Príchod Usamu - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Japonská hviezda už v Mníchove.
Vo štvrtok 14/07/2011 o 17:20 pristálo na Mníchovskom letisku lietadlo na palube ktorého bola ďalšia posila nášho mužstva iba 19-ročný japonec Takashi Usami. Usami sa tak stáva historicky prvým japoncom v drese FC Bayern. Prichádza na ročné hosťovanie s opciou. Na ceste ho sprevádzala manželka Ran. Po takmer 20 hodinovom lete mal po príchode do hotela dobrú náladu a pozdravil sa hlasným "ahoj". Ako neskôr prezradil v lietadle si asi 7 hodín pospal. 178cm vysoký strednopoliar, narodený 6.mája 1992 by mal prvý tréning absolvovať pravdepodobne v nedeľu. Je použiteľný na oboch stranách a v minulej sezóne japonskej ligy pútal pozornosť najmä rýchlosťou a driblingom.

Takashi Usami: "Som veľmi hrdý na to, že môžem hrať za takýto veľký klub. Lúčenie zo skvelými fanúšikmi v rodnom klube Gamba Osaka však bolo veľmi ťažké."

Christian Nerlinger: "Dlho sme Usamu pozorovali a sme radi, že prišiel k nám, pretože je to veľký talent."V piatok 15/07/2011 tesne pred 13:00 odovzdal Christian Nerlinger Takashi Usamimu dres Bayernu s číslom 14 a následne došlo v zasadacej miestnosti k podpisu zmluvy.

Takashi Usami: "Tento krok je sen. Bayern je veľký klub, hrajú tu veľký hráči. Som veľmi rád, že som tu."

Po slávnostnom podpise zmluvy športový riaditeľ Christian Nerlinger poukazoval Usamovi tréningové priestory. Počas prechádzky došlo zhodou okolností k stretnutiu s Bastianom Schweinsteigerom, ktorý svojho nového kolegu spontánne privítal. O niečo neskôr sa Usami stretol aj so svojím novým trénerom Juppom Heynckesom.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist