27/04/2013
15:30

FC Bayern - SC Freiburg

1 : 0 (1 : 0)

Na zápas 31.kola Bundesligy proti SC Freiburg, nastupujeme opäť v neobvyklej zostave, keď sa tréner Jupp Heynckes rozhodne šetriť najväčšie opory mužstva pred odvetou semifinále Ligy majstrov, ktoré nás čaká v stredu v Barcelone. Na ihrisko teda vybieha táto základná zostava: Starke - Contento, Boateng, van Buyten, Rafinha - Gustavo, Tymoshchuk - Can, Pizarro, Shaqiri - Mandžukič.

20min - Mandžukič posiela loptu hlavou na Shaqiriho. Xherdanova strela končí asi 2m vedľa bránky.
25min - strela Schmida mieri vedľa našej bránky.
27min - po prihrávke Rafinhu, proti strele Cana, bez problémov zasahuje brankár Baumann.
31min - Contentov center je pre Mandžukiča príliš nepresný.
35min -
1 : 0 Shaqiriho priamy kop končí v bránke. Výbornú prácu pri góle odvedie aj Emre Can, ktorý pokusom o hlavičku zmetie pozornosť brankára Baumanna.
36min - Mandžukič prihráva Gustavovi. Luizova strela je dobrá, brankár Baumann je ale pripravený.

50min - Canovu strela asi z 20 metrov chytá brankár Baumann.
53min - Can preniká po ľavej strane a prihráva Pizarrovi, jeho strela je ale zblokovaná.
57min - Shaqiriho strela asi z 18 metrov letí tesne vedľa bránky.
58min - Mandžukičov pokus o lob, končí na brvne bránky hostí.
73min - Caligiuriho strelu asi z 8 metrov vyráža Starke do bezpečia.
75min - Ribéry vysúva Contenta, ten centruje na Gomeza, ktorého hlavička je nepresná.
77min - Starke podbehne centrovanú loptu, dorážka Caligiuriho je ale našťastie nepresná.
81min - Kruseho strela asi z 20m mieri vedľa.
85min - Ribéry vniká do šestnástky, pri jeho prihrávke je ale Gomez neskoro.
88min - Gomez posiela z ostrého uhla loptu iba do bočnej siete.

Jupp Heynckes:
"Varoval som svoj tím pred zápasom proti Freiburgu. Bola to dnes ťažká úloha, ale kompliment môjho tímu. Máme veľmi šikovný tím, hral veľmi profesionálne."

Daniel van Buyten: "My všetci máme cieľ. Chceme vyhrať tituly. Všetky. Máme silné mužstvo, ktoré nám mnohí závidia."

Christian Streich (tréner SC Freiburg): "Nie som spokojný. Keď je to možné, tak chcete získať viac. Hrali sme tak defenzívne ako nikdy, ale nie je tam žiadny iný spôsob, pretože Bayern Mníchov je tak flexibilný, že nemôžete hrať inak. Samozrejme, že víťazstvo Bayernu Mníchov zaslúžené."

Oliver Baumann (brankár Freiburg): "Myslím si, že sme dnes mohli získať viac. V 1.polčase sme mali niekoľko dobrých príležitostí, a tiež znovu na konci. Nemali sme šťastie. Trpké, že sme tu dnes stratili."