20:45
Allianz Arena München

FC Bayern - AS Roma

2 : 0 (1 : 0)

Na zápas 4.kola Ligy majstrov, ktorým môžeme pečatiť postup do osemfinále, nastupujeme v základnej zostave:
Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Lahm, Alonso, Alaba - Götze, Ribéry - Lewandowski.

17min – Benatiovu strelu zblokuje Torosidis na roh.
18min – Benatia v dobrej pozícii nedosiahne hlavou na centrovanú loptu z rohového kopu.
21min – Götzeho strelu vyráža brankár Skorupski.
22min – Lahmovu strelu vyráža brankár hostí.
25min – Nainggolan postupuje sám na našu bránku, po kľučke na Manuela Neuera sa ale rozhodne nezmyselne nafilmovať pád, na čo mu ale hlavný rozhodca nenaletí.
33min – Alabov priamy kop tesne míňa bránku.
37min – Alabova strela spoza šestnástky letí priamo do stredu bránky do rúk brankára Skorupského.
38min –
1 : 0 Alaba krásnou spätnou prihrávkou nachádza Ribéryho a ten strelou k tyči prekonáva brankára hostí.
45+1min – Alonso zastavuje rýchly protiútok hostí iba za cenu faulu, za ktorý vidí ŽK.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Holebasa za Cola.
48min – brankár Skorupski chytá Bernatovu strelu.
52min – Rafinha odcentruje a Alaba v dobrej pozícii posiela loptu hlavou nad bránku.
55min – Lewandowski hlavičkuje nepresne vedľa. Boatengova strela z diaľky končí nad bránkou.
58min – zraneného Florenziho strieda Pjanič. Brankár hostí podbehne po rohu centrovanú loptu, Benatia ale nedokáže trafiť odkrytú bránku.
64min –
2 : 0 Lewandowski odcentruje pred bránku a Mario Götze akrobatickým zakončením posiela loptu do bránky.
65min – Iturbe sa dostáva do šance, náš brankár je ale pri lopte skôr.
66min – Lahmova strela iba tesne minie spojnicu bránky hostí.
71min – Alaba prihráva Ribérymu, jeho zakončenie ale letí tesne nad bránku.
72min – Alonsa strieda Shaqiri.
74min – Iturbeho strieda Gervinho.
77min – Alabov priamy kop letí tesne nad bránku.
80min – Alabu strieda Rode.
83min – Manuel Neuer sa predvedie v plnej paráde a zlikviduje 2 gólové strely hostí. Najprv nohou vykopáva zakončenie Gervinha, následne krásnym zákrokom vytláča Nainggolanovu tvrdú strelu z diaľky.
85min – Shaqiriho strela letí tesne vedľa bránky.
88min – Lahma strieda Hojbjerg.
90min – nad bránku letí Boatengova ďalekonosná strela. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Keitova strela letí nad bránku.
90+3min – hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Pep Guardiola: "Rím bol defenzívny, ale my sme hrali veľmi dobre a dominovali. Najmä v druhej polovici sme boli veľmi dobrí. Som veľmi, veľmi spokojný, blahoželám svojim hráčom. Sme sa po štyroch zápasoch kvalifikovali do vyraďovacej fázy Ligy majstrov, čo je pre klub veľmi dôležité."

Philipp Lahm: "Vedeli sme, že to bude prebiehať inak ako minule. Súper hral veľmi defenzívne, niekedy so šiestimi obrancami vedľa seba. Bolo dôležité ísť na 1 : 0. To, že sme sa po štyroch víťazstvách stali bezpečne víťazom skupiny je samozrejme skvelé. Takto musíme pokračovať aj v zime a najmä zbierať body v Bundeslige."

Franck Ribéry: "Bolo dôležité dnes vyhrať. 45 minút hral Rím len dozadu a tak bolo dôležité, aby sme išli do vedenia. Bol to krásny týždeň, len tak ďalej. Teraz musíme vyhrať proti Frankfurtu."

Manuel Neuer: "Kontrolovali sme hru a bolo otázkou času, kedy strelíme góly. Rím pozorne bránil a preto to nebolo tak jednoduché. Bolo dôležité získať tri body."

Mario Götze: "Je to sranda. Môžete to vidieť aj na ihrisku. Zaistil sme si dnes znova tri body a to bolo veľmi, veľmi dôležité. Chceli sme sa kvalifikovať priamo a uspeli sme. To bol veľký cieľ. Môžeme byť spokojní. Teraz sa tešíme na zápas v sobotu vo Frankfurte nad Mohanom. Stále ale máme potenciál k rastu."

Rudi García (tréner AS Roma): "Ukázali sme charakter. Hrali sme proti veľmi silnému tím, ale nevytvorili sme si veľa šancí. Mali sme hrať o niečo odvážnejšie. A keď sme raz mali šancu, stál proti nám najlepší brankár sveta."