27/09/2011
20:45

FC Bayern - Manchester City

2 : 0 (2 : 0)

Na posledný septembrový súťažný zápas nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Boateng, van Buyten, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

3min - Silva padá v šestnástke po kĺzačke Boatenga, hlavný rozhodca ale nepíska. Nasriho strela triafa iba Rafinhu.
4min - Neuer chytá strelu Džeka.
9min - tečovaná strela Schweinsteigera končí v rukách brankára Harta.
11min - Rafinhova strela nad bránku Harta.
14min - Rafinha zbehne do šestnástky, jeho prihrávka ale nikoho nenachádza.
19min - Schweinsteigerova ďalekonosná strela mieri nad bránku.
21min - Silva centruje z PK na Džeka, ten strelou triafa iba Boatenga.
25min - strelu Yaya Tourého z PK chytá Neuer.
26min - Kroosov strelecký pokus mieri vysoko nad bránku.
27min - Ribéryho center priamo do rúk brankára Hanta.
31min - Ribéryho strela spoza šestnástky narobí Hartovi problémy.
33min - Hart chytá Schweinsteigerovu prízemnú strelu spoza šestnástky.
34min - Ribéry potiahne útok, prihráva Müllerovi no jeho strelu zrazí obrana hostí na roh.
37min - Müller vysúva prihrávkou Schweinsteigera, ten sa vyhne offsidu, ale sám zoči-voči Hantovi bránku prestrelí.
38min -
1 : 0 Ribéryho tvrdú rotovanú strelu brankár Hart iba vyráža, dobiehajúci Müller triafa dorážku opäť iba do Harta, ale do tretice je Hart už na dorážku Gomeza krátky.
42min - Agüero vidí ŽK po faule na Schweinsteigera.
44min - Ribéry padá v šestnástke po kontakte s Kompanym, hlavný rozhodca nepíska.
45+1min -
2 : 0 po PK Kroosa, vyráža brankár Hant hlavičku van Buyten iba pred seba, dobre postaveného Gomeza neubráni Kolo Touré a Mario dorazí loptu do bránky.

49min - Lahmova strela z diaľky mieri vysoko nad bránku.
55min - Ribéryho strelu zblokuje Richards. Hostia striedajú. Odchádza Džeko a prichádza de Jong.
57min - Rafinhovu strelu zblokuje Kompany.
58min - po centri Lahma, akrobaticky zakončuje Gomez, jeho pokus končí vedľa bránky.
61min - Lahmovu slabú strelu chytá brankár Hart.
66min - Nasri sa dostáva do dobrej pozície, Boateng mu ale čisto vypichne loptu.
67min - ŽK pre Clichyho po faule na Müllera.
70min - hostia striedajú. Odchádza Nasri a prichádza Milner.
72min - Gomez z otočky triafa iba obrancu, k lopte sa dostáva Schweinsteiger a jeho tvrdú a presnú strelu spoza šestnástky vyráža brankár Hart na roh.
73min - Hostia striedajú naposledy. Odchádza Barry a prichádza Kolarov.
75min - PK Kolarova iba do rúk Neuera.
77min - ŽK pre Yaya Tourého po faule na Ribéryho.
78min - ŽK pre Kolo Tourého po faule na Ribéryho. Po následnom PK Kroosa loptu predĺži hlavou Gomez, ale Müllerovi lopta v dobrej pozícii pred prázdnou bránkou preskočí nohu.
82min - striedame. Odchádza Kroos a prichádza Tymoshchuk.
84min - Kolarov z diaľky preverí pozornosť Neuera.
89min - posledné striedanie v našom mužstve. Odchádza Ribéry a prichádza Robben.
90+2min - Kolarov vnikne do šestnástky, jeho strela mieri vedľa bránky Neuera. Naposledy striedame. Odchádza Gomez a prichádza Petersen. Následne hlavný rozhodca Kassai končí dnešné stretnutie.

Ďalší dôležitý zápas, tentokrát 2.kola A skupiny Ligy majstrov sme teda zvládli a vedieme skupinu zo 6 bodmi a skóre 4 : 0. Dosiahli sme dnes 75 víťazstvo zo 151 zápasov, ktoré sme už v Lige majtrov odohrali. Zápas sa začal opatrne, akoby sa obe mužstvá iba oťukávali a skúšali, čo si ktoré bude mocť počas zápasu dovoliť. Obe mužstvá maju niekoľko streleckých pokusov, ale gólov sa dočkáme až na konci polčasu. V 38min síce brankár Hart pri strele Ribéryho a najmä dorážke M
üllera na chvíľu čaruje, ale jeho čary ukončí dorážka Gomeza. V nadstavenom čase 1.polčasu je opäť krátky na dorážku Gomeza, keď na jeho nohu vyrazí loptu po PK Kroosa a hlavičke van Buytena. Do šatne teda odchádzame so sľubným náskokom. V 2.polčase sa stane to čo asi čakal málokto. "Citizens" sa prakticky vôbec nepokúsia o zvrat v zápase, pôsobia veľmi pasívne a naši chlapci zápas úplne ovládnu. Ani striedania trénera Manciniho neprinesú žiadne oživenie do hry nášho súpera. S pribúdajúcimi minútami sa hráči hostí zmôžu akurát na zbytočné fauly, za ktoré im maďarský rozhodca Kassai po zásluhe udeluje ŽK. Zápas teda dohrávame v úplnej pohode, bez obáv o výsledok. S veľkým prehľadom sme odohrali ďalší vydarený zápas a po dnešku vlastne môžeme konštatovať, že sme krásne zvládli celý september a obavy pred ťažkou porciou zápasov sa ukázali ako zbytočné. Dnes opäť zabralo mužstvo ako celok a aj po porade s mojím dlhoročným kamarátom ako aj dlhoročným fanúšikom a vlastne aj ikonou FC Bayern v Košiciach Robom (s ktorým som zápas sledoval) to vyzeralo, že dnes opäť nebude koho vyhlásiť individuálne za muža zápasu aj keď veľmi dobre zahral napríklad Ribéry. Nakoniec som sa rozhodol inak a za muža zápasu vyhlásim Maria Gomeza, najmä za to, že opäť preukázal inštinkt strelca, 2x vedel kde sa má postaviť a najmä čo s loptou urobiť. Bez povšimnutia nemôže ostať ani ďalšie čisté konto Manuela Neuera a tak je na jeho konte aktuálny počet minút bez inkasovaného gólu 928. Pohodu a víťaznú šnúru by sme zaiste chceli preniesť aj do nového mesiaca. Hneď v jeho prvý deň, už túto sobotu sa predstavíme o 15:30 na ihrisku 1899 Hoffenheim. Ak by som si mohol opäť niečo priať, tak v tento deň oslavuje svoje krásne 72.narodeniny človek, ktorý ma k futbalovému fandeniu ako malého chlapca vlastne priviedol - môj otec. Zaiste by ho v sobotu "3 bodový" darček (už len kvôli mne) potešil. Celému mužstvu opäť vopred ďakujem .

Karl-Heinz Rummenigge:
"Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Manchester City, ale tiež hral v prvých 30 minútach veľmi dobre, to ukazuje, že sa jedná o silný tím. Hrali sme hlavne v druhej polovici, absolútne suverénne. Bol to skvelý tímový výkon, ale hlavne Franck Ribéry a Jérôme Boateng hrali naozaj dobre. V súčasnej dobe máme dobrú východiskovú pozíciu pre kvalifikáciu do ďalšej fázy. "

Jupp Heynckes:
"Dokázali sme v pravý čas skórovať a potom sme hrali veľmi sebaisto. Na začiatku zápasu sme boli nervózni, s pribúdajúcim čase sa to ale lepšilo. Ribéry dnes ukázal prvotriedny výkon, rovnako aj Schweinsteiger. V 2.polčase sme hrali ako jednotný celok. V súčasnej dobe máme nielen skvelého tímového ducha, ale tiež pôsobíme harmonicky a aj inviduálne výkony sú dobré. "

Mario Gomez:
"Manchester hral na začiatku dobre. Boli sme možno trochu nervózny, čo je skutočne nevysvetliteľné, pretože sme naozaj v dobrej forme. Ako tím sme hrali dobre od 30 minúty a nakoniec sme zaslúžene vyhrali. Ja osobne som nehral vynikajúco, ale strelil som dva góly. Som rád, že som dnes svojimi gólmi mužstvu pomohol. "

Jérôme Boateng:
"Je to veľmi dobrý pocit, že sme dnes vyhrali. Po 25 minútach sme sa dostali do tempa a začali sme si vytvárať príležitosti. Druhá polovica bola veľmi dobrá, zaslúžili sme si vyhrať. Opäť sme neinkasovali a to je skvelé. "

Roberto Mancini ( tréner Manchesteru City): "30 minút sme hrali veľmi dobre. Ale ak nehráte na tejto úrovni 90 minút, máte problém. S druhý gólom sa zápas skončil. Bayern Mníchov je v tejto chvíli pre nás príliš silný. Stále ale máme šancu sa presadiť. K dispozícii sú ešte štyri zápasy, nič nie je stratené. "

Kolo Touré (Manchester City): "Začali sme dobre, ale prestali sme brániť ako tím a to je to, čo musíte v Lige majstrov robiť. To je dôvod prečo sme prehrali. "