Rozhovor Götze - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Rozhovor: Mario Götze


Ja som to tak chcel - z presvedčenia.A je to tu! Popri Pepovi Guardiolovi je práve Mario Götze tou novou atrakciou  v Bayerne Mníchov. Od pondelka, 1. júla, je už i nemecký reprezentant Mario Götze pri úradujúcom držiteľovi treblu. V rozhovore pre fcbayern.de sa Götze prvý raz vyjadril o svojom prestupe. Samozrejme, že bolo pre neho veľmi, veľmi ťažké opustiť jeho dlhoročný klub Borussia Dortmund, ale: "Teraz sa veľmi teším na niečo nové! Chcel som to tak - z presvedčenia. Chcem ten ďalší krok vo svojej kariére urobiť práve v FC Bayern. Preto som tu a neuveriteľne sa na to teším."

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Rozhovor s Mariom Götzem:


fcbayern.de: Mario, srdečne vitaj v FC Bayern! Aký pocit si mal z prvých krokov po teritóriu klubu?
Götze: "Doposiaľ veľmi dobrý. Som tu však len pár dní, nemohol som sa ešte zúčastniť bežnej dennej prevádzky. Veľmi sa teším, keď sa to už i pre mňa riadne rozbehne."

fcbayern.de: Bol si nervózny, keď si prvýkrát vstúpil do kabíny?
Götze: "Nervózny nie je ten správny výraz. Skôr napätý. Človek nevie, čo ho čaká. Treba sa držať spočiatku v úzadí a veľa pozorovať.  Ale prispôsobovanie sa nepotrvá dlho, nakoľko našťastie polovicu manšaftu poznám z reprezentácie. Je to skutočne výhoda."

fcbayern.de: Žiaľ teraz ešte nemôžeš trénovať so svojimi kolegami. Ako sa cítiš?
Götze: "No áno, to jediné je na tom nepríjemné. Ten sval už je výrazne lepší, no ešte nemôžem absolvovať žiadne behy."

fcbayern.de: Ako presne vyzerá tvoj rehabilitačný plán?
Götze: "Nie je žiaden konkrétny časový plán. Vyhodnocujeme deň po dni a sledujeme, čo už môžem vlastne robiť. Momentálne makám na cyklistickom ergometri. Onedlho mi urobia kontrolné vyšetrenie na magnetickej rezonancii a tam sa to presne ukáže. Pevne však dúfam, že asi o 14 dní budem môcť začať s trénovaním behu a o tri až štyri týždne sa pridám k mužstvu."

fcbayern.de: Obzrime sa dozadu. Iste nebolo pre teba jednoduché opustiť Dortmund...
Götze: "Samozrejme, že nie. Vyrástol som tam a skoro všetky mládežnícke roky som hral za BVB. Musel som opustiť veľa priateľov, moju rodinu. Ale: teraz sa teším na niečo nové! Ja som to tak chcel - z presvedčenia. Chcem ten ďalší krok vo svojej kariére urobiť práve v FC Bayern. Preto som tu a neuveriteľne sa na to teším."

fcbayern.de: Čím je pre teba FC Bayern tak atraktívny?
Götze: "Rozhodujúcim pre mňa bolo "kompletné balenie": klub, tréner, filozofia, perspektíva. Jednoducho mám pocit, že presne toto bolo pre mňa to správne. Budem hrať v najlepšom mužstve na svete - aká to výzva! A mesto Mníchov je prirodzene tiež nádherné."

fcbayern.de: Najmä keď je neďaleko tvojho rodiska - Memmingen...
Götze: "Presne tak. Žijú tam moji starí rodičia. To sedí. Okrem toho, môj starší brat hrá za Unterhaching. Tým pádom mám tu v Mníchove i svoje určité rodinné zázemie."

fcbayern.de: Aký je tvoj prvý dojem z Pepa Guardiolu?
Götze: "Super. Dal tomu švih a zastáva filozofiu, s ktorou sa viem stotožniť. Pôsobí veľmi pohodovo, k nám hráčom sa chová veľmi priateľsky. Dostane nás veľmi ďaleko. Každý jeden bude z neho len profitovať."

fcbayern.de: Ty dokážeš hrať ofenzívne na každej pozícii. Napríklad i "falošnú deviatku"...
Götze: "V ostatnom čase som to hral v reprezentácii a často v mládežníckych družstvách. Určite si to viem predstaviť. No tak ďaleko momentálne nerozmýšľam. Najprv chcem byť úplne fit a konečne začať trénovať. Všetko ostatné rozhodne neskôr tréner."

fcbayern.de: Čo môžu fanúšikovia očakávať od Maria Götzeho a FC Bayern?
Götze: "Myslím, že sa môžu tešiť na "nový" Bayern. A ja sa určite pokúsim, plne odovzdať svoj podiel na úspešnej sezóne."


Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist