FC Bayern - FC Barcelona

3 : 2 (1 : 2)

Na odvetný semifinálový zápas Ligy majstrov nastupujeme na domácom štadióne
v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Benatia, Bernat - Thiago, Alonso, Schweinsteiger - Lahm, Müller - Lewandowski.

4min – Rakitič sa vyhne offsidu, vystrelí a Manuel Neuer musí vyrážať jeho gólovú strelu a následne musí na roh vyrážať aj lob Neymara.

5min – Müller posiela spätnú prihrávku na Thiaga, ktorého strelu zblokuje Pique.
8min –  1 : 0 na rohový kop Alonsa najvyššie vyskočí Benatia, ten hlavou prekoná ter Stegena a vykresá iskierku nádeje.
14min – Schweinsteigerova strelu z veľkej diaľky letí nad bránku.
15min –  1 : 1 po chybe našej obrany, keď Benatia nestíha končí spolupráca Messi-Suárez-Neymar vyrovnávajúcim gólom.
19min – brankár hostí vyráža gólovú hlavičku Müllera.
27min – Müller prihráva Lewandowskému, ktorý tiesnený zakončuje iba do rúk ter Stegena.
28min – Neuer chytá Messiho strelu.
29min –  1 : 2 Thiago vysúva Müllera, jeho strelu ale chytí brankár hostí. Pri protiútoku urobí naša obrana ďalšiu chybu, Suárez sa vyhne offsidovej pasci, Bernat ho márne stíha. Útočník hostí prehodí loptu na Neymara, pri ktorom je neskoro Boateng a tak má Neymar dostatok času, aby loptu spracoval, namieril a poslal ju k tyči.
38min – Schweinsteigerovu gólovú hlavičku vyráža brankár hostí.
40min – Thiago potiahne loptu, jeho zblokovaná strela končí u Lewandowského, ktorého strelu stlmí ruka ter Stegena, lopta sa gúľa do bránky a dokonca 2/3 prejde za bránkovú čiaru, potom ale dobehne brankár hostí a vyškriabe loptu pred čiaru. Následne aj bránková kamera potvrdí, že to gól nebol.
41min – Rafinha vidí ŽK za faul na Iniestu.
45min – Alonsov priamy kop posiela hlavou Benatia vedľa bránky.
45+2min – Thiago vidí ŽK za faul na Mascherana.

46min – cez polčasovú prestávku strieda Suáreza Pedro.

59min –  2 : 2 Müller prihráva Lewandowskému, ten posadí Mascherana na zadok a strelou k tyči zrovnáva skóre.

63min – Müllerova strela tesne míňa bránku.
67min – Lahma strieda Rode.
71min – Rakitiča strieda Mathieu.
74min -  3 : 2 Schweinsteiger sklepne loptu pre Müllera a ten umiestnenou strelou k tyči strhne vedenie na našu stranu. Následne Iniestu strieda Xavi.
76min - Lewandowski za protesty, že sme nekopali rohový kop vidí ŽK.
78min - Lewandowského zranená strela končí na rohu. Ten rozohrá Alonso na hlavu Benatiu, ktorý pošle loptu nad bránku.
81min - Alonso vidí ŽK za faul na Pedra.
84min - Rode vidí ŽK za faul na Messiho.
85min - Pedro vidí za faul ŽK.
87min - dvojnásobne striedame. Schweinsteigera Martínez a Müllera Götze.
90 - hrať sa budú ešte 3 minúty.
90+3min - hlavný rozhodca angličan Clattenburg odpíska koniec zápasu a koniec našej púte tohtoročnou sezónou Ligy majstrov.

Karl-Heinz Rummenigge: "Myslím si, že tím odviedol veľmi dobrú prácu. Bojoval, zaznamenal tri góly, ale bohužiaľ tiež dva dostal. Keď sa pozriete na 180 minút Barcelona si zaslúžila postúpiť, ale nechávame naše hlavy vztýčené. Nepodarilo sa námproti pravdepodobne najlepšiemu tímu na svete vybojovať finále v Berlíne. Ale my sme boli, koniec koncov v semifinále štvrtýkrát v rade, takže je všetko v poriadku."

Matthias Sammer: "My sa vypadli, čo je nepríjemné. Tím dnes ukázal dobrú, až výnimočnú povahu. Nevyrovnali sme sa s prekážkou tak, ako by sme chceli."

Pep Guardiola: "Hrali sme dobrý zápas, môžeme odísť zo štadióna vzpriamene. Sme samozrejme smutní, po tom všetkom by sme chceli do finále v Berlíne. Stratili sme toto semifinále už v Barcelone."

Philipp Lahm: "Všetci sme verili v zázrak. Bohužiaľ to nevyšlo, pretože sme pomerne skoro pripustil vyrovnanie. Dali sme do toho všetko. My sme to nestratili dnes, ale je zrejmé, že už v prvom zápase."

Thomas Müller: "Je pekné vidieť, že môžeme konkurovať, ale za to sme si dnes nič nekúpili. Bolo to aj napriek 0 : 3 v prvom zápase možné, ale ešte sme inkasovali dva góly a nepremenili dobré šance."

Luis Enrique (tréner FC Barcelona): "Výsledok mi nevadí. Bayern má silný tím."