SGL Arena Augsburgh

FC Augsburgh
- FC Bayern

1 : 2 (0 : 2)

Nedeľným podvečerným bavorským derby zápasom v Augsburghu sme uzatvárali 12.kolo Bundesligy. Nastúpili sme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Rafinha - Alaba, Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

6min - do šance sa dostáva Werner, Badstuber dobrým obranným zákrokom vypichne loptu.
7min - Gomez v krkolomnej situácii hlavičkuje nad bránku.
8min- Müllerov strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa bránky.
9min - po nedorozumení v našej obrane, Mölders netrafí v dobrej pozícii našu bránku.
16min -
0 : 1 po RK, domáci brankár Amsif iba vyráža hlavičku van Buytena na nohu Gomeza, ktorý posiela loptu do bránky.
23min - zblokovanú strelu Alabu už Gomez nestihne hlavou usmerniť do bránky.
28min -
0 : 2 po prihrávke od Müllera si Ribéry ešte trochu zakľučkuje a potom posiela krížnu strelu po zemi presne do rohu bránky bezmocného Amsifa.
29min - Baierova strela mieri nad našu bránku.
33min - strelu Müllera chytá brankár Amsif.
42min - akrobatické zakončenia Möldersa mieri ďaleko vedľa bránky.
45min - hlavný rozhodca končí dnešný 1.polčas.

47min - Schweinsteiger padá po kontakte s obrancom v šestnástke, hlavný rozhodca ale nepíska.
48min - Kroosova tvrdá strela mieri vedľa bránky.
58min -
1 : 2 strelu Werner zblokuje Badstuber na roh. Po jeho rozohraní a trme-vrme v šestnástke Hosogai prestrelí všetko čo mu stojí v ceste a Alabu už loptu vykopáva spoza bránkovej čiary.
60min - domáci striedajú. Odchádza Bringmann a prichádza Gogia.
62min - strela Brinkmanna mieri nad bránku Neuera.
67min - Ribéry vidí ŽK po faule na Hosogaia.
68min - striedame. Odchádza Rafinha a prichádza Gustavo.
74min - Ribéry prihráva Kroosovi, jeho strela spoza šestnástky končí nad bránkou.
75min - domáci striedajú. Odchádza Mölders a prichádza Kapllani.
76min - Reinhardt vidí ŽK po faule na Ribéryho.
79min - Lahmova strela mieri vedľa bránky.
80min - posledné striedanie domácich. Odchádza Davids a prichádza Rafael.
83min - Kapllani postupuje sám na brankára Neuera. Manuel jeho 100% gólovú strelu nádherne reflexívne vyrazí.
89min - striedame. Odchádza Kroos a prichádza Contento.
90min - nadstavený čas budú 3min.
90+1min - striedame. Odchádza Ribéry a prichádza Pranjič. Po tomto striedaní sa ešte v hre nepokračuje, keďže na ihrisku sa objaví naháč, ktorého spacifikuje domáca usporiadateľská služba.
90+3min - Tymoshchuk po faule na Baiera vidí ČK a musí ihrisko opustiť.
90+4min - hlavný rozhodca končí dešný zápas.

Ďalšie bavorské derby sme teda zvládli. Zápas sa začal minútou ticha za zosnulého augsburgského policajta. Počas prvej pätnásťminútovky sa obe mužstvá iba uťukávali, domáci ale vôbec nepôsobili zakríknuto a s rešpektom, napriek tomu, že ich dlhodobo sužuje veľká maródka. Prišla ale 16min a udreli sme prvý krát, keď hlavičku van Buytena po rohovom kope vyrazil domáci brankár Amsif iba pred seba a Mario Gomez poslal loptu hlavou do siete. Naďalej sa ale hral medzišestnástkový futbal. Druhý gól sme pridali v 28min, keď sa Franck Ribéry po prihrávke M
üllera pohral s domácou obranou a krížnou prízemnou strelou prekonal bezmocného Amsifa v domácej bránke. Góly však zápasu paradoxne uškodili. Naši chlapci vedomí si náskoku sa do predu príliš netlačili a domáci si začali uvedomovať, že zmazať 2 gólové manko bude nesmierne ťažké. Po polčase v 58min sa domácim podarilo streliť zásluhou Hosogaia kontaktný gól a s vypredaným štadiónom za chrbtom ožili a vrátili sa do zápasu. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mali v 83min, keď sa na Neuera sám rútil Kapllani, ale Manuel vytiahol excelentný zákrok, zachránil víťazstvo a rozhodol o tom, že domov odchádzame s 3 bodmi. Tie nám zároveň na čele tabuľky zabezpečujú 5 bodový náskok. Naši chlapci už ku koncu stretnutia pôsobili unavene, víťazstvo ale našťastie udržali aj zásluhou spomínaného zákroku Manuela Neuera, ktorého dnes zároveň vyhlasujem za muža zápasu. Do konca stretnutia zaujali už len 2 veci. Naháč, ktorý vybehol na ihrisko a ktorého spacifikovala domáca usporiadateľská služba a ČK ktorú videl Tymoshchuk po tom, čo v nadstavenom čase pri kĺzačke zasiahol špičku kopačky Baiera. Za tento zákrok ho hlavný rozhodca bez predchádzajúcej ŽK nekompromisne poslal z ihriska. Momentálne následuje v Bundeslige prestávka, počas ktorej sú na programe prípravné zápasy jednotlivých reprezentácii. Ďalší zápas teda odohráme až v sobotu 19/11/2011, keď na domácom štadióne o 18:30 v zápase ako remeň privítame obhajcu titulu a momentálne hneď za nami v tabuľke druhé mužstvo Bundesligy, Borussiu Dortmund. V prípade víťazstva, ktoré si samozrejme všetci želáme, by sme sa mohli dostať v tabuľke do celkom pekného trháku.

Jupp Heynckes:
"Presne takýto zápas som očakával a hráčov som pred ním varoval. Neexistujú žiadne jednoduché zápasy. To sme videli najmä v druhom polčase. Dobre sme do zápasu vstúpili a získali vedenie, v tejto fáze sme mali rozhodnúť tretím gólom. Bolo to naozaj tesné, pretože FC Augsburg obetavo bojoval a tiež hral v niektorých častiach veľmi dobrý futbal."

Toni Kroos:
"Myslím, že sme hrali v 1.polčase dobre, pomerne isto a dali sme góly. V druhej polovici to už nebolo tak celkom jasné, naším cieľom musí byť hrať s väčšou istotou. To sme síce dnes neurobili, napriek tomu si domov vezieme tri body."

Jos Luhukay (FC Augsburg tréner): "Tím dnes išiel na dno síl a dal do zápasu všetko."

Daniel Baier (FC Augsburg):
"V prvom polčase sme dovolili zálohe Bayernu hrať príliš veľa. Urobili sme, to v druhom polčase inak, hrali sme agresívnejšie a bližšie k lopte. Snažili sme sa spolu s našimi fanúšikmi dať do toho všetko, takmer to fungovalo."