Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund - FC Bayern

1 : 0 (0 :
0)

V 30.kole Bundesligy sme odohrali zápas na ihrisku Dortmundu. Nastúpili v základnej zostave: Neuer - Alaba, Badstuber, Boateng, Lahm - Gustavo, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

1min - po priamom kope Kroosa a hlavičke Gomeza, si na loptu po prvý krát v zápase siahne brankár Weidenfeller.
2min - po prihrávke za obranu, zakončuje Blaszczykowski iba vedľa, strelecký uhol mu dobre zmenšil aj Manuel Neuer.
6min - po Kagawovej prihrávke sa do výbornej šance dostáva Großkreutz, Neuer vyťahuje super zákrok, následnú strelu Lewandowskeho z otočky už pohodlne chytá.
20min - prihrávku Müllera za obranu na Gomeza v poslednej chvíli zastaví Subotic.
25min - Kagawovu strelu z dobrej pozície zastavujú nohy Boatenga.
30min - strela Kroosa spoza šestnástky tesne míňa domácu bránku.
31min - po rýchlom protiútoku nepresne zakončuje Hummels, navyše mu je odmávaný offside.
34min - Blaszczykowského strelu pohodlne chytá Neuer.
35min - Ribéryho slabú strelu pohodlne chytá Weidenfeller.
37min - Lewandowskeho hlavičku zastavuje tyč našej bránky.
43min - Robbenovu strelu odkopáva Subotic na roh.
45min - koniec 1.polčasu.

46min - strelu Lewandowskeho chytá Neuer.
51min - Neuer chytá hlavičku Kagawu.
54min - Gomez na miesto strely, volí prihrávku na Robbena, ktorú však domáca obrana zblokuje.
59min - strelu Kroosa z ťažkej pozície pohodlne chytá Weidenfeller.
60min - Ribéry v dobrej pozícii netrafí domácu bránku.
61min - striedame. Odchádza Müller a prichádza Schweinsteiger.
64min - Ribéry padá v šestnástke po kontakte s Piszczekom. Hlavný rozhodca penaltu nepíska.
71min - center Lahma na Gomeza zastavuje Hummels.
73min - Kagawova strela mieri vedľa našej bránky.
74min - striedajú obe mužstvá. Domáci dvojnásobne. Odchádzajú Kagawa a Gündogan a prichádzajú Leitner a Perisic. V našom mužstve prepúšťa Gomez miesto na ihrisku Oličovi.
76min -
1 : 0 center Perisica odvracia Alaba na roh. Po jeho rozohraní odvracia Kroos loptu hlavou iba ku Großkreutzovi, po ktorého strele zmení smer lopty pätičkou Lewandowski a lopta končí vedľa bezmocného Neuera v bránke.
85min - Weidenfeller fauluje Robbena a bude sa kopať penalta. Tú však sám faulovaný Robben kopne veľmi zle a domáci brankár mu penaltu chytá.
87min - Alaba vnikne do šestnástky, ale v trme-vrme už nedokáže zakončiť ani on ani Olič.
89min - striedanie domácich. Odchádza Blaszczykowski a prichádza Owomoyela.
90min - nadstavený čas budú 2min.
90+1min - Subotic pri obrannom zákroku posiela loptu do brvna vlastnej bránky, od ktorého sa odráža na nohu Robbena, ktorý zahodí nemožné, keď z 3 metrov prestrelí domácu bránku.
90+2min - Lewandowski po rýchlom protiútoku, prelobuje Neuera, triafa však iba brvno a nasledovne posiela loptu do bezpečia Badstuber. Koniec zápasu.

Šláger šlágrov, zápas o titul, šláger sezóny, derby odvekých rivalov, šesťbodový zápas, nech tento zápas nazveme akokoľvek, leitmotívom je to, že sme ho absolútne nezvládli, prehrali si ho vlastnou vinou a Dortmundu sme asi vydláždili cestu za bundesligovým titulom v tejto sezóne. Poďme ale po poriadku. Hneď v prvej minúte, si prvú šancu zápasu pripisuje Gomez, jeho hlavička je ale málo razantná. Z protiútoku netrafí Blaszczykowski našu bránku. V 6min proti strele Großkreutza vyťahuje Neuer super zákorok, len vďaka ktorému neinkasujeme. Po prvých 15min opadne obojstranný tlak a 1.polčasu dominuje pevná obrana a iba náznaky šancí na oboch stranách. Takto vyzerá aj prvých 15min 2.polčasu. je evidentné, že ani jedno mužstvo nechce urobiť chybu. Keďže nám od začiatku zápasu viazne rozohrávka v strede poľa, po hodine hry sa snažíme hru oživiť príchodom Bastiana Schweinsteigera. V 64min padá v šestnástke Ribéry po kontakte a dovolím si tvrdiť, že aj po jednoznačnom faule Piszczek
a. Hlavný rozhodca Knut Kircher však zákrok nevidí ako penaltový. Na jeho obhajobu však treba povedať, že sa nesnažil pískať úzkostlivo, nechával hre voľný priebeh a nesnažil sa byť stredobodom pozornosti, dokonca neudelil ani jednu žltú kartu. Faul na Ribéryho sa však podľa môjho názoru pískať mal. V 76min prichádza situácia, aká sa môže podariť snáď naozaj iba Dortmundu a to ešte v takomto zápase. Großkreutzovej slabej strele, zmení pätičkou Lewandowski smer a Neuer je bezmocný. Zásluhu na góle má aj Arjen Robben, ktorý sa zabudne v offsideovej pasci a tak je gól Lewandowského absolútne regulárny. Kiež by to bolo posledné zlyhanie Robbena v zápase. Prichádza však 85min, ked Robben vniká do šestnástky a brankár Weidenfeller sa mu vrhá pod nohy, pričom úplne minie loptu a podráža Robbenove nohy. Tentokrát už Knut Kircher pískať musí. Zdá sa, že Robben napraví svoju chybu pri inkasovanom góle. Keďže už na ihrisku nie je Mario Gomez, ktorý je na penalty určený ako prvý, loptu si hneď po páde a bez rozmýšlania berie sám Robben. Nielen že odignoruje nepísané pravidlo, že faulovaný hráč penaltu kopať nemá, ale nanešťastie ju kopne snáď najhoršie ako ju kedy v živote kopol. Lopta nemá ani smer, ani razanciu, Weidenfeller ju dokonca v pohode ani nie vyráža, ale dokonca chytá a Robbenové zlyhanie číslo 2 je na svete. V nadstavenom čase sa však Robben "vyznamená" aj do tretice. To keď Subotic pri obrannom zákroku posiela loptu do brvna vlastnej bránky, od ktorého sa odráža na nohu Robbena, ktorý zahodí nemožné, keď z 3 metrov trestuhodne prestrelí domácu bránku. Ani nič neriešiaca remíza sa teda nekoná. Dokonca sme ešte mohli prehrať dvojgólovým rozdielom, to by ale Lewandowski po rýchlom protiútoku a lobe na Neuera nesmel trafiť brvno. V žiadnom prípade nechcem, aby tento report vyznel ako hanenie Arjena Robbena, ale žiaľ dnes bol pri všetkom negatívnom čo sa nám prihodilo a určite si ani on sám tento zápas nedá za "klobúk". Napriek prehre však dnes môžem pokojne vyhlásiť muža zápasu. Dokonca paradoxne to budú muži traja a dokonca tí, ktorí by mali gólom zabraňovať. Budú to Manuel Neuer, ktorý nás držal nad vodou ako to len šlo. David Alaba, ktorý odohral veľký zápas na poste ľavého obrancu, ale výdatne podporoval útok. Tretím je Jerôme Boateng, ktorý bol dnes "kráľom" vzdušných súbojov. Čo dodať na záver? Dovolím si tvrdiť, že sme dnes videli nezaslúžené a navyše šťastné víťazstvo Dortmundu, pretože zápasu by viac slušala remíza, na to sa ale žiaľ história nepýta. Pustili sme Dortmund, 4 kolá pred koncom bundesligovej sezóny, do 6 bodového náskoku. Pri ich celosezónnej bundesligovej forme a dovolím si povedať, že častokrát aj obrovskom šťastí, sa zmazanie tohto náskoku dostáva do veľmi veľkej teoretickej roviny a dovolím si povedať, že to pravdepodobne bude sizyfovská práca. Jediné, čo ešte v tejto chvíli môžeme urobiť, je odohrať naplno a víťazne, posledné 4 bundesligové zápasy a dúfať v zázrak. Ten nasledujúci zápas nás čaká už v sobotu 14/04/2012, keď o 18:30 privítame na domácom štadióne 1.FSV Mainz.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Hráči sú samozrejme úplne smutní, pretože vedia, že to bola trochu nešťastná a pravdepodobne zbytočná porážka. Ale jeden musí jednoducho pripustiť, že osud dnes večer rozhodne nebolo na strane Bayernu Mníchov. V 1.polčase mal viaqc z hry Dortmund, v 2.polčase mi. Nechcem dopredu blahoželať súperovi, kým to nie je isté, matematicky ešte nie sú majster, ale obávam sa, nebudeme mať možnosť zabrániť tomu, aby sa Borussia Dortmund stala nemeckým šampiónom."

Christian Nerlinger:
"Bolo to veľmi dramatický zápas. Bolo jasné, že to nebude ľahké a my nemôžeme robiť chyby. Sklamanie je teraz veľké, to je pochopiteľné. Ale zajtra sa musíme pozrieť dopredu a sústrediť sa na zvyšok programu."

Jupp Heynckes:
"Boli tam dva odlišné polčasy: prvý, Dortmund bol veľmi silný a mal dobré šance na  skórovanie. Manuel Neuer nás podržal. Po prestávke sme prevzali vedenie zápasu a dominovali sme. Že sme potom nedokázali streliť gól je tragické. To chýbalo na konci trochu šťastia."

Manuel Neuer:
"Zaslúžili sme si vyrovnanie. Dortmund bol na začiatku nepríjemný, mali sme trochu šťastia. Ale potom sme boli lepší. Bohužiaľ, dostaneme gól v nevhodnú dobu. Stratili sme kontrolu nad zápasom. Ale my sme sa ešte nevzdali a pokúsime sa vyhrať ďalšie zápasy."

Michael Zorc (športový riaditeľ BVB): "Víťazstvo je zaslúžené. Bol to dôležitý krok smerom k našim najväčším konkurentom, ale nič viac. Tam je ešte dlhá cesta za titulom. Hráme ešte s treťou Schalke a potom so štvrtým Gladbachom."

Jürgen Klopp (tréner BVB): "Musíte oceniť úsilie mojich chlapcov. Som veľmi šťastný. To bola najlepšia hra, ktorú sme kedy hrali proti Bayernu. To, ako sme bránili a sami si vytvorili šance bolo výnimočné. Klobúk dolu pred mojim tímom. Myslím si, že to bolo na konci zaslúžené víťazstvo.