15:30
Wirsol Rhein-Neckar-Arena Hoffenheim

1899 Hoffenheim - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Po zbabranom štvrťfinálovom zápase v Porte nastupujeme na zápas 29.kolo Bundesligy v Hoffenheime v základnej zostave s niekoľkými mladíkmi a tá preto vyzerá nasledovne: Neuer - Rafinha, Dante, Badstuber, Bernat - Gaudino, Rode - Weiser, Müller, Götze - Lewandowski.

5min –  Bernat prihráva pred bránku, jeho prihrávku ale chytá brankár Baumann.

7min - Weiser v dobrej pozícii na zakončenie minie loptu.

15min - Modesteho hlavička letí tesne vedľa bránky.

18min - Götze sa nepodarí preštrikovať cez domácu obranu. Následne sa lopta dostáva k Weiserovi, tevodcentrujena Lewandowského, ktorý sa presadí cez Becka, ale jeho hlavička letí nad bránku.

19min - Rudy vidí za likvidačný faul na Bernata ŽK.

21min - Müller vidí ŽK za faul na Schweglera.

23min - Dante vidí ŽK za faul na Bičakčiča.

29min - mám pocit, že sa mi asi sníva... Dante urobí nepochopiteľný kiks, keď minie prihrávku za obranu a Modeste sa rúti sám na Neuer, našťastie jeho zakončenie trafí iba Manuelovu nohy.

39min –  0 : 1 brankár Baumann len s námahou vyráža krížnu strelu Müllera, k lopte sa následne dostáva Lewandowski, ktorý pätičkou nájde Rode a ten obstrelí domáceho brankára.
41min - po trme-vrme v našej šestnástke zavadia o seba nohy Rodeho s Polanskim, ktorí sú k sebe chrbtom, penalta sa ale nepíska.
44min - Volland hlavičkuje vedľa bránky.

46min - cez polčasovú prestávku strieda Bernata Boateng.

48min - Rode krásne prihráva Lewandowskému, ktorého strela sa obtrie o Becka a trafí brvno domácej bránky.

49min - Rode vysúva Lewandowského, ktorý sa rúti sám na brankára Baumanna, v rozhodujúcej chvíli sa mu ale lopta zapletie medzi nohami.

57min - Gaudina strieda Thiago.

60min - Thiago vnikne do šestnástky medzi 2 hráčmi a nebezpečne vystrelí, ale brankár Baumann loptu pekným zákrokom vyráža a následne sa zaskvie aj pri dorážke Müllera, ktorú tak isto vyráža.

63min - Thiago stratí loptu pri rozohrávke, Polanski ju posúva Vollandovi, ktorého strela latí tesne vedľa bránky.

69min - domáci dvojnásobne striedajú. Odchádzajú Polanski a Modeste a prichádzajú Zuber a Szalai.

66min - Rafinha vidí ŽK za faul na Vollanda.

68min - Beck vidí ŽK za faul na Götzeho.
70min - Volland vidí ŽK za faul na Danteho.
73min - Toljanovu šancu zastaví offside.
76min - Müllerova strela je zblokovaná na roh.
84min - Rafinha zbytočne faulom na ŽK zastavuje Vollanda, hlavný rozhodca mu ju našťastie nedáva, následný priamy kop Rudyho tesne míňa spojnicu našej bránky.
85min - domáci striedajú. Toljana strieda Schipplock.
89min - Lewandowského zakončenie zblokuje Strobl, dorážka tesne minie bránku. Následne Lewandowského strieda Pizarro.
90min - hrať sa budú ešte 3 minúty.
90+3min -   0 : 2 Müller po bránkovej čiare prenikne do šestnástky, prihráva pred bránku a nikým neatakovaný domáci kapitán Beck si loptu nešťastne zrazí do vlastnej bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: "Hrali sme v prvom polčase veľmi dobre s veľkou kontrolou. Druhá polovica bola veľmi zložitá, naše nohy boli unavené. Som veľmi hrdý na svojich hráčov. Teraz budúci utorok máme najdôležitejší zápas v Lige majstrov. Samozrejme, že to bude ťažké, ale je to pre nás veľký cieľ."

Sebastian Rode: "Pre mňa to bolo obrovské množstvo zábavy. Hral som od začiatku a strelil gól, čo je dvakrát dobre. Chcel som loptu poslať presne tam. Ale najdôležitejšie sú tri body a dobrý pocit pred utorkom."

Markus Gisdol (tréner 1899 Hoffenheim): "Dobre sme zápas začali, aj keď samozrejme Bayern mal veľké držanie lopty. To je normálne. Bránili sme dobre ako tím, ale z našich príležitostí sme veľa nevyťažili. Bolo to ťažké naháňať náskok."

Kevin Volland (1899 Hoffenheim): "Chceli sme nalákať súpera, ale stál príliš hlboko. Predovšetkým na konci prvého polčasu sme sa snažili zatlačiť. Potom sme ale dostali gól a Bayern ľahko ovládol priestor. V druhej polovici sme boli trochu odvážnejší, ale tiež sme nemali žiadne presvedčivé šance. Takže prehra je len horká pilulka za snahu a počet nabehaných kilometrov. Dali sme do toho dnes všetko."