20:30

FC Bayern -
Eintracht Braunschweig

2 : 0 (1 : 0)

Na osemfinálový zápas Nemeckého pohára proti Eintrachtu Braunschweig nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Alonso, Schweinsteiger - Robben, Götze, Ribéry - Lewandowski.

3min - na Ribéryho krásny prízemný krížny center nedosiahne nikto z našich hráčov.

6min - Kessel vidí ŽK za faul na Ribéryho.

7min - Robbenova nebezpečná strela tesne míňa bránku hostí.

9min - Zuck padá v šestnástke po súboji s Rafinhom, hostia sa dožadujú penalty, ktorá sa ale nepíska.

20min - Ribéryho strelu chytá brankár Gikiewicz.

27min - Ryuho strela triafa bočnú sieť našej bránky.

38min - Lewandowského strela letí nad bránku.

40min - Schweinsteiger vidí ŽK za faul na Kessela, ten následne pošle loptu z nariadeného priameho kopu nad bránku.

45min -  1 : 0 Reichel fauluje na hranici šestnástky Robbena. Nariadený priamy kop David Alaba ľavačkou neskutočným spôsobom zakrúti priamo do bránky.

46min - hostia cez polčasovú prestávku striedajú Kessela za Korteho.

48min - Decarli v šestnástke jednoznačným faulom pošle k zemi Arjena Robbena, hlavný rozhodca Drees ale nepochopiteľne neodpíska penaltu.

57min -  2 : 0 Mario Götze sa krásne individuálne presadí, keď sa prekľučkuje obranou hostí a následne prestrelí brankára Gikiewicza.

61min - Bernat strieda Ribéryho.

67min - Düker strieda Omladiča.

73min - Robbenova strela končí tesne vedľa bránky.

77min - obe mužstvá striedajú. Hostia Bolanda Khelifim a naši Schweinsteigera Rodem.

78min - Bernatova krížna strela tesne míňa bránku hostí.

81min - Robbena strieda Müller.

86min - strela Müllera letí vedľa bránky.

89min - Rode prepasíruje loptu na Müllera, jeho strela tesne míňa bránku.

90min - hrať sa budú ešte 2 minúty.

90+1min - Dante vidí za faul ŽK.

Pep Guardiola: "Uvedomil som si, ako ťažká je táto súťaž. Braunschweig hral skvele. Vždy dostávam otázky koľko gólov strelime? Päť, šesť, sedem? Dnes to bol dobrý dôkaz, že človek by mal mať vždy rešpekt k súperovi. Kvality je v druhej lige o niečo menej, ale majú srdce. Dnes sme neboli fyzicky v skvelej kondícii, ale hru sme kontrolovali. Som spokojný, sme v ďalšom kole."

David Alaba: "Braunschweig bol veľmi agresívny, bol veľmi dobrý v obrane a urobil nám to naozaj ťažké. Nenašli sme medzery, aj keď sme jasne dominovali v hre. Napriek tomu sme si zápas zaslúži vyhrať. Bolo vidieť, že sme veľmi ambiciózny a máme hlad po dosiahnutí našich cieľov."

Torsten Lieberknecht (tréner Eintracht Braunschweig): "Chceli sme sa predstaviť ako prvoligisti. Myslím, že sa nám to podarilo. Ak prehráte, a to aj proti Bayernu Mníchov, ste samozrejme sklamaný. Obrannú činnosť sme realizovali v poriadku, ale útok bol trochu obmedzený, aj keď Bayern nám ponúkol veľa. Teraz sme musíme myslieť na St.Pauli."