20:30

FC Bayern - Hannover 96

4
: 1 (2 : 1)

V zápase 2.kola Nemeckého pohára, v čase tradičného Oktoberfestu, proti Hannoveru 96 sa tréner Guardiola rozhodne šetriť sily najviac vyťažovaných hráčov a tak nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Dante, Contento - Lahm - Müller, Schweinsteiger, Kroos, Shaqiri - Pizarro.

8min - Schweinsteigerova strela asi z 25m letí nad bránku.
12min - Shaqiri v dobrej pozícii triafa loptu do brankára Zielera.
16min - priamy kop Stindla z dobrej pozície, zastavuje náš dobre postavený múr.
17min -
1 : 0 Shaqiri odcentruje loptu pred bránku a Müller ju usmerní za chrbát brankára hostí. Aj keď sa zdá, že Thomas zasiahol loptu ruku, tú mal položenú na hrudi a tak gól pochopiteľne platí.
24min - Ya Konan vidí ŽK za faul na Contenta.
26min - Kroosova strela spoza šestnástky vyráža brankár Zieler.
27min -
2 : 0 Dante pekne odcentruje do šestnástky, v ktorej najvyššie vyskočí Pizarro a hlavou zvyšuje skóre.
33min - Manuel Neuer chytá hlavičku Stindla.
35min - Neuer vyráža priamy kop Husztiho.
37min -
2 : 1 Pocognoliho centri strieľa Ya Konan kontaktný gól.
40min - Stindlova strela letí vedľa bránky.
42min - Kroosova strela míňa bránku.

46min - hostia cez polčasovú prestávku striedajú Priba za Schlaudraffa.
49min - Husztiho strela letí vedľa bránky.
51min - Müllerova strela letí nad brvno.
52min - Sakai padá v šestnástke po súboji so Shaqirim, hlavný rozhodca všetko dobre vidí a nechá pokračovať v hre.
54min - ďalekonosnú strelu Shaqiriho vyráža Zieler do bezpečia.
61min - po priamom kope Shaqiriho hlavičkuje van Buyten vedľa bránky.
62min - Pizarra strieda Ribéry.
64min -
3 : 1 priamy kop Shaqiri odcentruje do šestnástky a Müller v páde tečuje loptu do siete.
67min - Ya Konanova strela letí vedľa bránky.
68min - Schweinsteigera strieda Alaba.
71min - hostia striedajú Andreasena za Schmiedebacha.
77min - Kroosovu dobrú strelu spoza šestnástky vyráža brankár Zieler na roh.
78min -
4 : 1 Bittencourta strieda Kadah. Následne vyráža brankár hostí strelu Müller iba k Ribérymu a ten s prehľadom posiela loptu do siete.
80min - Ya Konanove zakončenie do náručia Manuela Neuera.
81min - Dante vidí ŽK za faul.
82min - tesne pred Danteho ŽK sa pri behu zraní Contento a tak ho strieda Kirchhoff.
85min - Lahmova strela letí nad bránku.
86min - Rafinha v dobrom obrannom zákroku zabráni hosťom zakončiť akciu.
90min - Shaqiriho strela letí vedľa bránky.
90+2min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola:
"Hrali sme veľmi dobre, ale v posledných 10-15 minút v 1.polčase sme stratili našu hru. Som prekvapený, ako sme hrali v 2.polčase. Hrali sme dopredu. Vyhrali sme ťažký zápas proti dobrému tímu. Som prekvapený výkonom proti Hannoveru. Nemôžeme vyhrať iba s jedenástimi hráčmi titul, to je nemožné. Máme veľa dobrých hráčov, ktorí dokážu hrať."

Claudio Pizarro: "Ak si vytvoríme šance a premeníme ich, je ťažké zastaviť nás. Po 2 : 0 sme nehrali tak dobre. Proti Hannoveru si to snáď môžeme dovoliť, ale proti veľkému súperovi, môže byť taká neopatrnosť pri stave 2 : 0 smrteľná."

Thomas Müller: "DFB Cup je špeciálna súťaž. Je to najrýchlejšia cesta k titulu. Máme krásne spomienky na Berlín a tak sa tam chceme vrátiť. Preto sme dnes urobili ďalší krok."

Xherdan Shaqiri: "Už viac krát stratili veľké tímy proti menším. Je to pohár, preto je vždy treba sa sústrediť. Toho bolo dosiahnuté dnes."

Martin Kind (prezident Hannover 96 ): "Mali sme šance, ale nepremenili sme ich. Na ak a ale sa nehrá a výsledok je jasný. Náš tím je skvelý, ale dnes sme mali súpera, ktorý je veľmi silný. Musíme prijať vyradenie. Lepší tím dnes vyhral."

Mirko Slomka (tréner Hannover 96): "Príliš skoro, už po 30 minútach, sme prehrávali 0 : 2 a to je v podstate problém. Potom sme sa opäť vrátili do hry a v prvých 20 minútach 2.polčasu som mal pocit, že môžeme domácim urobiť trochu väčšie ťažkosti. Nestalo sa. Bol to síce z našej strany dobrá výkon, ale nakoniec bez zisku. Tak sme opustili pohár DFB."

Leonardo Bittencourt (Hannover 96):
"Chceli sme dlho udržať 0 : 0, tak ako pred dvoma týždňami. To nevyšlo celkom dobre. Po prvom góle sme mali šancu vyrovnať. Ale ak tu chcete prežiť, musíte využiť svoje príležitosti."