15:30
AWD Arena Hannover

Hannover 96 - FC Bayern

3 : 1 (1 : 0)

V 25.kole Bundesligy sme na ihrisku Hannoveru v AWD Aréne nezvládli priamy súboj o tretie miesto a prehrali sme 3 : 1. Pripísali sme si teda tretiu prehru v rade a na druhé miesto v tabuľke, zaručujúce priamy postup do Ligy majstrov strácame už 7 bodov. Nastupujeme v zostave: Kraft - Breno, Badstuber, Tymoshchuk, Lahm - Pranjič, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

11min - Schlaudraffov center zle trafí Rausch a tak lopta letí tesne vedľa našej bránky.
16min -
1 : 0 po rýchlom protiútoku domácich a centri Rauscha dáva medzi Tymoshchukom a Badstuberom osamotený Abdellaoue gól a posiela domácich do vedenia.
20min - Abdellaouiho prízemný center preletí cez šestnástku, našťastie ho nikto z domácich netečuje.
26min - Pranjičov strelecký pokus smeruje vedľa domácej bránky, ale domáci brankár Zieler loptu napriek tomu chytá.
27min - Robben z PK triafa loptu iba do náručia dobre postaveného Zielera.
29min - po rohu domácich tečuje loptu Pogatetz, ale iba no náručia Thomasa Krafta.
33min - Gomez hlavou priťukne loptu Müllerovi, ten ju ale triafa vysoko nad domácu bránku.
37min - center Abdellaouiho si spracuje Rausch, ale osamotený pred Kraftom míňa bránku.
42min - Kroos vidí ŽK po faule na Stindla.
44min - po jednoznačnom faule  Hagguiho na Gomeza na hranici šestnástky rozhodca nepíska. Z následného protiútoku sa do dobrej šance dostáva Abdellaoue, našťastie míňa našu bránku.
45+1min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - na ihrisko do 2.polčasu prichádzajú na miesto Badstubera a Tymoshchuka, van Buyten a Ottl.
51min -
2 : 0 Rausch si po nakrátko rozohranom rohu narazí loptu zo spoluhráčom a jeho strela aj s pomocou teče Gomeza končí v našej sieti a domáci vedú o 2 góly.
53min - Müllera fauluje v šestnástke Cherundolo, rozhodca nepíska a z následného protiútoku
sa do šance dostáva Abdellaoui, ale triafa loptu iba do náručia Krafta.
55min -
2 : 1 Müller padá v šestnástke, lopta sa odráža k Ribérymu, ktorý odcentruje. Na jeho center síce hlavou nedosiahne Gomez, ale za ním postavený Robben už áno a tak po jeho hlavičke znižujeme skóre.
56min - domáci reklamujú ruku van Buytena, ale ten má ruky pri tele a spojené za chrbtom a tak ho lopta triafa do pleca a hlavný rozhodca to ako penaltu neposúdi.
58min - Abdellaoui vidí ŽK po faule na Kroosa.
62min - Ribéry triafa z PK iba múr.
63min -
3 : 1 domáci dávajú gól po strele Pinta a obrovskej chybe Krafta, keď mu lopta prepadne cez ruky.
65min - Kroos z diaľky mieri vedľa bránky.
66min - Robbenova strela z hranice šestnástky končí v bočnej sieti.
68min - Müllera posiela prihrávku za obranu, ktorú prepustí Gomez a tak sa lopta dostáva k Robbenovi, ktorý tiesnený nedokáže prelobovať domáceho brankára.
69min - Klose strieda Kroosa.
70min - Müllerovu strelu z diaľky pohodlne chytá domáci brankár Zieler.
73min - Stindl fauluje Brena, ale ten opláca a tak mu hlavný rozhodca po intervencii postranného ukáže ČK.
77min - Chahed strieda Rauscha.
80min - Lahm poriadne zavarí Kraftovi, keď mu hlavou posiela krátku malú domov, Kraft vybieha mimo šestnástky a posiela hlavou loptu do bezpečia, následne je Lahm faulovaný a Pinto vidí ŽK.
81min - Stoppelkamp strieda Schlaudraffa.
87min - Stoppelkampova strela mieri tesne vedľa našej bránky. Eggimann strieda Stindla.
88min - opäť Stoppelkamp, tentokrát jeho strelu Kraft chytá.
90+3min - Robbenovu tečovanú strelu chytá brankár Zieler. Hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Prehrávame teda ďalší dôležitý zápas v priebehu jedného týždňa. Prehrávame tretíkrát v rade a čo je najhoršie prehrávame opäť po veľmi zlom výkone. V zápase sme sa museli zaobísť bez Schweinsteigera, ktorý nútene pauzoval pre ŽK a aj bez Gustava, ktorého skolila chrípka. Toto však, ale určite nie sú hlavné dôvody prehry. Tie musíme hľadať niekde inde. V 1.polčase sme opäť predviedli jalový a bezkrvný výkon, navyše sme skoro (už v 16.min) inkasovali. V 2.polčase nepriniesli ovocie ani polčasové striedania. Navyše sme opäť skoro (už v 51.min) inkasovali po smolnom vlastnom góle Gomeza. Rýchlo sa nám síce podarilo streliť Robbenom kontaktný gól a keď sa už zdalo, že by sme zo zápasom ešte niečo mohli urobiť, prišiel ďalší domáci gól z kategórie neuveriteľných, keď Kraft urobil chybu aká sa vidí naozaj málokedy. Od tejto chvíle sa síce našim hráčom nedá uprieť aká-taká snaha, ale už to jednoducho nešlo. Nepomohlo ani ďalšie striedanie keď Klose nahradil Kroosa a začali sme hrať na dvoch klasických útočníkov. Už aj pri jednoduchých prihrávkach sa začala prejavovať nervozita, čoho vyústením bola zbytočná ČK za oplácanie pre Brena a bolo prakticky po zápase. Žiaľ opäť nie je koho vyhlásiť za muža zápasu, možem akurát vyhlásiť dvoch smoliarov zápasu: Gomeza (za vlastný gól) a Kraft (za chybu aká sa zriedka vidí). Už počas týždňa sa šepkalo o trénerskej výmene a rozkývanej stoličke van Gaala, ale vedenie garantovalo plnú podporu trénerovi. Uvidíme dokedy... V ďalšom 26.kole sa 12/03/2011 o 15:30 predstavíme na domácom ihrisku v zápase proti Hamburger SV. V tomto zápase si budeme želať asi jediné: víťazstvo.

Karl-Heinz Rummenigge: "Máme za sebou osem katastrofálnych dní. Proti Dortmundu sme hrali čiastočne ešte poriadny futbal, proti Schalke to bol aspoň polčas, ale to čo sme hrali dnes, bol absolútne najhorší zápas sezóny, musíme to takto povedať úplne jasne. My sme sem prišli vyhrať. Namiesto toho sme prehrali a najmä spôsob prehry je bolestný. Sme všetci sklamaný hrou ktorú predvádzame a máme nad čím v noci rozmýšlať. Spať nebude môcť pravdepodobne nikto, ale musíme v pokoji analyzovať, čo teraz urobíme a ako tento stav zmeníme. Sme momentálne v situácii, ktoré nám spôsobuje veľké starosti."

Louis van Gaal: "V 1.polčase sme nezačali zle, ale dostali sme rýchly gól. Po prestriedaní v 2.polčase sa hra trochu zlepšila, ale opäť sme po štandardke inkasovali a už to potom bolo veľmi ťažké. Skúsili sme v 2.polčase všetko, alestále to nebolo ono. Všetci sme veľmi sklamaný."

Philipp Lahm: "Sme vo veľmi kritickej fáze, lebo náš cieľ je ohrozený a možme prísť o Ligu majstrov."