Rozhovor Boateng - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Rozhovor s Jérômom Boatengom.

Aj tento titul musí do Mníchova.
17/12/2013

Priamo vedľa golfového ihriska, medzi palmami, sú ubytovaní Bavoráci v týchto dňoch v Agadire. More je vzdialené pár kilometrov. Za kúpaním však Mníchovčania do Maroka tak či tak necestovali, namiesto toho, by FC Bayern rád korunoval rok 2013 zlatou korunou z Majstrovstiev sveta klubov. "Aj tento titul by mal ísť do Mníchova", oznámil Jérôme Boateng v exkluzívnom rozhovore pre portál fcbayern.de, "prirodzene, že vidno únavu a úbytok síl, no aspoň v jednom z dvoch zápasov, je možné vydať zo seba všetko".

Vnútorný obranca Bayernu Mníchov porozprával v rozhovore nielen o Majstrovstvách sveta klubov a prvom súperovi Guangzhou Evergrande, ale aj o jeho osobnom razantnom výkonnostnom vzostupe, jesennom ligovom titule, odvetných zápasoch, i o blížiacich sa MS v Brazílii.

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Rozhovor s Jérômom Boatengom:

fcbayern.de:
Jérôme, tento dlhý a náročný rok sa pomaly končí. Predtým si však ešte môžete uchmatnúť piaty titul - ten z Majstrovstiev sveta klubov. Koľko sily vo Vás ešte ostalo?
Jérôme Boateng: "Všetko je to vec myslenia, odohráva sa to hlave. Samozrejme, že badať úbytok síl. No v jednom z dvoch zápasov je možné zo seba vydať maximum a to my urobíme. Aj tento titul by mal ísť do Mníchova!"

fcbayern.de: Eufória v Maroku je obrovská. Akú výpovednú hodnotu má tento titul pre teba?
Jérôme Boateng: "Veľmi vysokú. Kto vie, či ešte niekedy vôbec budem mať šancu , zúčastniť sa na tomto turnaji. Každý futbalista po ňom túži. A my môžeme byť pri tom. To už je predsa dostatočná motivácia".

fcbayern.de: V utorok bude semifinále proti Guangzhou Evergrande. Čo vás čaká proti tomuto ázijskému víťazovi Ligy majstrov?
Jérôme Boateng: "Najdôležitejšie bude, aby sme do zápasu nastúpili plne koncentrovaní. Technicky a fyzicky budeme mať navrch. Budeme hrať proti množstvu malých, mrštných a živých futbalistov. Tomu sa musíme prispôsobiť".

fcbayern.de: Nedávno si predĺžil zmluvu s FC Bayern do roku 2018. Čím ti tento klub vyhovuje a ako ti sedí?
Jérôme Boateng: "Cítim sa neopísateľne dobre - a to hneď od prvého dňa. Klub, fanúšikovia, mesto Mníchov. Lepšie to nemôže byť. Som veľmi hrdý, že som súčasťou tohto super manšaftu. Kto raz zažil FC Bayern, nikdy z neho nechce odísť".

fcbayern.de: Od soboty je isté, že aj v tomto ročníku prezimujete na čele tabuľky. Hovorí sa v mužstve o jesennom titule?
Jérôme Boateng: "Doposiaľ som nezaznamenal, že by niekto o tom hovoril. A je to tak dobre. Máme za sebou zatiaľ len polovicu sezóny. Za tento neoficiálny titul si nič nekúpime. Ale: východisková pozícia pre odvetnú časť ligy je prirodzene tá najlepšia".

fcbayern.de: Sú Leverkusen, alebo Dortmund najsilnejší konkurenti v závode o ligový titul?
Jérôme Boateng: "Tým, že Leverkusen raz prehral, sme si vytvorili malý odstup. Teraz je Leverkusen našim najvážnejším prenasledovateľom, majú veľmi silnú sezónu. Dortmund mal veľa zranených hráčov a určite, keď sa vrátia späť, bude Dortmund získavať veľa bodov. Rozhodujúce bude, že my budeme hneď po zime plne pripravení a nepoľavíme".

fcbayern.de: Výsledok 2:3 proti Manchester City bol teda varovný signál...
Jérôme Boateng: "Áno, vtedy sme zistili, že to nejde samo od seba, že nemôžeme vystupovať a hrať ledabolo. To bude vždy, najmä proti silným súperom, potrestané".

fcbayern.de: Ani tebe sa, napriek vynikajúcim výkonom, nevydarilo v ten večer všetko dobre. Ako sa ty osobne potom vyrovnávaš s takým zápasom?
Jérôme Boateng: "Ja som veľmi sebakritický. Jasné, že sa chyby robia, ani ja nie som stroj. A veľmi ma to jeduje. Keď som prišiel domov, pozrel som si ešte raz celý zápas a hneď som si tie situácie rozobral. Prečo sa stala tá chyba? Ako vznikla? Na druhý deň na tréningu skúšam tie scény znova zinscenovať, zopakovať a nájsť riešenie, hneď to urobiť správne. Väčšinou to klapne".

fcbayern.de: Celkovo však máte za sebou, ty a celé mužstvo, neuveriteľný rok...
Jérôme Boateng: "Bezpochyby to bol najlepší a najúspešnejší rok v celej mojej doterajšej kariére. A k tomu by sa mohol ešte pridať ďalší titul tu v Maroku!"

fcbayern.de: Ty sám si sa vypracoval tiež veľmi dobre a podávaš vynikajúce výkony. Čo ťa robí silným?
Jérôme Boateng: "Jednoducho som tvrdo na sebe makal. Do osobných súbojov chodím viac s rozumom, pokojnejšie a rozvážnejšie pracujem s loptou, v rozohrávkach som dôslednejší a precíznejší, v obranných hlavičkových súbojoch dynamickejší a pozičných súbojoch - istejší. Sám cítim, že som už dosiahol vyšší level. No som ešte mladý a mám veľký potenciál. Najmä v útočných hlavičkových súbojoch musím byť gólovo podstatne viac nebezpečnejší. Pri mojej telesnej výške nesmie dochádzať k tomu, že musím svojou slabšou nohou strieľať do vinkla, (ako pri 3:0 proti Augsburgu 9. novembra - pozn.red.), aby som vôbec trafil loptu!" (smiech)

fcbayern.de: Mimoriadne pôsobivá je tvoja fyzická konštrukcia a rýchlosť...
Jérôme Boateng: "Robím veľa silových cvičení a trénujem rýchlosť. I tak sa dá aj v tejto oblasti ešte veľa vylepšiť. Ako veľký hráč musím ešte zapracovať na nástupoch, rozbehoch na prvých piatich metroch a na rýchlych obrátkach."

fcbayern.de: Budúci rok sú MS v Brazílii. Ako veľmi sa ne tešíš?
Jérôme Boateng: "Už pri losovaní mi vibroval žalúdok. Najmä keď vylosovali Ghanu. Znova budem hrať proti svojmu bratovi a to je sila! Veľmi dúfam, že dostanem na ihrisku mnoho príležitostí. Nebudem to však nasilu vyžadovať. Reprezentačného trénera chcem o svojich schopnostiach presvedčiť mojimi výkonmi. V prvom rade sa však teraz zameriavam len a len na FC Bayern."


Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist