15:30
Allianz Arena München

FC Bayern - FC Augsburg

3 : 0 (0 : 0)

Na zápas 33.kola Bundesligy, ktorý bol zároveň posledným tohtosezónnym zápasom pred domácim publikom, nastupujeme v tradičnej základnej zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Ribéry, Müller, Robben - Mandžukič.

6min - po centri Robbena, hlavičku Müllera, vyráža krásnym zákrokom brankár Manninger.
10min - center Ribéryho na zadnú tyč odvracia obrana hostí na roh.
11min - Danteho nepresná hlavička vedľa bránky.
13min - prízemnú strelu hostí do priestoru bránky pohodlne kryje Manuel Neuer.
15min - po strele Wernera, ktorého neprikryje Lahm, musí situáciu zachraňovať Neuer.
18min - po Ribéryho centri pred bránku, tečuje Mandžukič loptu smerom na bránku, brankár Manninger hruďou reflexívne zachraňuje.
21min - Ribéryho nepresná strela z prvej z hranice šestnástky.
28min - Dong-Won Ji padá v šestnástke po súboji s Martínezom, penalta sa nepíska. Správne rozhodnutie hlavného rozhodcu Fritza.
31min - ŽK pre Morávka po faule na Martíneza.
34min - center Verhaegha do náručia Manuela Neuera.
36min - Klavan sa vo vzdušnom súboji nepríjemne zrazí s vlastným brankárom. Po krátkom ošetrení sa zdá, že bude schopný pokračovať.
42min - spätný center Ribéryho do územia "nikoho".
45min - koniec 1.polčasu.

47min - Bastian Schweinsteiger nádherne zatočí priamy kop, lopta len o centimetre míňa bránku.
51min - Manninger chytá strelu Schweinsteigera.
54min - Müller nedosiahne na prihrávku Ribéryho a tak nedokáža zakončiť.
55min - Dante stratí pri rozohrávke loptu, k tej sa dostáva Dong-Won Ji a jeho zblokovaná strela končí na brvne našej bránky.
56min - hostia striedajú. Ihrisko opúšťa Mölders, na jeho miesto prichádza Vogt.
58min - Robben v dobrej príležitosti nedokáže prelobovať brankára hostí.
60min - po centri Schweinsteigera hlavičkuje do bezpečia pred Mandžukičom Klavan.
65min - hostia striedajú. Krívajúci Morávek prepúšťa miesto pre Kooa.
68min - Wernerova strela vysoko nad bránku.
69min -
1 : 0 center Danteho posiela Thomas Müller hlavou do bránky.
70min - dvojnásobne striedame. Z ihriska odchádzajú Robben a Mandžukič a na ich miesto prichádzajú Shaqiri a Gomez.
74min - hostia reklamujú ruku van Buytena, ktorá bola, aj keď pri tele, penalta sa pískať dala. Hlavný rozhodca má ale na naše šťastie iný názor.
76min - Neuer chytá hlavičku Hahna.
77min - Pizarrovej strele chýba presnosť. Rovnako nepresná je aj strela Gomeza.
79min - hostia striedajú Wernera za Oehrla.
82min -
2 : 0 Ribéryho prihrávka nachádza Shaqiriho, ten sa obtočí okolo obrancu a proti jeho strele k tyči je brankár Manninger bezmocný. Thomasa Müllera strieda Luiz Gustavo.
87min -
3 : 0 Ribéry prihráva Gustavovi a ten aj s prispením brankára Manningera zvyšuje skóre.
90+1min - koniec zápasu a začiatok majstrovských osláv.

Matthias Sammer: "Augsburg hral dnes dobre, 3 : 0 je samozrejme príliš vysoká výhra. Napriek tomu sezóna ešte nie je u konca. hráme ešte o dosť veľa. Dosiahli sme veľa veľkých vecí, všetci pracujú skvele. Domáci titul znamená pre mňa veľa. V súčasnej dobe máme 88 bodov - to je dobrý pocit. Dúfam, že to stačí na večnosť."

Jupp Heynckes:
"Toto je spoločným dielom hráčov a trénerského tímu. Spôsob, akým sme hrali futbal tento rok, nehral žiadny tím v histórii bundesligy. Konzistentne vysoká úroveň - to ma napĺňa hrdosťou. Je známe, že bude nasledovať sprcha pšeničným pivom, to je súčasť Bayernu. Dúfam, že aspoň zabránim poškodeniu podkolennej šľachy."

Bastian Schweinsteiger: "Stali sme sa majstrami s neuveriteľnou rovnováhou - to nikdy nebolo za posledných 50 rokov v Bundeslige, to je neuveriteľné! Je to môj šiesty šampionát a ja som tak šťastný, ako pri mojom prvom! Všetci vieme, že stále máme pred sebou zápasy, ale dnes budeme oslavovať dlho a tvrdo - my sme ešte mladí, musíme vydržať!"

Dante: "Dnes sa oslavuje v každom prípade. Máme pred sebou ešte dva týždne do finále Ligy majstrov. Chceme, aby fanúšikovia mali po dvoch rokoch bez "misky" veľkú oslavu. A my trochu s nimi."

Mark Weinzierl (tréner FC Augsburg):
"Chceli sme tu bodovať a to bolo dnes možné. Sme radi, ale sme aj naštvaní, pretože sme podali dobrý výkon. Dnes sme nemali to šťastie, aby sme tu bodovali."

Tobias Werner (FC Augsburg):
"Odohrali sme skvelý 1.polčas. Teraz máme v konečnom znení pozíciu o ktorej sme snívali. Naša aréna sa chystá budúci týždeň explodovať!"