasovú prestávku striedajú, Strellera mení Xhaka.
49min -
3 : 0 Müller posiela spätnú prihrávku na Ribéryho a ten zvyšuje skóre. O radosť sa beží podeliť so svojím bratom, ktorý k nemu zbezne z tribúny.
54min - Kraft boxuje nepríjemnú strelu Xhaka.
55min - ďalšie striedanie v mužstve hostí. Almerares za Cabrala.
57min - Contento v dobrej pozícii triafa brankára Costanzu a odrazenú loptu asi z 2 metrov posiela Schweinsteiger tak isto s prispením brankára Costanzu nad bránku.
58min - Schweinsteiger strelou z hranice šestnástky míňa bránku hostí.
61min - Xhakova strela z diaľky mieri nad bránku Krafta.
68min - striedame. na miesto Kroosa prichádza Altintop.
70min - Breno váha z odkopom , Frei mu berie loptu a po jeho prihrávke Almerares sám pred Kraftom míňa našu bránku.
73min - po škaredom a zbytočnom faule na Contenta vidí Frei ŽK.
75min - posledné striedanie hostí. Z ihriska odchádza Shakiri, na jeho miesto nastupuje Tembo.
77min - van Bommelov strelecký pokus vyráža brankár Costanzo.
78min - po rohovom kope sa k lopte dostáva Gomez, ale jeho pokus vyráža nohou na bránkovej čiare brankár Costanzo.
81min - Altintopov strelecký pokus nad bránku hostí.
82min - po Ribéryho centri si Gomez vo výskoku spracuje loptu rukou za čo vidí od hlavného rozhodcu ŽK.
86min - strelecký pokus hostí z diaľky neohrozí pripraveného Krafta.
89min - Schweinsteiger pokus hlavou vedľa bránky.
90+2min - nadstanený čas 2min. Záverečný Gomezov strelecký pokus tečuje obrana hostí nad bránku a následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Základnou skupinou sme sa v Lige majstrov teda rozlúčili víťazstvom v pomere 3 : 0. Výkonom sme aspoň trochu odčinili víkendovú prehru zo Schalke 04. Čo je potešujúce, zdá sa, že Franck Ribéry pomaličky nachádza svoju formu spred zranenia. Dobrý výkon podali aj Schweinsteiger, Gomez a Kroos. Vytvárali si šance, pokúšali sa o streľbu, ale dnes ani jednému z nich nebolo súdené skórovať. Obranu, až na pár výnimiek náš dnešný súper vlastne ani nepreveril. Na budúci piatok 17/12/2010 nás v Nyone čaká žreb jarného osemfinále, kde narazíme na niekoho z nasledujúcich súperov: Inter Milan, Olympique Lyon, FC Valencia, FC Kodaň, AS Roma, Olympique Marseille, AC Milan, FC Arsenal. Dovtedy nás ale ešte v Bundeslige čaká v sobotu 11/12/2010 o 15:30 domáci zápas s FC St.Pauli, v ktorom už snáď na iné ako víťazstvo ani nemožeme myslieť.