Weser-Stadion Bremen

Werder Bremen - FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Na 93. derby Sever proti Juhu nastupujeme v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Kroos, Müller, Ribéry - Pizarro.

6min - hlavička Pizarra tesne míňa bránku.
14min - ŽK pre Sokratisa za faul na Pizarra.
32min - Dante dáva hlavou gól, ktorý však pre offside neplatí.
38min - Schweinsteiger vidí ŽK za faul na Junuzoviča.
40min - ŽK pre Gustava za faul na Junuzoviča.
43min - po rohovom kope Kroosa hlavičkuje Pizarro tesne vedľa.
44min - Müllerov dobrý center nachádza Pizarra v offside.

49min - Ribéry posadí na zadok Fritza, jeho strela ale končí na tyči.
55min - De Bruynova prízemná strela spoza šestnástky mieri do rúk Manuela Neuera. Petersenova strela mieri vysoko nad bránku.
57min - Ribéryho strieľaný center vyráža brankár Mielitz na roh.
58min - Kroosova strela mieri vedľa. Následne dvojnásobne striedame, keď odchádzajú Pizarro a Kroos a prichádzajú Mandžukič a Shaqiri.
59min - striedajú aj domáci. Odchádza Elia a prichádza Füllkrug.
60min - držanie lopty 39%-61% v náš prospech.
62min - Müllerovu strelu cez hlavu chytá brankár Mielitz.
65min - Ribéryho strela spoza šestnástky mieri tesne vedľa.
67min - Neuer chytá strela Nilsa Petersena.
70min - Arnautovičova nepresná strela.
73min - Müller prihráva Gustavoci, jeho strela ale míňa cieľ.
74min - Shaqiriho strelu z 20 metrov chytá Mielitz.
75min - Mandžukičovu strelu kryje brankár Mielitz. Na miesto Schweinsteigera prichádza na ihrisko Martínez.
77min - domáceho Petersena strieda Akpala.
80min - Arnautovič vidí ŽK.
81min -
0 : 1 Na prihrávku Müllera si z druhej vlny nabehne Gustavo a technickou strelou ľavačkou prekonáva domáceho brankára.
83min -
0 : 2 Shaqiri perfektne nachádza na druhej tyči Mandžukiča a ten sa v takýchto prípadoch nemýli.
87min - Arnautoviča v domácom drese strieda Bargfrede.

Matthias Sammer: "To, čo sme ukázali do stavu 0 : 1 bolo jednoducho príliš málo, to treba povedať veľmi jasne. Nebol to skvelý výkon, ale vyhrali sme. Urobili sme ale veľa chýb. Nie vždy treba posudzovať výsledok, ale skôr hodnotiť výkonnosť."

Jupp Heynckes: "V 1.polčase sme hrali príliš pomaly. Hráči skúšali moju trezlivosť, ale nakoniec sme silný Werder zdolali. Počas prestávky som ale musel v kabíne použiť silné slová."

Luiz Gustavo: "Mal som šťastie, že som loptu dobre trafil. Vedenie 0 : 1 nám pomohlo, vrátilo nám dôveru."

Claudio Pizarro: "Môj návrat bol veľmi pekný. Bol som samozrejme veľmi rád, že sme vyhrali. Werder hral dnes dobre a mali sme to ťažké. Boli sme ale trpezliví do konca a strelili sme góly. Sme veľmi spokojní."

Thomas Schaaf (tréner Werder Bremen): "Na obranu sme boli dobre pripravení. Rozhodujúcim faktorom bolo, že nám v útoku chýbala odvaha a dôvera."

Clemens Fritz (kapitán Werder Bremen):
"Do 80 minúty bol stav nerozhodný. Nehrali sme uvoľnene a s istotou a to je nevyhnutné, keď hráte proti Bayernu Mníchov."