20:45
Allianz Arena München

FC Bayern - Olympique Marseille

2 : 0 (1 : 0)

Na odvetný štvrťfinálový zápas Ligy majstrov, na domácom ihrisku nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Badstuber, Boateng, Lahm - Gustavo, Tymoshchuk - Ribéry, Müller, Kroos - Gomez.

2min - Kroosova strela mieri vysoko nad bránku hostí.
8min - po Kroosovom priamom kope, hlavičkuje Boateng nad bránku.
9min - Rémyho strelu chytá Neuer.
11min - Brandaovu gólovú strelu nohou vyráža Manuel Neuer.
12min -
1 : 0 Ribéry vniká do šestnástky a milimetrovou prihrávkou nachádza Oliča, ktorý nekompromisne zakončuje.
17min - Mbiovu gólovú strelu spoza šestnástky, krásnym zákrokom vyráža Manuel Neuer.
22min - Oličova strela letí vysoko nad bránku.
23min - Brandaova strela tesne míňa našu bránku.
25min - Ribéryho strela spoza šestnástky mieri nad bránku.
27min - Kroosovu strelu vyráža brankár Mandanda, iba ku Kroosovi, po ktorého spätnej prihrávke, posiela Tymoshchuk tvrdú strelu, ktorú opäť Mandanda vyráža.
28min - Ivica Olič
v šestnástke, tiesnený (až faulovaný) stopérom hostí, triafa iba brankára Mandandu.
29min - brankár Mandanda vytláča loptu tečovanú vlastným stopérom na roh. Po jeho rozohraní Mandanda reflexívne vyrazí hlavičku M
üllera.
33min - Kroosova strela spoza šestnástky opečiatkuje tyč bránky hostí.
34min - Rémyho center, Neuer pohodlne chytá do náručia.
37min -
2 : 0 Ribéry potiahne rýchly protiútok, prihráva na krídlo Alabovi, ktorý posiela pred bránku milimetrovú prihrávku na Oliča, ktorý sa ani tentokrát nemýli.
39min - striedame. Odchádza zranený Müller a prichádza Rafinha.
44min - strelu Ribéryho zrazí obrana hostí na roh.
45min - nadstavený čas je 1min. Po jej odohraní hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min - hostia cez polčasovú prestávku striedajú. Morel prepúšťa miesto na ihrisku Amalfitanovi.
52min - Rafinhov center na Oliča odkopáva Mbia na roh.
53min - brankár Mandanda dobre zasiahne pri strele aj dorážke Ribéryho.
59min - Rémyho strelu chytá Neuer, vzrušenie je zbytočné, píska sa offside.
61min - Kroosova strela spoza šestnástky mieri vedľa bránky.
63min - Gustavova strela končí vysoko nad bránkou.
63min - hostia striedajú. Odchádza Rémy a prichádza Kaboré.
64min - Alaba vidí ŽK za faul na Fanniho.
66min - Brandao v dobrej pozícii hlavičkuje nad našu bránku.
67min - striedame. Odchádza Kroos a prichádza Pranjič.
74min - striedajú obe mužstvá. Hostia striedajú Brandaa za Gignaca a naši Oliča za Gomeza.
76min - Pranjičovu prihrávku na Gomeza, odvracia domáca obrana na roh.
84min - Cheyrou sa snaží veľmi nepresnou strelou ohroziť našu bránku.
88min - po našom rohovom kope a chybe brankára Mandandy a lopta odráža k Tymoshchukovi, jeho strelu ale zblokuje stopér hostí.
90min - hrať sa budú ešte 2min.
90+2min - hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného zápasu.

Zvládli sme teda aj štvrťfinálovú odvetu, alebo ak chcete druhý polčas štvrťfinále a po rovnakom výsledku ako v prvom zápase postupujeme do semifinále.
Tréner Heynckes vedomý si náskoku, nechal odpočívať najviac vyťažených hráčov Výsledok hovorí o jednoznačnom priebehu, všetko však mohlo byť inak, ak by sme v bránke nemali Manuel Neuera. Po prvý krát sa vyznamenal už v 11min pri strele Brandaa. Opäť platilo nedáš-dostaneš. Z protiútoku Ribéry našiel Oliča, Ivica nezaváhal a strelil upokojujúci gól. V 17min mohli hostia vyrovnať, to sa ale proti gólovej strele Mbiu, vyznamenal Neuer. Ani Manuelov náprotivok, kapitán hostí Steve Mandanda sa nenechal zahanbiť a jeho veľké chvíle prišli v 27 až 29min, keď hostí piatimi peknými zákrokmi zachránil pred gólom. V 33min ho už prekonal Kroos, strela sa ale zastavila na tyči. V 37min opäť Ribéry potiahne loptu, prihráva Alabovi, ktorý načasuje prihrávku na Oliča a vedieme 2 : 0. Netradične, už v 39min striedame. Müller sa po jednom súboji sťažuje na bolesti a tak ho tréner Heynckes strieda za Rafinhu. Verme, že v Thomasovom prípade to nebude nič vážne. Tréner Deschamps sa snaží cez polčas oživiť hru a tak strieda Morela za Amalfitana. V 53min pri šanci Ribéryho opäť čaruje brankár Mandanda. V 66min Brandao v dobrej pozícii zle trafí loptu hlavou. Prestriedame aj my, Kroos púšťa do hry Pranjiča a chvíľu na to aj dvojgólový strelec Olič, Maria Gomeza. Od tejto chvíle, sa ale zápas, už iba dohráva. Chcem sa dnes chlapcom poďakovať za to, ako pristúpili k zápasu a že neponechali nič na náhodu. Dnes s veľkou radosťou musím vyhlásiť až dvoch mužov zápasu. Budú nimi strelec dvoch gólov Ivica Olič a dnes veľmi dobre chytajúci a dokonca aj rozohrávajúci brankár Manuel Neuer. Musel by sa stať zázrak, aby sme v semifinále nenarazili na Real Madrid, ktorý prvý zápas v Nikózii vyhral 0 : 3 a dnes večer ho čaká domáca odveta. Semifinále začíname doma 17/04/2012 a odveta je na programe 25/04/2012. Už túto sobotu 07/04/2012 o 15:30, ale v domácom prostredí privítame v 29.kole Bundesligy, mužstvo FC Augsburg, jediným možným cieľom...

Karl-Heinz Rummenigge: "Tím odohral skvelý zápas. Riadili sme zápas a zaslúžili si vyhrať. Sme v dobrej kondícii. Našťastie sme stále v hre vo všetkých troch súťažiach. Všetci to berieme veľmi vážne a sme dobre pripravení na tieto bavorské týždne. Nezažívame anglické, ale bavorské týždne. Každé tri alebo štyri dni máme zápas a to musíte mať nervy z ocele, ale myslím že ich máme."

Jupp Heynckes: "Semifinále je veľký úspech v tejto fáze sezóny. V 1.polčase nás niekoľko krát podržal Manuel Neuer, ale potom sme sa vrátili dôrazne do hry a vybojovali si víťazstvo. Marseille nebol zlý súper vo štvrťfinále. Porazili silných ako Dortmund a Inter Miláno."

Ivica Olič: "Je to príjemný pocit. Ja som hráč s veľkými skúsenosťami, ale pred výkopom som mal pozitívny stres. Je vždy zvláštne hrať Ligu majstrov. Som veľmi rád, že sme vyhrali a ja som sa trafil."

Franck Ribéry: "My všetci sme spokojní. Hráme veľmi dobre a máme dobrú tímovú prácu. Dokonca aj hráči, ktorí prichádzajú z lavičky. dokážu ťahať v plnom rozsahu. Som veľmi šťastný za Ivicu Oliča. Teraz príde na semifinále proti Realu Madrid. To je pre nás skvelé."

David Alaba: "Boli sme 90 minút, lepším tímom. Vyhrali sme a postúpili. S Ribérym sa mi spolupracuje veľmi dobre a dúfam, že to bude pokračuvať. Musím poďakovať trénerovi a tímu, ktorý za mnou 100 percentne stoja."

Didier Deschamps (tréner Marseille): "Táto prekážka bola určite príliš vysoká. Snažili sme sa urobiť to najlepšie, čo sme v danej situácii mohli. Ale Bayern právom patrí medzi štyri najlepšie tímy v Európe. Po nepodarenom prvom zápase sme vedeli, že to bude ťažké. Bolo to ale pekné dobrodružstvo a privilégium hrať proti takému tímu v takej veľkej aréne."