18:30
Olympiastadion Berlin

Hertha BSC - FC Bayern

0 : 6 (0 : 3)

V 26.kole Bundesligy sme odohrali zápas na ihrisku o záchranu bojujúcej Herthy Berlín. Na zápas sme nastúpili v základnej zostave: Neuer - Lahm, Boateng,  Badstuber, Alaba - Gustavo, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

5min - Gomezovej strele chýba potrebná presnosť.
9min -
0 : 1 Ribéry vniká do šestnástky, posiela spätnú prihrávku na Müllera. Lopta napriek tomu, že ju Thomas zle trafí, končí od tyčky v bránke bezmocného brankára Krafta.
12min -
0 : 2 Müller posiela prihrávku za obranu na Robbena, ktorý šprintuje sám na brankára a keďže má loptu na ľavú nohu, nekompromisnou strelou nás posiela do dvojgólového vedenia.
19min -
0 : 3 Müller v šestnástke vnikne medzi Jankera a Lella, ktorí po pošlú k zemi. Nariadenú penaltu, aj napriek drobnému pošmyknutiu, bezpečne premení Robben.
20min - Lopta putuje po osi Ribéry-Müller-Robben a Arjen posiela loptu tesne vedľa šibenice domácej bránky.
23min - po centri Lella, posiela Ramos hlavou loptu vedľa našej bránky.
24min - domáci kapitán Raffael vidí ŽK potom, čo nepríjemne zasiahne kopačkou Gomeza. Následne sme svedkami zaujímavej situácie, keď si Kroos a Ribéry strihnú kameň-papier-nožnice a to, kto bude priamy kop rozohrávať. Nakoniec "výherca" Ribéry posiela loptu iba do múra.
27min - Alaba posiela do šance Gomeza, ktorú zastaví odmávaním offsidu postranný rozhodca. Opakovaný záber ale potvrdí, že to offside nebol.
29min - črtajúcu sa šancu domácich zastaví v poslednej chvíli dobrým obranným zákrokom Alaba.
33min - strelu Kroosa spoza šestnástky zblokuje Hubník.
37min - po faule na Müllera kope Robben priamy kop. Posiela loptu na zadnú tyč, kde sa ju úplne voľnému Gomezovi nepodarí zasiahnuť .
38min - po rohovom kope domácich sa k lopte dostáva Hubník, ktorému streliť gól na miesto Neuera zabráni na bránkovej čiare stojací Kroos.
41min - Lahm posiela center pred bránku na Gomeza, ktorý po kontakte s domácim obrancom padá, penalta sa nepíska. Následne sa k lopte opäť dostane Lahm, tento krát center posiela na hlavu Müllera, ktorý tesne minie bránku Krafta.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - dvojnásobné striedanie v domácom mužstve. Tréner Hehhagel strieda brankárov Krafta za Burcherta a odchádza aj Perdedaj a prichádza Morales.
50min -
0 : 4 nový muž na ihrisku Morales zastaví v šestnástke len za cenu faulu Ribéryho. Nariadenú penaltu bezpečne premieňa Gomez.
51min -
0 : 5 prihrávku Robbena zblokuje domáci obranca smerom v brankárovi Burchertovi, ktorý ju reflexívne vyráža pred seba a dobiehajúci Kroos posiela loptu do siete.
58min - Gomez sa dobre otočí s loptou v šestnástke, ale jeho strelu zblokuje domáci stopér.
61min - striedame. Na miesto Müllera prichádza Tymoshchuk.
63min - Boateng vidí ŽK za faul na Ramosa. Po následnom priamom kope hlavičkuje Hubník iba do rúk brankára Neuera.
65min - Hubník vidí ŽK za škaredý faul na Kroosa.
66min -
0 : 6 Morales opäť fauluje Ribéryho a ďalšiu nariadenú penaltu nechytateľnou strelou premieňa Robben a zavŕši tak svoj hattrick.
69min - Robbena strieda Pranjič.
72min - Striedajú obe mužstvá. Odchádza domáci Ramos a prichádza Lassoga. V našom mužstve odchádza Ribéry a prichádza Rafinha.
82min - Kroos posiela do obrovskej šance Gustava, toho však vychytá brankár Burchert.
90min - s naplnením hracieho času 2.polčasu, hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Odohrali sme ďalší zápas, ktorý sme perfektne zvládli a z 15 dňového cyklu s 5 zápasmi máme zatiaľ po troch zápasoch 100% úspešnosť a neuveriteľné skóre 20 : 1. O víťazovi toho dnešného zápasu prakticky nebolo pochýb už po prvej 20 minútovke, keď sme si vytvorili 3 gólový náskok. Všetko to začal v 9 min trochu štastný gól M
üllera, keď Thomas zle trafil loptu, no tá sa napriek sa tomu dokotúľala do bránky. Dokonca ešte aj samotný Thomas musel doslova čakať na svoj gól. O necelé 3min Müller načasoval krásnu prihrávku na Robbena a ten po dlhom šprinte nekompromisne zakončil. V 19min Müller pripravil pre Robbena ďalší gól, tentokrát vo forme penalty po zákroku na neho, ktorú Arjen bezpečne premenil. Hneď o minútu končí strela Robbena tesne vedľa šibenice. V 23min vidíme prvý náznak šance domácich, keď center Lella posiela Ramos hlavou vedľa. Pohodu v našom mužstve dokumentuje aj situácia z 24min, keď si Kroos a Ribéry "strihli" o to, kto pôjde rozohrávať priamy kop. Ak sa darí, je to naozaj veľká zábava :). Do konca 1. polčasu sme svedkami ďalších šancí na oboch stranách, skóre sa už ale do prestávky nemení. Po prestávke sa však dvojnásobným striedaním mení domáca zostava. Ako sa neskôr ukáže, ani pri jednom z nic nemá tréner Rehhagel štastnú ruku. Striedajúci brankár Burchert inkasuje rovnako, ako jeho predchodca v priebehu 20min 3 góly, treba však na jeho obhajobu povedať, že o 2 sa mu postaral práve spoluhráč, ktorý s ním prišiel na ihrisko po polčasovej prestávke a to Morales. Ten dokázal 2x zastaviť Ribéryho v šestnástke iba za cenu faulu a penalty. Prvú penaltu v 51min po faule Moralesa premenil Gomez. Hneď o 1min sa do streleckej listiny zapísal aj Kroos, ktorý brankárom Burchertom vyrazenú loptu poslal do siete. Spomínaná Moralesova druhá (celkovo tretia) penalta zápasu prišla v 66min a jej premenením zavŕšil Arjen Robben svoj dnešný hattrick. Po prvý krát striedame v 61min a za nasledujúcich 11min postupne z ihriska odchádzajú Müller, Robben aj Ribéry, v podstate najvýraznejší strojcovia dnešného úspechu. Zápas sa potom prakticky už len dohráva. Po tretí krát za sebou s veľkou radosťou vyhlasujem za muža zápasu, celé s chuťou hrajúce a futbalom sa baviace mužstvo, musím ale trošku viac vyzdvihnúť dnes excelentne hrajúcu trojicu  Müller, Robben a Ribéry. Opäť tešili rovnaké rovnaké veci ako v posledných dvoch zápasoch: chlapci sa bavili, mali radosť z hry a padli krásne góly. Potvrdila sa aj teória o našom prvom strelenom góle...Obrovská gratulácia patrí aj trénerovi Juppovi Heynckesovi, ktorý aj keď v horúčkach (kvôli chrípke), ale absolvoval dnes svoj 600-stý zápas v Bundeslige v pozícii trénera. fcbayern.sk gratuluje a momentálne asi najviac zo všetkého praje skoré uzdravenie. Rovnako dali chlapci pekný darček aj k zajtrajším menimám mojho oca. Za mňa ocko "všetko naj, naj, naj, hlavne veľa štastia a zdravia." Najbližši zápas nás čaká tentokrát v stredu 21/03/2012, keď sa o 20:30 v semifinále Nemeckého pohára hranom na jeden zápas predstavíme v Borussia-Parku v Mönchengladbachu. Všetci si samozrejme prajeme jediné a to postup do finále.

Christian Nerlinger:
"Som potešený. To bol veľmi pôsobivý výkon, tím hral vynikajúci futbal. Musíme aj naďalej hrať týmto spôsobom. Ak budeme hrať tak sústredene, tak som presvedčený, že nás čaká veľká cesta."

Philipp Lahm:
"Musíme streliť prvý gól. To sa stalo v posledných dvoch zápasoch a dnes opäť. Potom je to samozrejme ľahšie. V posledných troch zápasov sme videli, že útočiaci hráči majú toľko kvality, aby boli schopní rozobrať takmer všetkých súperov."

Jerôme Boateng:
"Začali sme skvele, dali tri góly a zabezpečili si náskok. V jednej 15 minútovke sme boli príliš laxný, pretože Hertha mala dve alebo tri dobré šance. Celkovo môžeme byť veľmi spokojní s hrou, ale to len preto, že sme dobre ako tím pracovali dopredu aj dozadu."

Otto Rehhagel (tréner Hertha Berlín): "Nedokázali sme ubrániť dve vonkajšie krídla Robbena a Ribéryho. Predtým som varoval a potom som upozorňoval na prvý rýchly gól. Prišiel trest a potom sme sa zrútili. Boli sme po celý zápas horší a Bayern dokázal, že má mimoriadny tím. Urobili sme v obrane chyby, ktoré nemôže robiť. Musíme sa dať do poriadku a pripraviť sa na záchranárske boje, v ktorých sa nachádzame na sto percent."

Christian Lell (Hertha BSC): "Všetko čo sme si naplánovali sme urobili zle. Bayern všetko čo urobil, urobil správne. Vedeli sme, že Bayern chce streliť čím viac gólov a opäť sa im to podarilo. Ak je hneĎ na začiatku 0-3, potom už nemáte šancu."

Andreas Ottl (Hertha BSC):
"Dnes to bol rozdiel dvoch tried. Skoré góly nám samozrejme zlomili väz. Ďalej sme dokonca mali jeden alebo dva dobré možnosti, ale to jednoducho nestačí. Bayern bol vždy o jeden krok vpred. Ak je po 15-20 minútach 0 : 3, potom je to veľmi ťažké bojovať proti tak silnému tímu. Musíme čo najskôr dostať tento negatívny výsledok z mysle."