Ohliadnutie za začiatkom sezóny - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Blog > Tomáš 'MeeTee' Čorej


Ohliadnutie za začiatkom sezóny...

20/10/2014

Bayern si cez víkend upevnil svoju pozíciu prvého mužstva v lige jednoznačným víťazstvom 6-0 nad posledným klubom v tabuľke, Werderom Brémy. Bolo by však nefér tvrdiť, že mníchovčania majú za sebou nejaký zvlášť náročný program. Ak nerátame duely so City a Dortmundom, zatiaľ sa s nejakým silnejším súperom nestretli. Práve od Superpoháru, kde prehral práve s Die Borrusen, ťahá Bayern 10 zápasovú šnúru bez porážky vo všetkých súťažiach.
Guardiolovi zverenci už 8 zápasov v rade neinkasovali, presnejšie 748 minút. Bayern jednoducho prežíva dobré obdobie. A to hneď z viacerých dôvodov. T
ím prvým je skvelá práca a organizácia jedného z najlepších trénerov súčasnosti - Guardiolu. Jeho jediným cieľom v každom duelu sú tri body, vysoká výhra a zdevastovanie súpera. Ako sme už však spomenuli, ďalším podstatným faktorom je kvalita súperov, proti ktorým nastúpil.
Už 21. októbra sa však Bayern predstaví na horúcej pôde AS Rím, s hviezdnym kapitánom Francescom Tottim. Momentálne sa jedná o jeden z najútočnejších klubov v Taliansku, a tak môžeme očakávať nesmierne zaujímavý duel. Keď sa pozrieme na Champions League a Bayern v tejto sezóne, tak nájdeme dve jednogólové výhry. Tá prvá bola úžasná - po Boatengovom góle sa mu podarilo zdolať Manchester City. Druhý duel proti CSKA Moskva rozhodol M
üller premenenou penaltou. Výkon FCB bol nemeckými médiami ostro kritizovaný. V Bundeslige to zatiaľ bola prechádzka ružovou záhradou. Až na dve remízy so Schalke a Wolfsburgom nič nenasvedčuje tomu, že by Bayern opäť nemal získať titul.
Na Stadiu Olimpico
v Ríme tak bude miernym favoritom. V bráne má excelujúceho Neuera, v strede poľa dvoch géniov Lahma a Alonsa a v útočnej rade tiež viacero perfektných hráčov, ako Müllera, Götzeho, Robbena, Lewandowskeho a ďalších.. Taliani však majú na svojej strane, ako sme už spomínali Tottiho, Gervinha vo vynikajúcej forme a nezabúdajme ani na Mattia Destra.
Každopádne AS je vo veľkej forme a tak môžeme očakávať prvú vážnu skúšku pre Bayern. Nech už to dopadne akokoľvek, my fanúšikovia sa už teraz tešíme na skvelý duel.

autor: Tomáš 'MeeTee' Čorej
zdroj: Bleacherreport.com/fc-bayern-munich
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist