20:45
Mage Solar Stadion Freiburg

SC Freiburg - FC Bayern

0 : 0

V 22.kole Bundesligy sme odohrali zápas na ihrisku SC Freiburg, aktuálne posledného mužstva Bundesligy. Nastupujeme vo víťaznej zostave zo zápasu proti Kaiserslauternu: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Gustavo, Alaba - Ribéry, Müller, Kroos - Gomez.

8min - Diagné vidí ŽK po faule na Ribéryho. Kroos rozohráva PK a posiela center na hlavu Badstubera, ktorý dáva gól, postranný rozhodca mu ale odmáva offside.
10min - PK Jendriška po faule Badstubera, pohodlne chytá Neuer.
12min - Santiniho strelu zblokuje Alaba na roh.
25min - šancu Fluma v poslednej chvíli zblokuje Boateng na roh. Po jeho rozhraní hlavičkuje Santini tesne vedľa.
28min - Makiadiho strelu zblokuje Lahm.
34min - Gomez v dobrej pozícii nespracuje Ribéryho center.
36min - Rafinhova strela mieri vedľa bránky.
43min - Ribéryho krížny center z voleja pekne triafa M
üller, jeho strelecký pokus vyráža domáci brankár Baumann.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - cez polčasovú prestávku striedame. Odchádza Rafinha a prichádza Robben.
47min - Badstuberova hlavička mieri tesne vedľa domácej bránky.
48min - Robbena v dobrej pozícii vychytá brankár Baumann.
51min - Ribéry vidí ŽK po nafilmovanom páde v šestnástke.
52min - po kontakte so Schmidom padá v šestnástke Robben, píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
56min - Gustavov ďalekonosný strelecký pokus končí vedľa domácej bránky.
58min - Diagné vo výskoku lakťom fauluje Gomeza, hlavný rozhodca mu ďalšiu ŽK neukáže. Mario musí byť ošetrovaný (za postrannou čiarou mu lekár musí zošiť hlavu).
60min - Gomez sa po ošetrení vracia na ihrisko.
65min - domáci striedajú. Diagného strieda Guede.
70min - Rosenthal vidí ŽK po faule na Ribéryho.
71min - Robbenovu strelu zblokuje domáca obrana.
73min - striedane. Odchádza Gomez a prichádza Olič.
76min - domáci striedajú odchádza Santini a prichádza Reisinger.
81min - domáci striedajú. Odchádza Jendrišek a prichádza Djembélé.
84min - gólovú strelu Caligiuriho, vyráža Neuer na roh.
90min - nadstavený čas bude 1min.
90+1min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Ďalší zápas jarnej odvety, ktorý sme absolútne nezvládli. Na ihrisku posledného sme po veľmi zlom výkone, iba bezgólovo remizovali. Zápas sa začal v 8min ŽK pre Diagného. Po následnom priamom kope Kroosa, dáva Badstuber hlavou gól, ktorý ale rozhodcovia pre offide neuznajú. Počas nasledujúcich 25min prichádzajú iba šance domácich. Od 34min, naopak naše príležitosti, skŕe sa ale nemení. Počas 1.polčasu navyše vôbec nie je vidieť, že proti sebe hrajú posledné mužstvo tabuľky a ašpirant na titul. Cez polčasovú prestávku posiela tréner Heynckes do hry Robbena, ktorý strieda Rafinhu. Prichádzajú náznaky šancí Badstubera a Robbena. V 51min vidí Ribéry zbytočnú ŽK po nafilmovanom páde v šestnástke domácich, navyše sa Franck v 2.polčase úplne vytráca z ihriska. O minútu neskôr padá v šestnástke po kontakte so Schmidom Robben, ani tento zákrok ale hlavný rozhodca Gagelmann neodpíska. V 58min fauluje vo výskoku lakťom Diagné Gomeza, za čo by mal jednoznačne vidieť ŽK, ktorá by bola jeho druhou v zápase a tak by musel z ihriska. Hlavný rozhodca má aj tentokrát iný názor, napriek tomu, že Gomezovi musia lekári zošiť tržnú ranu na hlave. Po ošetrení sa Gomez vracia na ihrisko. Hrozbu červenej karty si uvedomuje aj domáci tréner Streich a tak v 65min strieda Diagného za Karima Guedeho. Pre slovenského reprezentanta je to bundesligový debut. Do konca zápasu si ešte vytvoríme tlak, žiaľ bez gólovej príležitosti. Vidíme teda už len ŽK pre Rosenthala, striedania na jednej aj druhej strane a paradoxne gólovú strelu Caligiuriho v 84min, ktorú vyráža Neuer na roh. Žiadne z mojich minulotýždňových prianí sa teda nenaplní. Nielen, že zbytočne strácame 2 body aj druhú priečku v tabuľke a posadíme Dortmund pevnejšie do čela tabuľky, ale nevytvoríme si ani potrebnú pohodu pred stredajším osemfinálovým zápasom Ligy majstrov v Bazileji. Pred zápasom tréner Heynckes upozorňoval hráčov hráčov, že Freiburg napriek poslednej priečke, nie je iba sparing partner a že bude potrebný top výkon, jeho slová si ale nikto z mužstva nezobral k srdcu. Podali sme profesorský výkon, ako keby sme čakali, že sa domáci porazia sami. Takýto výkon bez nasadenia, na s chuťou hrajúcich domácich, nemohol stačiť. Dnes nevyhlásim ani muža zápasu, nie je jednoducho koho. Chcel by som však pogratulovať Manuelovi Neuerovi k "výročiu".  Dnes vo Freiburgu to bol jeho 100. odchytaný bundesligový zápas v rade. Naposledy v bránke chýbal pred 3 rokmi, ešte v drese Schalke. Rekord ale drží jeho náhradník Jörg Butt, ktorý stál v bránke od 28. septembra 2002 do 3. februára 2007 nepretržite 150 zápasov. Ako som už spomínal, už v stredu 22/02/2012 v tradičnom čase o 20:45, nás čaká prvý osemfinálový zápas v Bazileji. Bolo by určite skvelé rozhodnúť osemfinále už v prvom zápase, na to však výkon ako vo Frieburgu jednoducho nemôže stačiť. Preto vyslovím skromnejšie želanie: uhrajme výsledok, ktorý by bol pre nás prijateľný a výhodný do domácej odvety.

Christian Nerlinger:
"Toto výstupenie je pre mňa veľkou záhadou. Najmä 1. polčas bol na zamyslenie. Zdalo sa, že niektorí nepochopili, čo je v stávke. Chýbali základné prvky, ako je agresivita, nasadenie a ochotu. Titul samozrejme, nie je stratený, ale už to nie je v našich rukách."

Juppé Heynckes:
"V 1. polčase sme hrali pomaly. Mysleli sme, že to príde samo. Stačilo byť trochu agresívny a hrať v tempe, čo sme čiastočne zlepšili v 2.polčase, pretože sme mali tlak, aj niekoľko príležitostí. Počas 90 minút proti tímu, ktorý bojuje o prežitie, ale musíem ukázať viac. Hrali sme druhých 45 minút ako tak, ale prvých 45 minút sme súperovi darovali. V tabuľke sme stratili dva body. Tieto špičkové tímy sú stabilné, preto si nemôžne dovoliť také zaváhanie, ako tomu bolo dnes."

Philipp Lahm:
"V 1.polčase sme toho ukázali príliš málo. Bola tam malá ochota, neboli sme dostatočne agresívni, neboli sme na ihrisku. Toto si musíme v najbližších dňoch prebrať. Dnes sme si urobili obrovskú prekážku. Pred zápasom sme to mali stále v rukách. Teraz sme si to pokazili."

Dirk Dufner (športový riaditeľ SC Freiburg): "Bol to pre nás veľmi intenzívny a špeciálny zápas. Som veľmi, veľmi šťastný. Tento bod nám dáva veľkú dôveru pre našu ďalšiu misiu."

Christian Streich (tréner SC Freiburg): "Je skvelé, proti takému silnému tímu získať jeden bod."

Oliver Baumann (SC Freiburg brankár): "Pracovali sme veľmi dobre takticky, Bayern sme nepustili do takmer žiadnej šance. Veľká gratulácie k tímu. Ak by sme sa na konci ešte trafili, bolo by to vynikajúce."

Johannes Flum (SC Freiburg stredopoliar): "To bol sedemnásobný nárast v porovnaní s predošlými zápasmi. Sme hrdí, že sme hrali tak oddane. Proti Bayernu to nikdy nie je ľahké, pretože sú individuálne veľmi silný."