15:30
Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund - FC Bayern

1 : 1 (1 : 1)

Na šláger 32.kola Bundesligy a zároveň generálku na finále Ligy majstrov nastupujeme v značne pozmenej zostave, keď doma nechávame štvoricu Lahm, Schweinsteiger, Ribéry a Robben. Základná zostava preto vyzerá nasledovne: Neuer - Contento, Boateng, van Buyten, Rafinha - Gustavo, Tymoshchuk - Alaba, Pizarro, Shaqiri - Gomez.

8min - Pizarro vysúva Shaqiri, ktorého zakončenie v poslednej chvíli zachytil Subotič.
10min - Tymoshchuk vidí ŽK.
11min -
1 : 0 Blaszczykowski kríýnym centrom cez šestnástku prihráva Grosskreutzovi, na ktorého strelu z prvej je Manuel Neuer prikrátky.
13min - po narážačke s Lewandowskim vnikne do šestnáctky Gündogan, ktorý padá po súboji s Contentom, rozhodca Gagelmann penaltu nepíska.
14min - Gündogan sa pri predchádzajúcom súboji zraní a prenecháva miesto na ihrisku Leitnerovi.
19min - Gomez zachytí zlú rozohrávku Schmeltzera, situáciu ale nepotrestá.
23min -
1 : 1 presný center Rafinhu posiela Gomez nechytateľnou hlavičkou do Weidenfellerovej bránky.
25min - naša obrana zblokuje strelu Schiebera a Neuer tak nemusel zasiahnuť.
28min - Pizarrova strela mimo bránky.
31min - proti Lewandowského strele pohodlne zasahuje Neuer.
39min - Gustavo vidí ŽK.
40min - Nuri Sahin sa odhodlá k strele, tej však chýba potrebná presnosť.
43min - Alabova strela netrafila priestor bránky.
44min - Alabovu výbornú prihrávku nedokáže Gomez poslať za brankára Weidenfellera.
45+1min - Boateng vidí za faul ŽK a v ďalšom zápase bude chýbať kvôli trestu za ŽK.

50min - Pizarro padá v šestnástke po kontakte so Subotičom, rozhodca Gagelmann ale penaltu nepíska.
59min - Sahin triafa ruku Boatenga a hlavný rozhodca odpíska penaltu.
60min - k exekúcii penalty sa postaví Lewandowski. Posiela prízemnú strelu k ľavej tyči, Manuel Neuer ale loptu vyráža.
61min - Santanova hlavička po rohu Sahina míňa bránku.
62min - Rafinha vidí ŽK.
64min - Blaszczykowski vidí ŽK.
65min - Rafinha vidí po súboji s Blaszczykowskim druhú ŽK a musí z ihriska.
67min - Gomeza strieda Can.
71min - Sahinova strela je nepresná a mieri vedľa bránky. Domáci následne striedajú Kehla za Reusa.
76min - Pizarra strieda M
üller.
78min - Schieberova nepresná strela vedľa.
81min - Tymoshchukova ďalekonosná strela letí nad bránku.
84min - domáci striedajú Blaszczykowskeho za Bendera.
85min - Can vidí za faul ŽK.
86min - Schieberova slabá strela neohrozí Manuela Neuera.
87min - Reus vysúva Schieber, Neuer je pri lopte skôr a prikryje ju.
90min - naša obrana zblokuje strelu Sahina.
90+1min - Sahinova hlavička mieri vedľa. Striedame Alabu za Hojbjerga.

Jupp Heynckes:
"Po udalostiach z minulého týždňa, nebolo ľahké presunúť sa na ďalší zápas. Bol to veľmi intenzívny zápas, aj keď veľa hráčov z Bayernu tam nebolo, nebol to nudný zápas. Veľká pochvala pre môj tím, ktorý pôsobil agresívne vynikajúco aj s desiatimi hráčmi a preto získal bod."

Manuel Neuer: "Dortmund chytili lepší štart, my sme sa v druhej polovici 1.polčasu vrátili do hry a v prvej polovici 2.polčasu sme ovládli hru. Presile bolo ťažké odolávať, ale podarilo sa nám to dobre. Tento zápas, bez ohľadu na to, kde sa odohráva, nie je nikdy priateľský zápas. Je to vždy súboj a to aj keby to nebolo pre nás tak veľmi dôležité, pretože sme už nemecký majster, je to vždy výzva, hrať proti Dortmundu."

Jürgen Klopp (tréner Borussia Dortmund):
"Bol to veľmi intenzívny zápas. Začali sme veľmi dobre, ale mali sme príliš veľa chvíľ, kde sme hrali futbal príliš málo. Máme bod, bod, ktorý sme potrebovali, aby sme si zabezpečili druhého miesto v tabuľke."

Sebastian Kehl (kapitán Borussia Dortmund): "Výbušnosť bude za tri týždne opäť úplne odlišná. Celkovo možno povedať, že dnešný zápas sa s tým za tri týždne vôbec nadá porovnať. Bohužiaľ sme do konca nedokázali strhnúť víťazstvo sa svoju stranu, napriek tomu, že nás bolo o jedného viac."