15:30
Fritz-Walter-Stadion Kaiserslautern

1.FC Kaiserslautern - FC Bayern

0 : 3 (0 : 1)

Na zápas 4.kola v Kaiserslauterne nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Boateng - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Alaba, Müller - Gomez. Chýba v nej zranený Arjen Robben, ktorý podstupuje liečbu kvôli zápalu v oblasti panvy.

2min - po PK Ribéryho, hlavičkou domáci obranca nebezpečne ohrozí vlastného brankára, ten loptu iba vyráža na nohu Gomeza, ale ten nedokáže prestreliť brankára Trappa.
4min - po RK hlavičkuje nebezpečne van Buyten, brankár Trapp s námahou loptu vyráža.
9min - Schweinsteigerovu dobre mierenú ďalekonosnú strelu vyráža Trapp, následne sa sám na brankára rúti Lahm, ale nepochopiteľne pri jeho obstrelovaní netrafí bránku.
24min - Lahmovu slabú strelu z diaľky bez problémov chytá brankár Trapp.
25min - dlhý aut Boatenga, predĺži Müller hlavou na Ribéryho, ten ale loptu zle trafí.
37min -
0 : 1, penaltu po faule na Müllera bezpečne premieňa Mario Gomez, keď posiela loptu po zemi na pravú stranu.
38min - ŽK pre Alabu po faule na Jessena.
39min - ŽK pre Petsosa po faule na Ribéryho.
44min - Alabov strelecký pokus zblokuje domáca obrana na roh. Po jeho rozohratí a centri Ribéryho na Gomeza, hlavičkuje Mario iba do rúk brankára Trappa.
45+1min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

48min - Ribéryho prízemny center a teč Gomeza do rúk domáceho brankára.
51min - Tymoschukova strela vedľa bránky.
55min -
0 : 2 po ďalšom faule na Müllera, tentokrát vidí faulujúci Rodnie aj ŽK. K lopte sa opäť postaví Gomez. Tento krát volí opačnú stranu ako pri prvej penalte, ale brankár Trapp jeho úmysel vystihne a penaltu vyráža, na naše šťastie iba na nohu Gomeza a ten sa už po druhý krát nemýli a posiela loptu do siete.
57min - tréner domácich brankárov Gerry Ehrmann je hlavným rozhodcom za protesty vykázaný na tribúnu. Následne domáci striedajú. Odchádza Wit, prichádza Fortounis, ktorý tesne po svojom príchode na ihrisko vidí ŽK.
60min - strela striedajúceho Fortounisa mieri nad našu bránku.
52min - domáci opäť striedajú. Odchádza Walch, prichádza Sukuta-Pasu.
69min -
0 : 3 Müller vniká do šestnástky, spätnou prihrávkou nachádza voľného Gomeza a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste a zaznamenáva svoj prvý tohto sezónny hattrick.
77min - na mokrom trávniku, bez cudzieho zavinenia nepríjemne podkĺzne Boateng, podvrtne si koleno a musí byť ošetrovaný, o 2min sa ale vracia do hry.
83min - striedame. Alabu strieda Gustavo.
84min - opäť striedame, autora hattricku Gomeza strieda Petersen.
87min - posledné striedania v oboch mužstvách. V domácom odchádza Petsos, prichádza Orban. V našom odchádza Schweinsteiger a prichádza Kroos.
90min - po škaredom faule bez lopty na Tymoshchuka vidí Iličevič od hlavného rozhodcu ČK. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Zápas 4.kola Bundesligy sme teda s veľkým prehľadom zvládli. Počas celého zápasu sme hru bezpečne kontrolovali. Domáci pôsobili "bezzubo", nepustili sme ich do vážnejšieho ohrozenia našej bránky. Hneď na začiatku zápasu sme mali niekoľko dobrých streleckých pokusov, ktoré sa ale gólom neskončili. Ten prišiel až v 37min, keď Gomez bezpečne premenil penaltu po faule na M
üllera. Ďalší gól sme pridali až po zmene strán, po rovnakom scenári, keď po faule na Müllera premenil penaltu Gomez. Tento krát nás ale Mario trochu napínal, keďže jeho prvý pokus brankár Trapp vyrazil a úspešná bola až Mariova dorážka. Mario svoj hattrick zavŕšil po prestrelení Trappa, po krásnej spätnej prihrávke Müllera. Dnes teda musím urobiť neobvyklú vec a namiesto muža zápasu, musím vyhlásiť mužov zápasu. Tými sa stávajú 3-gólový Mario Gomez a človek ktorý všetky 3 góly pripravil - Thomas Müller. Napriek tomu, že nás domáce mužstvo výraznejšie nepreverilo, nejako takto ako dnes si predstavujem výkon nášho mužstva. Teraz nasleduje reprezentačná prestávka a Bundesliga bude pokračovať až 10/09/2011, keď na domácom štadióne privítame mužstvo SC Freiburg. Myslím, že ani v tomto zápase nemôžeme pomýšlať na nič iné ako na víťazstvo.

Juppé Heynckes:
"Nie je jednoduché vyhrať 3 : 0 v Kaiserslauterne. Mohli sme už po desiatich minútach viesť 2 : 0, ale proti bol brankár Trapp. Pre mňa to bol dnes náš najlepší zápas sezóny, avšak premieňanie šancí musí byť ešte účinnejšie. Povedal by som, že tím sa zlepšuje od zápasu k zápasu a myslím, že ešte stále môžeme hrať lepšie. "

Mario Gomez:
"Nesmieme uveriť, že to pôjde samo. Aby sme boli úspešný musíme tvrdo pracovať každý týždeň a všetci musia myslieť na obranu. Potom bude ťažké, proti nám hrať. "

Thomas Müller:
"Hrali sme dobre najmä našu hru dopredu na útočníka, ktorý dáva góly. Dnes sme bojovali o každý štvorcový centimeter. Som rád, že sme získali deväť bodov z posledných troch ligových zápasov. Teraz môžu prísť reprezentačné povinnosti. "

Marco Kurz (tréner 1. FC Kaiserslautern): Nemali sme šancu na úspech. Bavori ukázal dobrú formu. V prvej polovici sme dokázali odolávať, od stavu 0 : 2 v druhej polovici to už bolo zlé. Potom sa naplno ukázala kvalita Bayernu. "