15:30
Allianz Arena München

FC Bayern - VfB Stuttgart

2 : 1 (1 : 1)

V poslednom, 34.kole Bundesligovej sezóny sme na domácom ihrisku zdolali mužstvo VfB Stuttgart v pomere 2 : 1. V premiére sme sa predstavili v nových dresoch pre novú sezónu, ich krst sa teda vydaril, ale víťazstvo nestačilo na konečné 2.miesto, kedže Leverkusen zvládol svoj zápas vo Freiburgu. Nastupujeme v základnej zostave: Butt - Contento, Badstuber, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Klose, Müller, Robben - Gomez.

5min - Kuzmanovič strelou skúša šťastie.
7min - Klose vysúva Robbena, ten trafí iba brankára hostí.
8min - Kloseho strela spoza šestnástky mieri do stredu bránky a nenarobí starosti brankárovi Ulreichovi.
10min - po spätnej prihrávke Robbena triafa Klose vysoko nad bránku.
11min - Kuzmanovičov dobrý strelecký pokus mieri tesne vedľa bránky Butta. Klose vidí ŽK.
12min - Po Robbenovej prihrávke spáli Klose nemožné, asi z 1,5m prestrelí prázdnu bránku.
24min -
0 : 1 na center Harnika si pekne nabehne Okazaki, triafa loptu z voleja, tá končí v sieti a otvára skóre stretnutia.
27min - po RK sa Müller nedokáže prebiť cez obranu hostí, z následného protiútoku sa Butta pokúša prelobovať Träsch, ten ale krásnym zákrokom vytlačí loptu nad bránku.
28min - na center Boku nedosiahne Niedermeier.
32min - PK Robbena iba do rúk Ullreicha.
33min - Müller v dobrej pozícii nespracuje prihrávku Robbena.
35min - Träschov veľmi nepresný strelecký pokus.
37min -
1 : 1 Robben zatiahne loptu na stred, medzi 5 hráčov prihrávkou nachádza Gomeza a ten sa nemýli, zaznamenáva 28 tohto sezónny bundesligový gól a zrovnáva skóre stretnutia.
39min - ŽK pre Boku po faule na Müllera.
40min - po PK Robbena, v poslednej chvíli pred Gomezom boxuje loptu brankár Ullreich.
45min - po zlej rozohrávke Tymoshchuka a rýchlom protiútoku hostí, vyráža Butt výbornú tvrdú strelu Pogrebnyaka na roh. Po jeho rozohraní hlavný rozhodca končí 1.polčas.

48min - Butt si pekne poradí s rozohrávkou hostí, po ktorej hrozí odpískanie "malej domov".
64min - nie dobre hrajúceho Tymoshchuka strieda Ottl a Kloseho Kroos.
71min -
2 : 1 po faule Boulahrouza na Kroosa, sám Toni rozohráva PK, posadí loptu na hlavu Schweinsteigera, ktorý nás posiela do vedenia.
75min - do šance sa dostáva Okazaki, ale Badstuber sa včas vráti a vypomôže v obrane Lahmovi.
77min - Müller v dobrej šanci ešte hľadá lepšie postaveného spoluhráča, ale obrana hostí loptu zblokuje.
78min - Pogrebnyaka strieda Schipplock.
79min - ŽK pre Niedermeiera po faule na Robbena.
80min - po centri Lahma a teči Gomeza končí lopta na brvne, od ktorého sa odráža na bránkovú čiaru, ale gól to žiaľ rozhodne nebol.
81min - Kuzmanovičova strela z PK končí tesne nad bránkou Butta.
82min - Hajnala strieda Gentner.
83min - Schipplock preváha správny okamžik na strelu.
85min - Träscha strieda Didavi.
87min - Gomeza strieda Pranjič.
90min - nebezpečnú centrovanú loptu pred Schipplockom a Okazakim odpratá do bezpečia Lahm.
90+1min - hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Posledné tohtosezónne stretnutie sme teda zvládli. Zápas sa nevyvíjal v náš prospech, keď sme po našom počiatočnom tlaku paradoxne v 24.min inkasovali my. Do prestávky sme ale 28 tohto sezónnym gólom Gomeza po krásnej prihrávke Robbena vyrovnali. Mário sa zároveň z 28 gólmi stal najlepším kanonierom Bundesligy v sezóne 2010/2011. Po prestávke sme mali opäť viac z hry čoho výsledkom bol gól Bastiana Schweinsteigera na konečných 2 : 1. Dnes by som za muža zápasu vyhlásil z veľkou chuťou hrajúceho Arjena Robbena, na ktorého hru bola radosť sa pozerať. Víťazstvom sme teda potvrdili konečné 3.miesto v tabuľke, ktorým sme sa kvalifikovali do predkola Ligy majstrov. Ako som už spomínal črtajúcu sa šancu na konečné 2.miesto sa nám napokon nepodarilo využiť, kedže Leverkusen vyhral vo Freiburgu 0 : 1 a obhájil tak 2.miesto. Dnešný zápas bol posledným v našom mužstve pre trojicu hráčov Altintop, Kraft, Ottl s ktorými sa pred zápasom vedenie rozlúčilo kyticami kvetov. Dovoľte aby som sa aj ja za fcbayern.sk touto cestou poďakoval tejto trojici za služby, ktoré odvádzali pre naše mužstvo. Hamit, Thomas a Andreas ďakujeme. Zápas bol posledný aj pre dočastného trénera Andriesa Jonkera, ktorý sa pri nástupe do funkcie hlavného trénera zhostil neľahkej úlohy, doviesť mužstvo minimálne na konečné 3.miesto, čo sa našťastie podarilo. Dovoľte teda poďakovať za fcbayern.sk aj jemu za celé pôsobenie pri mužstve. Pán tréner Jonker ďakujeme. Sezónu 2010/2011 máme teda za sebou. Hodnotenie či resp. na koľko bola úspešná si nechám do zhodnotenia celej sezóny, ktoré sa na stránke fcbayern.sk objaví v najbližších dňoch. Zhrňme si teda aspoň fakty. Majstrom sa stala už 2 kolá pred koncom úplne zaslúžene Borussia Dortmund. Spolu s ňou postupuje priamo do Ligy majstrov aj Bayer Leverkusen. Nás čaká spomínané predkolo Ligy majstrov. Mužstvá Hannoveru a Mainzu si vybojovali účasť v Európskej lige. Bundesligu minimálne na rok opúšťajú mužstvá St.Pauli a Eintrachtu Frankruft. O zotrvanie v najvyššej súťaži bude musieť v baráži s druholigistom zabojovať Borussia Mönchengladbach.