23/05/2015
15:30

FC Bayern - 1.FSV Mainz

2 : 0 (1 : 0)

Na posledný bundesligový zápas sezóny 2014/2015 nastupujeme doma proti Mainzu v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Bernat - Lahm, Alonso, Schweinsteiger - Müller, Lewandowski, Götze.

6min - Müller odcentruje a Lahm hlavičkuje do rúk brankára hostí.

11min - Schweinsteiger prelobuje obranu, Müller ale na loptu nedosiahne.

14min - Lewandowski sa snaží hlavou zakončiť, pričom inkasuje nepríjemný úder do hlavy od brankára Kariusa.

19min - Rafinha odcentruje a Schweinsteiger hlavou posiela loptu vedľa bránky.

24min - Bernatovu gólovú strelu spoza šestnástky vyráža krásnym zákrokom brankár Karius na roh. Po jeho rozohraní hlavičkuje Schweinsteiger do ruky Bungerta a hlavný rozhodca odpíska penaltu.

25min -  1 : 0 Lewandowski penaltu bezpečne premení.

34min - Geisovu strelu z veľkej diaľky chytá Manuel Neuer.

35min - Alonsov center po priamom kope posiela Dante hlavou tesne vedľa bránky.

36min - Rafinha odcentruje, Schweinsteiger hlavičkuje, lopta sa ešte obtrie o hlavu stopéra hostí a následne tesne míňa bránku.

39min - Geis odcentruje a Malii iba tesne minie loptu a nedokáže presne zakončiť.

42min - Geis stiahne za ruku v šestnástke Lewandowského, druhá penalta zápasu sa ale nepíska.

43min - priamy kop Geisa do stredu bránky chytá Neuer.

46min - cez polčasovú prestávku strieda Müllera Weiser.

48min -  2 : 0 Boateng odcentruje na Lewandowského, ten možno aj trochu nechcene posunie loptu na Schweinsteigera, ktorý umiestnenou strelou prestrelí brankára hostí.

49min - strelu de Blasisa spoza šestnástky, chytá Manuel Neuer.

51min - Baumgartlinger v obrovskej príležitosti sám pred Neuerom trafí loptu iba do jeho rúk.

52min - Brosinskeho strieda Okazaki. Strelu Geisa chytá Manuel Neuer.

54min - Alonsa strieda Rode. Práve Rode lobom za obranu vysúva Götzeho, pri lopte je ale skôr brankár Karius. Práve brankár hostí následne založí dlhým výkopom akciu, po ktorej sa po chybe našej obrany rúti sám na Neuera Malli, v poslednej chvíli mu ale loptu vypichne Boateng a následne ešte vyrazí Manuel Neuer.

57min - Lewandowského zakončenie hlavou musí nad brvno vyrážať brankár hostí.

71min - Malliho strieda Clemens.

73min - Lewandowského strieda Pizarro.

74min - Pizarro sa po pár sekundách na ihrisku dostáva do obrovskej príležitosti, keď sa ocitne sám pred brankárom, ktorý mu ale zakončenie nohou vyráža. Na opačnej strane sa de Blasis obtočí okolo Rafinhu, tvrdo a presne vystrelí, Manuel Neuer ale krásnym zákrokom loptu vyráža nad brvno.

80min - Götze sa pohrá s obrancom, prihráva pred bránku, kde sa do ďalšej obrovskej šance dostáva Pizarro, loptu ale tečuje iba do hrude brankára hostí.

82min - Pizarro prihráva Rodemu, jeho strela končí vedľa bránky.

83min - Geisa strieda Moritz.

86min - Bernatovu prízemnú strelu vyráža brankár Karius naa roh.

90min - hlavný rozhodca Kinhöfer odpíska koniec zápasu aj sezóny 2014/2015 a odštartuje majstrovské oslavy.

Pep Guardiola: "Gratulujem tímu, môju štábu a našim fanúšikom. Oni nám dosdali veľkú podporu, najmä proti Barcelone. Budúcu sezónu sa budeme vracať silnejší. Ja dúfam, že proti čo raz lepší, mužstvám. Ďalej a ďalej."

Bastian Schweinsteiger: "Hrali sme veľmi dobrú sezónu. Vyhrali sme titul. Už tretí rok po sebe, čo nie je samozrejmé. V Lige majstrov sme stratili v Barcelone posledných 10 minút, inak by sme išli do finále. V pohári, vieme, ako to dopadlo. Boli sme blízko k dvom finále. Ak si odmyslíme tieto zlyhania, tak sme hrali veľmi dobre. "

Philipp Lahm: "Je to stále niečo zvláštne, stáť po 34 zápasoch tam hore. To nie je samozrejmé. Za tým je tvrdá práca. Tím to dokázal.