20:45
Emirates Stadium London

Arsenal FC - FC Bayern

1 : 3 (0 : 2)

Na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Arsenalu nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm -Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, M
üller - Mandžukič.

3min - Cazorla vystrelí a Schweinsteiger tečuje loptu na našu bránku, Neuer je však pozorný.
7min -
0 : 1 Kroos dostáva prihrávku od Müllera a strelou z hranice šestnástky nedáva brankárovi Szczesnemu šancu.
10min - priamy kop van Buytena, nariadený po faule na Kroosa, končí v domácom múre.
15min - ŽK pre Vermaelena po faule na Martíneza.
21min -
0 : 2 Kroos zatočí rohový kop na hlavu van Buytena. S jeho hlavičkou si brankár Szczesny poradí, na dorážku Müllera je už ale prikrátky.
22min - Sagna vidí za likvidačný faul na Kroosa ŽK.
24min - ďalší likvidačný faul a ďalšia ŽK, tentokrát pre Artetu za faul na Mandžukiča.
35min - Mertesackerovu strelu z dobrej pozície zblokuje van Buyten.
36min - Schweinsteiger vidí ŽK za faul na Ramseyho. V odvetnom zápase bude Bastian nútene pauzovať-
45min - po Lahmovom centri Mandžukič hlavou tesne míňa bránku.

55min -
1 : 2 po rohovom kope domácich a obrovskej chybe našej obrany, Podolski hlavou pohodlne skóruje.
58min - M
üller vidí za faul ŽK.
60min - Ribéryho strela spoza šestnástky mieri nad bránku.
63min - striedame Ribéryho za Robbena.
66min - Podolski vidí ŽK za faul na Robbena.
67min - Ramsey vidí ŽK za faul na M
üllera.
71min - domáci striedajú Podolského za Rosického.
72min - domáci striedajú Ramseyho za Girouda.
73min - Neuer vyráža gólovú strelu Girouda a následne striedame Kroosa za Gustava.
77min -
1 : 3 lopta putuje po osi Robben-Lahm-Mandžukič a posledne menovaný ju tečuje tak, že lopta aj trochu so šťastím končí v bránke.
78min - autora tretieho gólu Mandžukiča strieda Gomez.
82min - Szczesny vyráža tečovanú strelu spoza šestnástky a následná Gomezova dorážk aletí vysoko nad domácu bránku.
90min - Lahm vidí ŽK za faul na Vermaelena.
90+3min - koniec zápasu.

Jupp Heynckes: "Keď vyhráte s anglickým tímom 3 : 1, potom je to veľký úspech. Mali sme skvelý štart a najmä v prvej polovici sme ukázali vynikajúcu hru. Neskôr sa súper trochu pozbieral. Po kontaktnom góle, sme sa opäť snažili dosiahnuť gól a to sa nám podarilo. Výsledok 1 : 3 je zaslúžený."

Bastian Schweinsteiger: "Vstúpili sme, a to najmä v prvých 30 minútach, veľmi dobre do zápasu. Boli sme dostatočne efektívny. Predovšetkým tretí gól bol ale rozhodujúci. Nesmieme podceňovať Arsenal, oni majú veľmi dobrých hráčov, musíme v odvete hrať na sto percent. Po výsledku 1 : 3 sme na tom veľmi dobre, ale to ešte stále nie je rozhodnuté."

Toni Kroos: "My sme proti top európskemu tímu po veľmi dlhú dobu hrali vynikajúcu hru. Tesne pred a tesne po prestávke, boli fázy, keď bol Arsenal lepší, veľké príležitosti ale nemal. Gól bol zbytočný, takéto chyby by sa nemali stať."

Thomas Müller: "Bol to dobrý tímový výkon, na ktorom som sa podieľal aj ja. Na rohoch som vždy vpredu, takže som tam na dorážku. Bol som v správnom čase n asprávnom mieste a to mi robí radosť."

Arsene Wenger: "Samozrejme, žeto bude v odvete neuveriteľne ťažké, ale budeme sa snažiť, aby to bolo vôbec možné. Veci sa môžu niekedy zmeniť rýchlo, budeme mať tri týždne. Nechceme sa vzdať nádeje a chceme ukázať lepší Arsenal."

Lukas Podolski:
"Výsledok vypovedá. Bayern mal, a to najmä v prvej polovici, veľký tlak a hral dobre. Prehrali sme 3 : 1 a teraz to už bude veľmi, veľmi ťažké."