Arsenal FC - FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Arsenalu nastupujeme v zostave:
Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez - Robben, Thiago, Kroos, Götze - Mandžukič

3min - ďalekonosnú gólovú strelu Kroosa vyráža brankár Szczesny.
7min - Manuel Neuer vyráža gólovú strelu Sanoga.
8min - Boateng v šestnástke fauluje
Özila za čo vidí od hlavného rozhodcu ŽK a bude sa kopať penalta. K jej exekúcii sa postaví faulovaný Özil, Manuel Neuer ale jeho zámer vystihne a loptu vyráža.
11min - Robbenov priamy kop končí v múre a následná dorážka vysoko nad bránkou.
17min - Alabovu strelu spoza šestnástky odkopáva Flamini do bezpečia.
28min - Mandžukičova hlavička po priamom kope Kroosa mieri vedľa bránky.
31min - zraneného Gibbsa strieda Monreal.
35min - Robbenovu strelu zblokuje Mertesacker.
37min - do šestnástky sa rútiaceho Robbena zastavuje domáci brankár Szczesny iba za cenu faulu, za čo vidí ČK a hlavný rozhodca píska penaltu.
39min - z ihriska tak musí Cazorla, ktorý uvoľňuje miesto náhradnému brankárovi Fabianskemu.
40min - po menšom zdržaní dôjde teda aj k penalte, ktorú ale David Alaba posiela iba do tyče domácej bránky.
45min - Mandžukič vidí ŽK za údajný faul v šestnástke domácich.

48min - strelu Kroosa chytá brankár Fabianski.
52min - Rafinha z ťažkého uhla triafa loptu iba do rúk brankára Fabianskeho.
53min - po typickej akcii Arjena Robbena chytá loptu domáci brankár.
54min -
0 : 1 Kroos si vymení loptu s Lahmom a krásnou strelou nás posiela do vedenia.
55min - ŽK pre Sanogu za faul na Manuela Neuera.
63min - Robbenovu strelu vyráža brankár domácich.
64min - po Rafinhovom centri hlavičkuje Götze vedľa domácej bránky. Mandžukiča strieda Müller.
66min - na centrovanú loptu Rafinhu, ktorá letí krížom cez šestnástku, nedosiahne nikto z našich chlapcov.
70min - strela Robbena na zadnú tyč končí vedľa bránky.
73min - hlavičku Götzeho odkopáva Mertesacker na roh.
74min - Oxlade-Chamberlaina strieda Rosický.
75min - Müller padá v šestnástke po kontakte s Koscielnym, hlavný rozhodca ale nepíska.
78min - Thiaga strieda Pizarro.
86min - Rosický vidí ŽK za faul na Kroosa.
88min -
0 : 2 Lahm odcentruje pred bránku a Thomas Müller posiela loptu hlavou do siete.
90min - Götzeho strelu tečuje obrana domácich na roh.
90+1min - Kroos strelou spoza šestnástky triafa tyč domácej bránky.
90+2min - výrazná (žiaľ) postava zápasu, hlavný rozhodca Rizzoli hvizdom končí dnešný zápas.

Pep Guardiola: "To je skvelý výsledok proti veľmi tvrdému tímu. Jediným negatívom bolo prvých 15 minút. Bez držania lopty nemôžete hrať dobre. To sme nedokázali v prvých 15 minútach. Proti veľmi dobrému tímu sme sa rýchlo zbavolali lopty. Po penalte Özila sme kontrolovali hru lepšie. Napriek presile to nebolo proti Arsenalu ľahké. Potom sme mali veľa trpezlivosti a zvyšok bol celkom dobrý. Máme veľmi dobrý spôsob, ako sa dostať do štvrťfinále. A s pomocou našich fanúšikov to dokážeme."

Philipp Lahm: "Arsenal je náročná úloha, to ste si dnes mohli všimnúť, a to najmä v počiatočnej fáze. S výsledkom môžeme byť spokojní. Po 15-20 minútach sme mali hru pod kontrolou, ovládali sme ju a prišli aj šance na góly. Myslím, že sme na vine, že sme vždy pokazili finálnu prihrávku. Arsenal dobre prehusťoval stred ihriska. Východisková pozícia pre druhý zápas je veľmi dobrá, ale my sme varovaní z minulého roka. Všetci, čo ste tam boli, viete, ako rýchlo môžete stratiť náskok. To je dôvod, prečo musíme hrať doma znovu sústredene a dať od začiatku plyn. Bolo to aj dnes vidieť: ak ustúpite trochu, je ťažké proti tímu, ktorý je veľmi agresívny a technicky silný."

Toni Kroos: "V prvých pätnástich minútach sme mali trochu šťastia, dokonca aj pri penalte. Vieme, že vôbec nič ešte nebolo rozhodnuté. Videli sme v minulom roku. Bol to krok správnym smerom, ale stále máme pred sebou odvetu."

Arséne Wenger (tréner Arsenal FC): "Sme samozrejme veľmi sklamaní, pretože sme stratili veľký zápas... Mali sme tri veľké príležitosti. Vylúčenie zmenilo zápas. Do tej doby sme hrali veľmi kvalitne. V 2. polčase už boli naše sily na konci a Bayern je dobrý tím. Celkovo vzaté som len sklamaný. Ale to ešte nie je koniec. Budeme tvrdo bojovať až do konca. Stále máme nádej."

Per Mertesacker (Arsenal FC): "2.polčas bol cez silný Bayern samovražedná misia. S jedenástimi mužmi to vyzeralo trochu inak. 1:0 by bolo v poriadku, ale teraz musí prijať dlhú cestu. S kopou energie ako dnes v prvých 15 minútach to vyzeralo celkom dobre, ale to nestačí."