18/10/2014
15:30

FC Bayern - Werder Bremen

6 : 0 (4 : 0)

Na zápas 8.kola Bundesligy, ktorý nasleduje po reprezentačnej prestávke a je zároveň generálkou na utorkový zápas Ligy majstrov v Ríme nastupujeme v domácej aréne proti poslednému Werderu Bremen v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm, Alonso, Hojbjerg - Robben, Müller, Götze.

5min – Götzeho strela z veľkej diaľky letí nad bránku hostí.
19min - brankár Wolf boxuje do bezpečia priamy kop Robbena.

20min –
1 : 0 Alaba odcentruje, Müller sklepne v páde loptu na Lahma a náš kapitán prestrelí všetko, čo mu stojí v ceste.
27min -
2 : 0 Alonso lišiacky rozohrá priamy kop, keď podstrelí vyskakujúcich hráčov v múre, brankár Wolf je bezmocný a lopta končí v sieti.
36min - Müller prestrčí loptu na Hojbjerga, jeho zakončenie ale zblokuje Prödl.
42min -
3 : 0 Prödl fauluje na hranici šestnástky Müllera, hlavný rozhodca aj po porade s postranným odpíska penaltu, ktorá ale pravdepodobne nemala byť. Sám faulovaný Müller ju následne bezpečne premení.
45min -
4 : 0 Alaba prihráva Götzemu, ktorý sa obtočí okolo stopéra hostí a obstrelí brankára Wolfa. Následne odpíska hlavný rozhodca koniec 1.polčasu.

46min -Cez polčasovú prestávku striedajú obe mužstvá. Alabu strieda Bernat a Eliu Busch.
48min - Bernat prihráva pred bránku, Müller s Götzem si nezakričia, tak Thomas v poslednej chvíli loptu pre Mariom tečuje a zabráni mu tak zakončiť.
51min - Rafinhova strela spoza šestnástky letí tesne vedľa bránky.
53min - Lukimay jednoznačne fauluje v šestnástke Robbena, ale keďže sa jedná o Arjena, penalta sa nepíska.
60min - Götze prihráva Robbenovi, ktorý prestrelí bránku. Následne ho vystrieda Ribéry a z ihriska odchádza aj Alonso a prichádza Shaqiri.
62min - Felixa Kroosa strieda Gálvez.
66min - Boateng centruje, Müller ani Hojbjerg ale na loptu nedosiahnu.
75min - Gálvez vidí ŽK za faul na Hojbjerga.
78min -
5 : 0 Müller centruje pred bránku, Lahm si vymení loptu so Shaqirim a následne ju posiela medzi nohy brankára Wolfa do siete.
79min - Di Santa strieda Petersen.
83min - Danteho strela letí vysoko nad bránku.
86min -
6 : 0 Ribéry prihráva Müllerovi, ktorému loptu vypichne Prödl ku Götzemu a ten aj s prispením Lukimaya uzatvára skóre stretnutia.

Pep Guardiola: "Po reprezentantačnej prestávke, je vždy trochu ťažké. Ale my sme hrali dobre. Po prvom góle to bolo jednoduchšie. V súčasnej dobe máme tri body viac a teraz sa zameriavame na Ligu majstrov."

Thomas Müller: "Sme nadšení kvôli našim fanúšikom. Nič viac a nič menej. Sme veľmi spokojní s výsledkom 6 : 0. To ale neznamená, že sme dostali niečo jednoducho, aj keď to tak môže vyzer. Za šiestimi gólmi, je mnoho vyhratých súbojov, behu po trávniku. V Mníchove sa každý tím snaží. A ak je to ešte negatívny beh, je to o to ťažšie."

Philipp Lahm: "Kto stavil na to, že dám dnes dva góly je bohatý. Pravdepodobnosť, že strelím gól je veľmi nízka. Nestrelil osm ešte dva góly a neviem, či sa to stane znovu. Je to pre mňa príjemné. Ale ide aj o to, že s 1 : 0 prišlo aj trochu pokoja. Bol to najlepší výkon tímu! Získali sme dôveru. To bolo presne to, čo sme mali v pláne. Teraz chceme, opäť bodovať v Ríme."

Robin Dutt (
tréner Werderu Bremen): "Nepotrebujeme veľmi chodiť okolo horúcej kaše: Predviedli sme dnes veľmi zlý výkon. Nemali sme strelu na bránku a tak si porážku aj jej výšku zaslúžime. V minulom roku sme sezónu otočili, budeme tak musieť urobiť znovu."