20:45
Allianz Arena

FC Bayern - Inter Milan

2 : 3 (2 : 1)

Naše mužstvo nám pripravilo v tejto sezóne ďalšie trpké sklamanie. Odvetný zápas osemfinále Ligy majstrov s Interom, sme žiaľ nezvládli a napriek polčasovému vedeniu 2 : 1, sme nakoniec zápas prehrali 2 : 3 a s Ligou majstrov sa v tejto sezóne lúčime už v osemfinále. Na zápas nastupujeme v zostave: Kraft - Pranjič, Breno, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Müller, Robben - Gomez. Zápas začína minútou ticha kvôli tragédii, ktorá sa stala v Japonsku.

4min - 0 : 1 Etoo po prihrávke za obranu z jednoznačného offsidu dáva gól a zotiera náš jednogólový náskok z prvého stretnutia.
10min - Ribéry prihrávkou vysúva Gomeza, ale jeho strelu obrana hostí zblokuje na rohový kop.
19min - Sneijderov strelecký pokus zblokuje naša obrana na roh.
21min -
1 : 1 vyrovnávame podobným gólom ako v prvom zápase. Brankár hostí Cesar neudrží strelu Robbena spoza šestnástky a Gomez ho šikovne prehodí.
26min -Gomez sa uvolní cez Lucia no Cezar jeho dobrú strelu pekným zákrokom vyráža.
31min -
2 : 1 Robben posiela prihrávku za obranu, Lucio zrazí loptu, ktorá sa týmto dostáva k Müllerovi a ten prehodí brankára Cesara.
34min - Stankovičova strela vedľa bránky Krafta.
35min - v obrovskej šanci postupuje Ribéry sám na bránku hostí, ale nedokáže prehodiť Cesara, ktorý vyráža loptu na roh.
38min - ŽK pre Gustava za faul na Sneijdera.
39min - na Stankovičov herecký výkon v šestnástke hlavný rozhodca nenaletí.
40min - po ďalšej chybe Cesara po súboji s Gomezom, sa lopta odráža pred prázdnu bránku, ale Müller tiesnený v páde ju posiela iba do tyče.
43min - Robben v obrovskej šanci triafa iba bočnú sieť bránky hostí.
45+1min - Ribéryho strelu v dobrej pozícii tečuje Cambiasso vedľa bránky, ale vzrušenie je zbytočné, kedže postranný rozhodca odmáva offside.

47min- Ribéryho pokus o vysunutie Gomeza, vystihne Cesar a je pri lopte skôr.
51min - Inter strieda. Odchádza Stankovič, prichádza Coutinho.
57min - ŽK pre Brena po faule na Pandeva.
59min - ŽK pre Lucia po faule na Gustava.
60min - Breno zblokuje dobrú strelu Etooa.
61min - Müller preváha správny čas na prihrávku na Robbena a obrana hostí sa stihne sformovať.
62min - pohotovú strelu Gomeza z voleja pekným zákrokom vyráža brankár Cesar.
63min -
2 : 2 Sneijder tvrdou strelou spoza šestnástky zrovnáva skóre stretnutia.
65min - Gomez v dobrej streleckej pozícii možno zbytočne hľadá lepšie postanevého Müllera a tak preváhame šancu.
67min - Pandev sa dobre obtočí okolo Pranjiča. Jeho strela našťastie končí vysoko nad bránkou.
68min - Robbena strieda Altintop.
70min - van Buytena strieda Badstuber.
72min - Lahmov pekný individuálny prienik sa končí na stopérovi hostí.
73min - Sneijderova strela mieri vedľa bránky Krafta.
81min - Sneijder v dobrej pozícii trafí iba vlastného spoluhráča Pandeva.
86min - Ribéryho spätná prihrávka nachádza Altintopa, ale tomu lopta odskočí a trafí ruku.
87min - Chivuho strieda Nagatomo.
88min -
2 : 3 Breno prehráva súboj s Etoom, toho následne neustráži ani Badstuber a tak Etoo nachádza prihrávkou Pandeva, ktorého zase neubráni Schweinsteiger, dovolí mu vystreliť a tak Pandev trafí loptu do šibenice našej bránky. Následne za vyzlečenie dresu za čo vidí od hlavného rozhodcu ŽK.
89min - Brena strieda Kroos a Pandeva Kharja.
90+1min - Kharja vidí ŽK za faul na Gustava.
90+4min - za faul v strede ihriska vidí Mottu ŽK. Následne hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Ako som už písal na začiatku tohto reportu, naši hráči nám dnes pripravili opäť trpké sklamanie. Nedokázali zvládnuť ďalší dôležitý zápas tejto sezóny a po prehre 2 : 3 nám vďaka pohárovej matematike nestačila na postup do štvrťfinále ani výhra zo San Sira v pomere 0 : 1. Po vysokej ligovej výhre nad Hamburgom sme všetci verili v lepšie časy a v ústup nielen hernej, ale aj výsledkovej krízy. Žiaľ nestalo sa. Hráči, resp. postranný rozhodca nezachytili úvod stretnutia a po spornom góle Etooa z jednoznačného, žiaľ neodmávaného offsidu sme prehrávali 0 : 1. Po chybe brankára hostí sme pomerne skoro vyrovnali Gomezom a navyše sme o 10min neskôr išli po góle Müllera do vedenia. Ak by svoje šance do prestávky premenili Ribéry a Müller, nikto by na 3 gólové vedenie nemohol namietať a pravdepodobne by bolo po zápase. Kedže šance ostali nepremenené, výsledkom 2 : 1 sa skončil 1.polčas. V 2.polčase sme pravdepodobne vedomí si náskoku nepochopiteľne prenechali iniciatívu Interu. Ten sa svojej šance chopil viac ako dokonale. Najprv Sneijder zrovnal skóre, ale v tej chvíli sme ešte boli postupujúcim mužstvom. Následne však musel z ihriska hráčmi hostí doslova "dokopaný" Arjen Robben (k jeho okopávaniu, resp. štýlu vedenia stretnutia rozhodcovskou trojicou sa ešte vrátim neskôr). Po jeho odchode sa naša hra smerom dopredu otupila úplne, navyše sme hru nevedeli dostať na dlhšiu dobu pod našu kontrolu. Hostia hrozili stále viac, čoho výsledkom bol v 88min rozhodujúci gól Pandeva. Zároveň to bol nielen rozhodujúci gól tohto zápasu, ale aj celého osemfinále. Následne prišli ešte striedania na oboch stranách, ako aj taktické fauly hostí v strede ihriska aj za cenu ŽK (tie nazbierali hostia za 2min 3). Apropó ŽK resp. štýl rozhodovania portugalských rozhodcov na čele s hlavným Pedrom Proençom. Aj keď som to už v niektorom reporte spomínal,(a pri zakladaní tohto webu som si aj povedal, že to robiť nebudem, alebo budem robiť minimálne, niekedy sa jednoducho nedá) nedá mi nepozastaviť sa pri ich výkone. Odhliadnuc od offsideového gólu z 3min, (kedže vieme, že posúdiť tesný offside je niekedy tažké) počas celého zápasu posudzovali zákroky (fauly) a výhody po fauloch veľmi neobjektívne a často vôbec a tak tvrdo hrajúce mužstvo Interu videlo počas zápasu iba jednu ŽK pričom naše mužstvo dve. Ďalšie "nepodstatné" karty videl Inter až po víťaznom góle, čo nám paradoxne v tej situácii vôbec nevyhovolalo, pretože nám to krátilo nadstavený čas, v ktorom sme ešte potrebovali streliť gól. Takýto zápas by si rozhodne zaslúžil oveľa lepší výkon rozhodcovskej trojice. Týmto samozrejme nechcem povedať, že za našu prehru môžu rozhodcovia, to isto nie, zápas sme si prehrali sami, najmä nepremenením obrovských šancí v 1.polčase. Po tomto zápase nám teraz ostáva už iba jediná súťaž a to domáca Bundesliga. Práve v nej sa musíme sústrediť na zabezpečenie si druhého miesta, ktoré ako vieme zaručuje priamy postup do Ligy majstrov v budúcej sezóne. Aj keď je pred nami ešte 8 kôl a v hre je teda 24 bodov, táto úloha bude určite neľahká, kedže na momentálne druhý Leverkusen strácame 7 bodov. Bližšie (snáď nie ďalej) k svojmu poslednému možnému cieľu v tejto sezóne, môžme byť už po ďalšom, v poradí 27.kole, keď sa v sobotu 19/03/2011 o 15:30 predstavíme na ihrisku SC Freiburg. Sám som veľmi zvedavý, čo dnešná prehra urobí z mužstvom.

Karl-Heinz Rummenigge:
„Bolo to ako bezcitné pichnutie do srdca. My sme hrali v druhom polčas príliš naivne. Teraz sa musíme pokúsiť zachrániť v Bundeslige to, čo sa zachrániť dá. Nebude to jednoduché."

Louis van Gaal: „Keď stratíte takýtio zápas, je to veľké sklamanie. Navyše sme si to spôsobili opäť sami a nie prvý raz v tejto sezóne. Nepoučili sme sa z chýb a to je škoda! Mali sme mnoho šancí, ale nevyužile sme ich. V druhom polčase sme nehrali kompaktne. Teraz musíme postaviť mužstvo na nohy, lebo ešte stále máme cieľ, kvalifikovať sa do Ligy majstrov."

Mario Gomez: „Môžeme si za to sami. Tŕň pichá hlboko o to viac, že sme odohrali výborných 65 minút. Potom sme však začali hrať príliš pasívne, každý posúval zodpovednosť ďalej. Je to veľmi bolestivé."

Bastian Schweinsteiger: „Je neuveriteľné, že sme s Milánom vypadli. Ja som veľmi sklamaný. Z môjho pohľadu bol Inter vyčerpaný, oni nemohli bežať viac a my sme napriek tomu nehrali múdro. Ono to však ide, len keď je mužstvo kompaktné."

Arjen Robben: „Urobili sme opäť tú istú chybu. Je to neuveriteľné. Mali sme vyhrávať už 4 : 1. Nemôže sa stať, že doma dostaneme 3 góly."