Pred štartom novej sezóny - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Pred štartom novej sezóny...


Srdečne pozdravujem čitateľov a priaznivcov
fcbayern.sk. Doprajme hráčom a všetkým, ktorí sa krútia okolo futbalu v FC Bayern riadny oddych, tým ktorí majú reprezentačné povinnosti zaželajme skorý návrat a najmä, aby všetkých obchádzali zranenia a choroby. To prajem i nám, aby sme si zotavili hlasivky i oči. Na precvičenie mojich mozgových závitov pri prekladaní a prstíkov na rukách pri písaní, ponúkam v týchto horúcich dňoch niečo odľahčené, zaujímavosti o novom trénerovi, ktorému budeme všetci držať palce. Keďže sa blíži leto i podľa kalendára, vezmite do rúk orosenú kolu alebo pivko, nohy vložte do bazéna alebo do lavóra, relaxujte, čítajte a ostaňte nám verní. Budem sa snažiť i naďalej prinášať zaujímavé články a budem Vám vďačná za akékoľvek ohlasy, kritiku i návrhy k mojej práci, o čom by ste chceli v novej sezóne čítať. Vyhľadám - preložím - napíšem a Maťaš uverejní.
Krásne - horúce - exotické - veselé - športové a najmä pokojné leto prajem, priatelia!
Sue

ohlasy, kritiku i návrhy k práci Sue môžete posielať na sue@fcbayern.sk


O 5 dní nastupuje do FC Bayern...19/06/2013

Čo by ste mali vedieť o Guardiolovi:
V obchode s džínsami našiel svoju životnú lásku.


Odpočítavanie sa začalo. Už len 5 dní a potom bude Pep Guardiola (42 r.) v Mníchove predstavený ako nový tréner FC Bayern. BILD Vám prezradí, čo musíte o ňom vedieť:

Fakty na klebetenie, pousmiatie a podanie ďalej.

Čítajte časť prvú:

- Svoju manželku spoznal Guardiola pri nákupoch. Hľadal nové džínsy. Našiel ich v obchode Kristíniných rodičov - zároveň aj lásku svojho života.
- Luis Figo je krstným otcom jedného z detí Guardiolu. "Pep je ako môj brat", povedala táto bývalá svetová hviezda. Guardiola je mimochodom  krstným otcom Figovej dcéry Martiny.
- Pri jeho debute v prvom mužstve Barcelony mu nadával tréner Johan Cruyff : "Bol si pomalší než moja babka". Guardiola hral na pozícii šestky, mal 18 rokov. Na túto kritiku nikdy nezabudol.
- Do preštudovania jedného súpera investoval raz Guardiola toľko času, že nestihol baletné predstavenie svojej dcéry. Veľmi to potom ľutoval.
- Keď sa Guardiola rozhodol, že ukončí svoje pôsobenie v Barcelone, dostal ponuku od najväčšieho rivala,  Realu Madrid. V Paríži ho oslovili. Rozhovor sa skončil veľmi rýchlo. Guardiola len povedal: "Ste sa načisto zbláznili?"
- V detskej izbe desaťročného Pepa visel plagát Michela Platiniho, ktorého zbožňoval. Keď bol neskôr Guardiola podávačom lôpt v Barcelone a Juventus Turín hosťoval na Nou Campe, strašne chcel získať autogram svojho idolu. No Platini sa vôbec nerozcvičoval s ostatnými hviezdami Juventusu. Pep takýmto tvrdým spôsobom zistil, že "nie ku všetkým hráčom sa pristupuje rovnako."

Čítajte zajtra druhú časť...

Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme!


20/06/2013

Čo by ste mali vedieť o Guardiolovi:
Hotel pred zápasom doma nie je potrebný.


Čítajte časť druhú:

- Je zvykom, že pred domácim zápasom trávia noc mužstvá v hoteli. Guardiola to v Barcelone zrušil. "Ani ostatní ľudia netrávia deň pred nadchádzajúcimi pracovnými povinnosťami zatvorení v hoteloch. Svojich hráčov hodnotím podľa toho, aký výkon odvádzajú a nie podľa ich súkromného života. Nie som predsa policajt."
- Niektorým hráčom to bolo spočiatku cudzie. Xavi: "Nebol som zvyknutý, ešte i pár hodín pred zápasom fungovať doma. Myslel som si, že ma osud potrestá zlým zápasom, lebo som mu pred začiatkom nevenoval plných 100% môjho času."
- Keď sa Guardiola stal trénerom prvého mužstva Barcelony, bol na rebríčku platov trénerov na štvrtom mieste od konca. Jeho základný plat bol 1 milión euro ročne v hrubom.
- Na začiatku zaviedol zasadací poriadok pri stravovaní. Nechcel, aby sa vytvárali skupinky podľa národností. Francúz Eric Abidal nebol veľmi nadšený: "Postaral sa o to, aby sme si pri jedle menili miesto so susedom a vyžadoval, aby som s Henrym rozprával španielsky, keď sme boli všetci pohromade. Zašiel som za Laportom, prezidentom klubu a povedal som mu, že si to vyprosím. No povedal mi, aby som sa upokojil, že to je Pepov štýl práce." Dnes sa tomu Abidal smeje.
- Mimochodom, po dvoch rokoch toto nariadenie Guardiola zrušil. Manšaft fungoval i bez zasadacieho poriadku.
- Pri predstavovaní na Nou Campe v auguste roku 2008 Guardiola všetkým povedal: "Pripútajte sa, táto jazda sa Vám bude páčiť!"


Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme!


21/06/2013

O 3 dni nastupuje do FC Bayern...

Čo by ste mali vedieť o Guardiolovi:

Z víťazstva sa teší najviac 5 minút.


Čítajte časť tretiu:

- Guardiola sa hráčskej kabíne vyhýba ako sa len dá. Chce mať istý odstup od svojich hráčov. Kabína má byť miestom úniku, kde si môžu hráči, bez obáv z potrestania, povedať čo chcú. Xavi: "Od začiatku nám vravel: Ja tam dnu nejdem". To je ako trieda bez učiteľa. No keď vstúpi učiteľ, všetko stíchne a môže sa začať pracovať. Guardiola príde do kabíny na krátku chvíľu po rozcvičke, povie dve-tri dôležité veci a znova odíde. Iniesta: "Príhovor mi vždy pripomína školské časy: všetci sedia na svojom mieste, on stojí uprostred a vášnivo gestikuluje, ak si to vyžaduje situácia. Ak nie, úplne to vynechá."
- O tom ako zvláda víťazstvá, Guardiola raz prezradil: " Keď vyhrám, extáza trvá u mňa 5 minút. Potom je to pre mňa minulosťou."
- Počas účinkovania v Barcelone sa Guardiola zúčastnil na 546 tlačových konferenciách. Celková doba trvania: 272 hodín, teda niečo cez 11 dní.
- Tento job Guardiolu veľmi zmáha. Za čias Barcy musel často krát siahnuť po tabletách na spanie, lebo bol príliš nervózny na to, aby mohol zaspať. K tomu pasuje i Guardiolova výpoveď: "Byť trénerom je fascinujúce. Je to príjemný, neustály pocit vzrušenia, v hlave Vám neustále víri 160 rôznych myšlienok."
- Pri svojich začiatkoch ako tréner Barcy, mal nedobrý štart: uhral dohromady jediný bod, s outsidermi CD Numancia a Racingom Santander. Po týchto zápasoch prišiel Iniesta do Guardiolovej kancelárie a povedal: "Nerob si starosti, maestro. Mal by si vedieť, že stojíme za tebou až do posledného výdychu." V nasledujúcom zápase proti Gijonu bol výsledok 6:1 pre Barcu ...


Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist