15:30
Weser Stadion Bremen

Werder Bremen - FC Bayern

0 : 4 (0 : 2)

Na 25.kolo Bundesligy nastupujeme v Brémach vzhľadom na zranenie Ribéryho a Robbena, vykartovanie Alonsa a šetrenie Neuera v základnej zostave: Reina - Rafinha, Boateng, Benatia, Alaba - Schweinsteiger - Müller, Rode, Götze, Bernat - Lewandowski.

1min – strela Öztunaliho míňa našu bránku.

14min - brankár Wolf reflexívnym zákrokom vyráža gólovú hlavičku Lewandowského po centri Rafinhu.

24min –  0 : 1 Lewandowski vysúva Müllera, ktorý postupuje sám na brankára Wolfa, jeho strelu ale zastavia nohy domáceho brankára, následne sa ale lopta dostáva späť k Thomasovi, ktorý ju po vzore Arjena Robbena nádherne zakrúti do bránky.
29min - Rafinha vidí ŽK po faule na Garcíu.
35min - hlavička Benatiu končí vedľa domácej bránky.
44min -  0 : 2 priamy kop po faule na Götzeho asi zo 17-18 metrov Alaba nádherne zakrúti presne do bránky.
45min - koniec 1.polčasu.

63min – Benatia fauluje a následne mu Prödl zákerne stúpi na nohu. Obaja vidia ŽK aj keď hráč Brém by si zaručene zaslúžil ČK. Domáci striedajú Öztunaliho za Hajroviča.

64min – Bartels sa v veľkej diaľky pokúša prelobovať Reinu. Náš brankár sa ale vráti včas a vyráža loptu nad brvno.
65min – domáci dávajú gól, ktorému ale predchádza spracovanie rukou a tak gól neplatí.
66min – Junuzovič pri čiare zákerne a zbytočne fauluje Schweinsteigera a vidí za to ŽK. Za následnú potýčku vidia ŽK aj Boateng a García.
76min –  0 : 3 Boateng vysúva Müllera, ktorý po zlom vybehnutí domáceho brankára prelobuje a loptu ešte do prázdnej bránky bezpečne hlavou dopraví Boateng.
78min – Müllerov strelecký pokus prestrelí bránku.
81min – Götze uvoľňuje miesto na ihrisku pre po zranení sa vracajúceho Philippa Lahma.
83min – obe mužstvá striedajú. Garcíu strieda Sternberg a Boatenga Dante.
84min – Rafinhu strieda Weiser.
89min – Müller vysúva Rodeho, jeho strela z dobrej pozície ale míňa bránku.
90min – Bartelsa strieda Felix Kroos. Strelu Selkeho chytá brankár Reina.
90+1min –  0 : 4 Rode vysúva Lewandowského, ten prihráva Müllerovi, ktorý muprihrávku nezištne vráti a Lewandowski v sklze doklepne loptu do opustenej bránky. Hlavný rozhodca následne ukončí dnešný zápas.

Pep Guardiola: "Tím bol po celý čas veľmi pozorný a hral veľmi dobre. Nebolo to ľahké, potom, čo sme porazili Doneck opäť poraziť ďalšieho súpera. Dnes bol deň, kedy som bol hrdý na to, že som tréner tohto tímu."

Philipp Lahm: "Bolo to pekné byť na ihrisku znova po tak dlhej dobe. Ďakujem tímu. Myslím si, že keby to bolo tesnejšie, tak by som dnes nemal možnosť dostať sa na ihrisko."

Thomas Müller: "Úctu tímu. Podali sme veľmi dobrý tímový výkon."

Viktor Skripnik (tréner Werderu Bremen): "Snažili sme sa dať do toho všetko a postupne sme hrali s odvahou vpred. Celkovo sme nehrali zle, aspoň lepšie ako pri 0 : 6 v prvom kole. Vzhľadom k tomu, že už máme 33 bodov, výsledok nebol pre nás až tak dôležitý."

Zlatko Junuzovič (Werder Bremen): "Výsledok je trpký. Začali sme dobre, ale potom sme trochu znervózneli. V druhej polovici, to bolo lepšie. Bayern hral super a zaslúžil si vyhrať."

Sebastian Prödl (Werder Bremen): "Bayern je ďaleko pred nami s ich kvalitou a robili to šikovne. Snažili sme sa agresivitou držať s nimi krok. V predchádzajúcich zápasoch to bolo úspešné. Ale Bayern je ako ľad. Ak majú šancu na skórovanie, využijú ju."