Rozhovor Dante - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Odstup už väčší nesmie byť.

Hviezda Bayernu Dante varuje pred Dortmundom.12/09/2013

Dante poskytol rozhovor pre BILD a jeho preklad vám prinášame vďaka Sue.

BILD: S reprezentáciou Brazílie ste zvíťazili nad Austráliou 6:0. Jeden z gólov dal aj Váš bývalý kolega z Bayernu, Luiz Gustavo. Ako sa má?
Dante: "Vo Wolfsburgu sa cíti veľmi dobre. Musí to byť dobrý klub, s rozumným projektom. Liga majstrov mu chýba, ale je šťastný."

BILD: Chýbate mu Vy a Rafinha?
Dante: "Prirodzene. On nám chýba tiež. Ale on tam má teraz Diega a Nalda (Brazílčania vo Wolfsburgu, pozn.redaktora) a stále sme v kontakte.

BILD: Aj Ramires je vašim kolegom v reprezentačnej jedenástke. O ňom sa zrovna nie pekne hovorí vo Vašom klube FC Bayern, v súvislosti s faulom na Maria Götzeho, vo finále Super-cupu...
Dante: "Ramires je neuveriteľne milý človek. Povedal mi, že je mu toho faulu na Maria veľmi ľúto. V žiadnom prípade ho nechcel zraniť. Dokonca ma požiadal, aby som sa Mariovi  v jeho mene ospravedlnil."

BILD: V sobotu hráte proti Hannoveru. Pri odstupe dvoch bodov od BVB, je ďalšia strata bodov  tabu, vari?
Dante: "Absolútne. Že je Dortmund znova poriadne silný, sme zistili v nemeckom Supercupe. Štyri víťazstvá v Bundeslige hovoria jasnou rečou. Znova budú mať super sezónu a my chceme tento malý odstup veľmi rýchlo dohnať.  V žiadnom prípade nesmie byť rozdiel už väčší."

BILD: Ako ste spokojný so svojim doterajším výkonom?
Dante: "Je to stále lepšie. Začiatkom sezóny, som kvôli Poháru konfederácií, mal tréningový výpadok. Pomaly sa už dostávam do fyzickej kondície. Tú potrebujem, aby som bol silný v zápasoch, ale...

BILD: Áno?
Dante: "Nemá to byť výhovorka, ani ospravedlnenie. Chcem dohnať fyzičku. Pred nami je Liga majstrov, ťažké zápasy v Bundeslige. Bojujem, aby som pomohol. Chceme vyhrať všetko."

BILD: Na to sa musí každý stotožniť s Pepovou filozofiou.
Dante: "Chce to trocha času. Ale osobne úplne stojím za jeho víziami. Samozrejme sme teraz ďalej, musíme sa viac sústrediť na straty lôpt. Predovšetkým my, vnútorní obrancovia, musíme byť veľmi pozorní."

BILD: Zranenia Thiagu, Martíneza, Schweiniho a Götzeho Vám to neuľahčujú.
Dante: "Mario je veľmi dôležitý. Vráti sa ešte silnejší. Problém u ostatných je ten, že oni sú naše "šestky". Je to veľká smola. Čakáme na nich a tento problém sa budeme zatiaľ snažiť vyriešiť cez Toniho Kroosa a Philippa Lahma."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!   
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist