Schalke 04 - FC Bayern

1 : 1 (0 : 1)

Na zápas 2.kola Bundesligy nastupujeme vo
Veltins Arene v Gelsenkirchen proti Schlake 04 v základnej zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Rode, Alonso - Shaqiri, Götze, Müller - Lewandowski.

4min - Lewandowski prihráva pred bránku Müllerovi, jeho gólovú strelu z prvej vyráža domáci brankár Fährmann.
5min - brankár Fährmann chytá gólovú strelu Lewandowského.
10min -
0 : 1 Lewandowski si vymení loptu s Rodem, ktorý mu ju krásne vráti späť, Robert nezaváha a posiela nás do vedenia.
13min - Kirchhoff vidí ŽK.
17min - Höger vidí ŽK za faul na Shaqiriho.
21min - Shaqiriho strela míňa bránku domácich.
27min - Samova strela mieri vedľa našej bránky.
38min - Rode vidí za faul ŽK.
40min - domáci striedajú. Zraneného Kirchhoffa strieda Neustädter.
42min - Neuer vybehne proti lopte, zle ju ale rozohrá, Ayhan našťastie z cca 50m netrafí opustenú bránku.
45min - Draxler vidí ŽK za faul na Müllera.

53min - hlavičku Draxlera pohodlne chytá Manuel Neuer.
57min - Götzeho strieda Bernat.
60min - zraneného Boatenga strieda Dante.
62min -
1 : 1 po trme-vrme v šestnástke sa k lopte dostáva Höwedes, ktorý ju síce dopraví do bránky, ale jednoznačne rukou a gól tak v žiadnom prípade nemal platiť. Rozhodcovia ale situáciu nepostrehli a aj protesty našich hráčov boli zbytočné, je vyrovnané.
64min - Sam vidí ŽK za faul na Alabu.
65min - Choupo-Motingova strela mieri do rúk Manuela Neuera.
66min - Lewandowskho strela letí vysoko nad bránku.
68min - Alonsa strieda Hojbjerg.
76min - domáci striedajú. Ayhana strieda Aogo.
80min - sraneného Santanu strieda Fuchs.
88min - Höwedes pošle k zemi v šestnástke Alabu, penalta sa ale nepíska.
90min - nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min - koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Myslím, že prvých 20-25 minút bolo výborných. Potom sme stratili loptu a žiaľ, to bol problém."

Manuel Neuer: "V tejto časti sezóny zatiaľ nie je možné hrať 90 minút tak, ako v prvých 25 minútach. Ale 25 minút nie je dosť, to bolo dnes vidieť a tak je na konci 1 : 1."

Thomas Müller: "Bol to ťažký zápas. Schalke veľmi dobre bojovalo. V prvých 20 minútach sme mali jasné akcie na vyšší gólový rozdiel. S 1 : 1 nie som šťastný. Okrem toho, že nie som extra šťastný, ma jednoducho štve, že tu berieme iba jeden bod."

Jens Keller (FC Schalke 04): "Nie dobre sme vychádzali z blokov, ale reakcia tímu bola neuveriteľná. Ochotne sme pracovali, bojovali a šli proti lopte. Takto by to malo vyzerať každý týždeň."

Julian Draxler (Schalke 04): "V prvej fáze sme zaspali, ale potom sme sa vrátili do zápasu. Bod sme si zaslúžili. Pre nás je to určite zisk."