Sústredenie Doha - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2010/2011


Sústredenie v katarskej Dohe.


02/01/2011

Pri ľahkom snežení a teplote tesne pod bodom mrazu opustil Bayern dnes ráno (nedeľa) mníchovské letisko smer Katar. Špeciál LH 2570 firmy Lufthansa po päť a pol hodín trvajúcom lete, neskoro poobede (miestneho času) pristál v Dohe. Tam je aj po západe slnka stále veľmi príjemných 22 stupňov. "To je ideálne", povedal tréner Louis van Gaal, ktorý nasledovných 7 dní bude v týchto podmienkach chystať mužstvo na jarné zápasy. budúce sedem dni jeho mužstvo v emirát na spolková ligu-spiatočný-kruh chystať . On sám nebol veľmi teplom nadšený, kedže dáva prednosť skôr snehu, ale uznáva ze podmienky na prípravu sú v Katare optimálne.

„Je to lepšie pre hráčov, svalstvo sa za tepla lepšie cvičí aj regeneruje", povedal hlavný tréner, ktorý naordinoval prvý tréning v novom prostredí už 2 hodiny po prílete do Dohy. Tréningovú dávku absolvuje mužstvo v miestnej „Aspire Academy for Sports Excellence" vzdialenej iba 20 minút od hotela.

Z mužstvom necestoval pre chorobu Danijel Pranjic, k mužstvu sa však v nasledujúcich dňoch pripojí. Necestoval ani Toni Kroos, ktorého sadra z nohy pôjde dolu až 10. januára, a necestovali ani zranený Ivica Olic a Rouven Sattelmaier. Arjen Robben priletí do Dohy za mužstvom rovno z vianočnej dovolenky v neďalekom Dubaji. Po zdravotných testoch a podpise zmluvy by mala za mužstvom odletieť so športovým riaditeľom Christianom Nerlingerom aj naša nová posila Liuz Gustavo z Hoffenheimu.

Na adresu novej posily Liuza Gustava tréner van Gaal povedal:

„Myslím, že je to dobrá posila pre Bayern. V Hoffenheime hral stále v strede poľa. Ale on je schopný hrať aj ako vnútorný obranca aj ľavý vonkajší obranca. To je tiež dôvod, prečo sme ho kúpili . On je multifunkčný."

V sobotu mužstvo odohraje prípravný zápas proti katarskému prvoligovému tímu Al Wakrah.

03/01/2011

V pondelok večer miestneho času prileteli do Dohy aj športový riaditeľ Christian Nerlinger a nová posila Luiz Gustavo. Rodený brazilčan absolvoval v pondelok ráno ešte posledné lekárske testy a následne podpísal zmluvu do 30.6.2015. 186cm vysoký hráč bude obliekať dres s číslom 30. Prvý trening s mužstvom absolvuje v utorok.

Prepis krátkeho interview s Liuzom Gustavom po prílete do Dohy:

fcbayern.de: Luiz, srdečne vitaj v Katar aj pri FC Bayern. Aký bol let do Dohy?
Luiz Gustavo: „Ďakujem, let bol veľmi príjemný. Cestou mi Christian Nerlinger porozprával niečo a mužstve aj o tom čo sa odo mňa očakáva."
fcbayern.de: V utorok absolvuješ prvý tréning s mužstvom, s akými pocitmi?
Luiz Gustavo: „Som trochu nervózny, ale to je normálne, FC Bayern je veľké mužstvo s veľkými hráčmi. Ale ja som pripravený a veľmi sa teším, že absolvujem v utorok prvý tréning s Bayernom."
fcbayern.de: S akými predsavzatiami a cieľmi prichádzaš?
Luiz Gustavo: „Keď som bol v Hoffenheime, mojím cieľom bolo dostať sa do veľkého mužstva a túto možnosť som teraz dostal. Cieľ je jasný chcem tu vyhrať titul a odohrať dobrú sezónu."
fcbayern.de: Tvoja veľká sila spočíva vo všestrannosťi. Na akej pozícii by si sa videl najradšej?
Luiz Gustavo: „Moja obľúbená pozícia je v strede poľa, ale ja chcem pomôcť mužstvu, preto nemám problém hrať na inom poste."
fcbayern.de: Ako si na tom s kondíciou? Kedy myslíš, že by si mohol prvý krát hrať?
Luiz Gustavo: „Som prirodzene po letoch trošku unavený, ale trénoval som aj počas dovolenky v Brazílii. Som pripravený robiť svoju prácu a všetko ďalšie rozhodne tréner.
fcbayern.de: Ďakujem za prvý rozhovor a veľa úspechov v drese FC Bayern!

Mužstvo je tak už na sústredení kompletné, kedže Pranjič, Kroos a
Sattelmaier do Dohy necestujú, ostanú v Mníchove. Pranjičovo prechladnutie je stále silné a tak sa po vyliečení bude pripravovať v Mníchove. Toni Kroos a Rouven Sattelmaier začali dnes cvičiť na Säbenerstraße pod dohľadom kondičného trénera Andreasa Kornmayera.
V pondelok čakal na mužstvo pri slnečnom počasí a asi 25 stupňoch dvojfázový tréning. Bol zameraný najmä na precvičenie rýchlych a priamych prihrávok.
Asistent trénera Andries Jonker sa individuálne venoval nedávno zraneným Robbenovi, Badstuberovi, Klosemu a Lahmovi. Najmä na Arjenovi Robbenovi vidno neskutočný hlad po futbale a do každého cviku sa snaží ísť naplno.
S kondičným a rehabilitačným trénerom Thomasom Wilhelmim trénovali individuálne bez lopty aj Gomez a Altintop, ktorý mali s posledných zápasov jesene drobné zranenia.

04/01/2011

Udalosťou dnešného dňa bol prvý tréning Luiza Gustava s mužstvom. Po tréningu viditeľne unavený Liuz povedal: "Je to veľká zmena oproti tréningom, na ktoré som bol zvyknutý z Hoffenheimu, ale veľmi sa mi to páči." Povedzme, že Luiz má po posledných hektických dňoch právo na únavu, veď za posledné 2 týždne absolvoval v rodnej Brazílii zásnuby s priateľkou Milene, následne letel do Nemecka dotiahnuť prestup do Bayernu a v pondelok ráno sedel opäť v lietadle smer Doha. Zatiaľ sa Liuz svojou mentalitou a pokojnou povahou javí veľmi dobre a zdá sa, že by do mužstva mohol veľmi rýchlo zapadnúť a stať sa platnou posilou. Veriaci katolík, ktorý často číta bibliu a modlí sa, ďalej hovorí: "Kedže som dostal túto šancu, chcem sa koncentrovať iba na futbal a hrať ho najlepšie ako viem. Máme výborného trénera, ktorý presne vie, čo je pre mužstvo najlepšie." Jeho vzormi sú práve jeho krajania a bývalí hráči Bayernu Lucio a Zé Roberto. Ako ďalej hovorí: "Páči sa mi, že zo seba stále na ihrisku vydali všetko, podobne ako to robím ja." A k tejto sezóne ešte dodáva: "Hráme ešte všetky dôležité súťaže, Ligu majstrov, Bundesligu aj DFB pohár. Máme veľmi dobré mužstvo a myslím, že je v našich silách vyhrať všetko."
Po včerajšom individuálnom tréningu s kondičným a rehabilitačným trénerom Thomasom Wilhelmim dnes s mužstvom trénoval už aj Altintop. Arjen Robben trénoval doobedu individuálne s Mariom Gomezom, poobede s mužstvom. Pravdepodobne bude až do konca sústredenia striedať individuálne a spoločné tréningy. V sobotu proti Al Wakrah by však mohol oslavovať svoj zápasový návrat.
Pre jedného člena nášho tímu je sústredenie v Katare predsa len niečím zvláštne. Kondičný tréner Marcelo Martins sa vrátil do známeho prostredia. Predtým ako v roku 2008 prišiel k nášmu mužstvu pôsobil v sezóne 2007/2008 pri reprezentačnom mužstve Kataru. Dokonca býval počas svojho pôsobenia v Katare v rovnakom hoteli ako teraz naše mužstvo.
V čase keď Bayern trénuje, pri plote „Aspire Academy for Sports Excellence" sa stále zhromaždia davy zvedavcov. Počas popoludňajšieho tréningu sa však objavuje zaujímavý pozorovateľ - trénerský svetobežník Bora Milutinovič. Tento 66-ročný srbský tréner sa zvíta s trénerom van Gaalom a sleduje pozorne tréning Bayernu. Ako poznamenáva:" Od nemeckých, anglických a španielskych tímov sa mám stále čo učiť."

05/01/2011

Spracovanie lopty, krátky šprint, kľučka a strela. Kto sleduje Arjena Robbena na tréningoch v Dohe, musí vidieť predovšetkým radosť a chuť na futbal. Vysokokoncentrovaný absolvuje každý cvik a každý tréning. "Robím stále všetko na 100%, to je moja povaha. Chcem byť pripravený hrať čo najskôr." hovorí Arjen Robben. Zatiaľ to vyzerá tak, že Arjen by mohol v prípravnom zápase v sobotu odohrať cca 30min. Na otázku či bude pripravený na Bundesligu 15. januára proti Wolfsburgu odpovedá: "Wolfsburg je ešte ďaleko, idem deň za dňom a zatiaľ je to dobré. Päť mesiacov je dlhá doba, ale robím všetko preto, aby som sa vrátil ešte silnejší ako predtým. "Zatiaľ som s prípravou veľmi spokojný." hovorí tréner van Gaal.

06/01/2011

Na tréningoch už zaberá aj v posledných 2 mesiacoch pre zranenie panvy pauzujúci Holger Badstuber. "Je super trénovať opäť s mužstvom, pauzy bolo dosť, je čas sa vrátiť a pomôcť mužstvu. Zranenie bolo nepríjemné, bolesť som cítil pri každom pohybe. Nemalo zmysel ísť cez bolesť. Náš lekár Dr. Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt rozhodol, že bude nutná pauza. Dostal som prísny zákaz trénovať a mohol som iba pod dohľadom cvičiť. Nikdy som nebol zranený, bolo to premňa niečo nové. Zľakol som sa, že pauza bude trvať 4-5 mesiacov. Super, že na koniec je z toho len 7 týždňov." hovorí Holger. Teraz teda pracuje na tom, aby mohol 15.januára proti Wolfsburgu hrať. Ako ďalej hovorí: "Chcem hrať za každú cenu, ale či budem o tom rozhodnú iný." Na margo Badstbubera hovorí tréner van Gaal toto: "Keď bude pripravený, pri mne bude hrať stále, považujem ho za najlepšieho ľaveho stredneho obrancu Nemecka."
Dnes Franck Ribéry a Arjen Robben trénovali s mužstvom. Christian Nerlinger hovorí: "Je radosť ich vidieť na tréningu a dúfam, že nám čoskoro budú opäť k dispozícii." A k osobe Robbena dodáva: "Ak je Arjen na 100% pripravený, je to pre nás veľmi dobré a pre súpera veľmi zlé." Bastian Schweinsteiger zase na adresu oboch hovorí: " Obaja sa dokážu presadiť jeden proti dvom, dokonca trom a takých hráčov v Európe veľa nie je. Samozrejme dôležitý je aj návrat kanoniera Gomeza a Badstubera. Stále je dôležité ak sa do mužstva vráti zranený hráč, ktorý pomôže zvýšiť kvalitu." Všetci dúfame, že doliečenie posíl prejaví aj na získavaní bodov. "Vieme, že každá ďalšia strata bodov v Bundeslige, môže mať pre nás fatálne následky." hovorí Christian Nerlinger.

07/01/2011

Dnes absolvovali naši hráči posledný tréning na sústredení v Dohe. Zajtra ich čaká prípravný zápas proti katarskému prvoligovému tímu Al Wakrah. V nedeľu popoludní ich čaká návrat do Mníchova. Tréner van Gaal hovorí: "Som veľmi spokojný, nikto sa nám nezranil a zranení hráči sa postupne vracajú do mužstva." Práve keď sa do mužstva vrátil Hamit Altintop, musel sa Mario Gomez odobrať na individuálne tréningy a cvičenia iba bez lopty. Trhlina v lýtkovom svale, ktorá sa objavila pri pohárovom zápase v Stuttgarte sa našťastie počas zimnej prestávky trochu zacelila. Mario už absolvoval aj záťažový test s loptou a zdá sa, že je všetko na dobrej ceste. Najbližší tréning absolvuje mužstvo až po návrate domov v stredu 12.januára, no dovtedy by mal Mario absolvovať ešte aspon jednu individuálnu tréningovú jednotku. Ak všetko dobre pôjde stihnúť by mohol aj bundesligový zápas proti Wolfsburgu 15.januára. Tréner van Gaal hovorí: "Ak bude zdravý, ja ako tréner nemám prečo meniť útočný hrot. Bol som s jeho výkonom pred zimnou prestávkou spokojný." K tomu Mario dodáva: "Chcem nadviazať na výkony z jesene a dúfam, že moje góly prispejú k tomu, že sa nám podarí zmenšiť odstup na lídra tabuľky."


08/01/2011

Katarské sústredenie sme dnes ukončili priateľským zápasom proti miestnemu prvoligovému mužstvu Al Wakrah. Po polčasovom výsledku 0 : 0, sme nakoniec zvíťazili 0 : 4. V zápase absolvovali svoj comeback Arjen Robben a Holger Badstuber. Svoj debut v našom drese absolvoval aj Luiz Gustavo. Tréner van Gaal v zápase využil služby 17 hráčov. Oddychovať ostali iba Mario Gomez a Philipp Lahm. Mužstvo sa v nedeľu vráti späť do Mníchova. Nasledujúci tréning absolvujú hráči v domácom prostredí v stredu 12/01/2011.

Góly: 0 : 1 Müller (57min), 0 : 2 Schweinsteiger (68min), 0 : 3 van Buyten (72min), 0 : 4 Altintop (89min)

Zostava FC Bayern: Kraft (46.Butt) - Ottl, Breno (28.van Buyten), Badstuber (46. Braafheid), Gustavo (46. Contento) - Tymoshchuk, van Bommel (46. Schweinsteiger) - Robben (46. Altintop), Müller, Ribéry - Klose.

09/01/2011

Dnes sa naše mužstvo vrátilo späť do Mníchova so sústredenia v katarskej Dohe, po 6 hodín trvajúcom lete. O 19:30 sa v servisnom centre zapaluje umelé osvetlenie, o 20:15 prichádza tréner van Gaal, ktorý trochu pozmenil plány a nasleduje prvá tréningová jednotka tohto roku v domácom prostredí. Po tréningu nasleduje spoločná večera a potom už rozchod k rodinám. Všetci hráči, ktorý sa zapojili do včerajšieho prípravného zápasu si zahrali volejbal, ostatný absolvovali intenzívny tréning. Do tréningu sa zapojili aj Mario Gomez a Philipp Lahm, ktorých včera van Gaal nechal oddychovat a pripojil sa k nim už aj Daniel Pranjič, ktorý v Dohe chýbal pre chorobu, ale po vyliečení trénoval 2-fázovo v Mníchove. Najbližší tréning by mal nasledovať už podľa plánu v stredu 12/01/2011 o 11:30.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist