20:30
Volkswagen Arena Wolfsburg

VfL Wolfsburg - FC Bayern

6 : 5 po 11m (0 : 0, 1 : 1)

Na zápas o Supercup 2015, proti vlkom z Wolfsburgu nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Benatia, Alaba - Alonso - Robben, Müller, Thiago, Costa - Lewandowski. Na zápas nastupujeme s čiernymi páskami na rukách, čím si uctievame pamiatku dlhoročného trénera mládeže Bayernu Stephana Beckenbauera a syna legendy nášho klubu Franza Beckenbauera, ktorý v noci z piatka na sobotu vo veku 46 rokov po dlhodobej chorobe zomrel.

2min - po trme-vrme v šestnástke domácich letí Alonsova strela vedľa.

8min - po rohovom kope Alonsa posiela Boateng loptu, ktorú predtým Thiago na päťke minie, do brvna.

13min - Vieirinhova strela letí tesne nad bránku.

21min - Costa vidí za faul ŽK.

22min - strelu Perišiča chytá Manuel Neuer.

24min - po rohovom kope Rodrígueza hlavičkuje Perišič tesne vedľa bránky.

26min - Lewandowski zakombinuje s Costom, Douglas ale preváha správny moment na strelu a akciu prekombinuje.

32min - Costov priamy kop chytá brankár Casteels.

35min - Guilavogui vidí ŽK za faul na Müllera.

42min - Neuer sa pohrá s našimi nervami, keď katastrofálne vybehne a de Bruyne, ktorý utečie Benatiovi, sa ocitne sám pred prázdnou bránkou, ktorú ale nepochopiteľne netrafí.

49min -
 0 : 1 Boateng pekne prenesie hru na Costu, ten odcentruje pred bránku, kde brankár Casteels loptu vyrazí iba k dvojici Robben-Lewandowski, z ktorých sa ju ako prvému podarí do bránky doklepnúť Robbenovi.

54min - Kloseho hlavičku vyráža Neuer nad brvno.

56min - Thiago odcentruje pred bránku, osamotenému Robbenovi ale lopta na päťke zle skočí a nedokáže ju usmerniť do bránky.

58min - Dostovu strelu chytá Neuer.

59min - Robben priklepne loptu Thiagovi, jeho strela ale minie bránku.

63min - Caligiuriho strieda Schürrle.

70min - dvojnásobné striedanie domácich. Dosta strieda Bendtner a Perišiča Kruse.

71min - Naldo vidí ŽK za faul na Lewandowského.

72min - Lewandowského strieda Rafinha.

73min - Thiaga strieda Vidal.

77min - Perišič už vystriedaný na lavičke vidí ŽK za hodenie lopty do ihriska.

80min - Vieirinhovu strelu spoza šestnástky chytá Neuer.

82min - Vidal vidí ŽK za faul na Arnolda.

83min - Müllera strieda Götze.

84min - Robbenova strela letí vedľa bránky.

87min - Robbenovi sa nepodarí prestreliť stopéra domácich.

89min -  : 1 Schürrleho strelu chytá Neuer. O chvíľu de Bruyne po rýchlom protiútoku odcentruje z kraja ihriska cez Alabu pred bránku, kde Boateng nedokáže ubrániť Bendtnera, ten nastaví nohu a zrovnáva skóre.

90+2min - koniec riadnej hracej doby, podľa pravidiel Superpohára sa nepredlžuje ale o víťazovi musia rozhodnúť penalty.

Penalty:
Vidal -
 : 1

Rodríguez -  : 1

Alonso - zle a slabo kopnutú penaltu stihne padajúci domáci brankár vyraziť nohou.

de Bruyne -  : 1

Robben -  : 2

Schürrle -  : 2

Lahm -  : 3

Kruse -  : 3

Costa -  : 4

Bendtner -  : 4 a rozhodol o víťazovi a držiteľovi nemeckého Superpohára 2015.

Pep Guardiola: "Samozrejme, Bundesliga, Pohár a Liga majstrov sú dôležité. Ale jeden titul je jeden titul. To je škoda. Robili sme to dobre, mali šance. Všetci bojovali. Mali sme veľa šancí. Urobili sme všetko pre to, aby sme vyhrali túto hru. Ale blahoželáme Wolfsburgu. Oni to urobili tiež dobre."

Philipp Lahm: "Prepásli sme ho a boli potrestaní na konci."

Manuel Neuer: "Ukázali sme dobrú hru, ale bohužiaľ nedávali na konci pozor. Je to nepríjemné. Mali sme Wolfsburg pod kontrolou, mali viac z hry a boli lepším tímom."

Arjen Robben: "Som sklamaný. To je futbal, niečo sa môže obrátiť za minútu. Za záver musíme byť kritickí, musíme rozhodnúť zápas skôr. Mali sme šance, s 2 : 0 by bol koniec."

Jérôme Boateng: "To sa nesmie stať, že by inkasujeme gól tesne pred koncom. Celkovo ale môžeme byť spokojní s naším výkonom. Boli sme lepším tímom, mali sme príležitosti rozhodnúť zápas. Je to poľutovaniahodné a smutné, ale myslím, že môžeme na tomto stavať."

Dieter Hecking (tréner Wolfsburgu): "Bol to naozaj skvelý Supercup v rýchlom tempe. Bavori mali niekoľko príležitostí ujať sa vedenia, mali viac šancí. Ale celkovo to bol dobrý zápas môjho tímu."

Kevin de Bruyne (Wolfsburg): "Vyskúšali sme všetko, aby sme strelili gól. Bola to dobrá hra z oboch strán. na konci sme mali trochu šťastia."