20:45
Etihad Stadium Manchester

Manchester City - FC Bayern

2 : 0 (1 : 0)

Na posledné kolo A skupiny Ligy majstrov, na zápas proti Manchestru City nastupujeme v neobvyklej zostave. Keďže už pred týmto kolom máme istotu postupu do jarnej vyraďovacej fázy a navyše mužstvo trápi chrípka (s mužstvom kvôli nej necestovali Robben a Kroos a po prílete do Manchestru sa ochorenie prejavilo aj u Müllera a Gomeza) zostava vyzerá nasledovne: Butt - Rafinha, Boateng, Badstuber, Contento - Gustavo, Tymoshchuk - Pranjič, Alaba, Olič - Petersen.

6min - po centrovanej lopte Agüero hlavou míňa bránku.
12min - strelu Oliča vyráža brankár Hart na roh.
15min - Olič vidí po faule na Saviča ŽK. Po následnom PK končí lopta v našej sieti, ale hlavný rozhodca píska faul Lescotta na brankára Butta.
16min - držanie lopty 68%-32% v prospech domácich.
17min - odrazená lopta sa dostáva k Alabovi, ktorý ju posiela nad bránku Harta.
20min - Nasriho nepresná strela končí ďaleko vedľa našej bránky.
28min - hlavičku Nasriho pohodlne chytá Butt.
35min - Gustavo vidí ŽK po faule na Davida Silvu.
37min -
1 : 0 Džeko predĺži loptu na Silvu a ten peknou strelou spoza šestnástky prestrelí Butta.
39min - Agüero strelou prekonáva Butta, ktorého ale na bránkovej čiare zastúpi Boateng.
43min - strelu Silvu vyráža Butt, následná dorážka Barryho končí nad bránkou.
45min - Agüerova strela obstreluje Boatenga, Butta, ale aj našu bránku.
45+1min - hlavný rozhodca končí dnešný 1.polčas.

48min - Džeka zablokuje Badstuber a tak jeho strela končí nad našou bránkou.
50min - Rafinhov dobrý center na Petersena odvráti Savič.
52min -
2 : 0 Džeko posiela prihrávku na Yaya Tourého, Badstuber ju nestihne zastaviť a tak Touré posiela loptu do bránky.
65min - Butt pekným zákrokom vyráža strelu Barryho.
73min - Tymoshchukovu strelu pohodlne chytá brankár Hart.
76min - Butt pohodlne chytá slabú strelu Džeka.
77min -Domáci striedajú. Odchádza Džeko a prichádza de Jong.
79min - Agüero dobre vniká do šestnástky, jeho črtajúcu sa šancu zmarí dobrým vybehnutím Butt.
80min - Nasriho ďalekonosná strela míňa našu bránku.
81min - striedajú obe mužstvá. V domácom odchádza Yaya Toueré a prichádza Balotelli. V našom strieda Petersena Usami.
83min - Agüero sa dobre uvoľní cez Badstubera, jeho strelu však pohotovo nohou vyrazí Butt. Prichádza aj posledné striedanie domácich. Silvu strieda Johnson.
89min - Johnsonova veľmi nepresná strela míňa našu bránku.
90+2min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

V poslednom zápase skupiny si teda pripisujeme prvú prehru v tohtoročnej sezóne Ligy majstrov. Domáci, vedomí si potreby víťazstva, zápas vôbec nezačali očakávaným tlakom. V 15min síce dosiahli gól, ten ale hlavný rozhodca po faule na brankára Butta správne neuznal. Držanie lopty bolo výrazne na strane domácich, ale s tejto prevahy potrebné gólové príležitosti neprichádzali. Po úvodnej pol hodine hry, keď sa hra vyrovnala, však prišla pekná strela Davida Silvu, ktorý spoza šestnástky prestrelil Butta. O 2min pohrozí Agüero, na bránkovej čiare však Butta zastúpi Boateng. Po zmene strán prejde cez Badstubera prihrávka na Yaya Tourého a ten zvyšuje domáce vedenie. Tréner Heynckes sa posiela rozcvičovať trojicu Gomez, Ribéry, Usami. Keď však striedanie neprichádza a použije až posledne menovaného, aj to v 81min, je jasné, že to so zvrátením zápasu ani nemyslel príliš vážne. Keďže náhradníci z lavičky, alebo ak chcete "B mužstvo" nezvládlo svoju úlohu, inkasovalo 2 góly a zápas bol prakticky rozhodnutý, logicky nebolo potrebné riskovať zranenie nejakého hráča resp. posielať na ihrisko hráčov, ktorí sa zdravotne necítili v poriadku. Najmä kvôli týmto dôvodom sa nedostatočná snaha o zvrátenie výsledku dá s časti akceptovať. Síce sa pred zápasom hovorilo, že motivácia určite nebude chýbať, na ihrisku to už ale tak nevyzeralo a chlapci v podstate odohrali zápas iba z povinnosti. Síce sa náhradníkom nedá uprieť snaha, kvalitatívne to ale dnes na domácich nestačilo, navyše bolo chvíľami medzi chlapcami vidieť čiastočnú nezohratosť. Domáci, ale vyhrali zaslúžene. V piatok 16.decembra o 12:00 sa po žrebe v Nyone dozvieme meno svojho osemfinálového súpera. Dostaneme niekoho zo súperov, ktorí skončili na druhých miestach tabuliek. Nemôže to však byť Neapol z našej skupiny a vylúčený je aj nemecko-nemecký súboj s Leverkusenom, do úvahy teda prichádzajú: CSKA Moskva, FC Basel, Olympique Lyon, Olympique Marseille, Zenit Petrohrad alebo AC Miláno. Tuším asi kto to bude :). Dnes z jednoduchého dôvodu nevyhlasujem muža zápasu, nie je koho. Dnešnú prehru teraz musíme čo najskôr pustiť z hlavy a musíme sa sústrediť na posledné 3 zápasy tohto kalendárneho roku. Ten najbližší odohráme kvôli dnešným pohárovým povinnostiam až v nedeľu 11/12/2011 o 17:30. Cestujeme do Mercedes Benz Areny do Stuttgartu, kde nám bude súperom domáci VfB. Týmto zápasom budeme uzatvárať víkendové 16.kolo Bundesligy. Snáď nemusím pripomínať, že aj (ale nie len) kvôli udržaniu prvého miesta v tabuľke, si musíme zo Stuttgartu priviesť 3 body po víťazstve.

Jupp Heynckes: "Dnes sme mali veľký problém so zostavou. Tím, ktorý bol na ihrisku dnes presvedčil bojovnosťou. Dali do toho všetko, ale proti City, ktorý hral v plnej sile a ešte mal nádej na kvalifikáciu do vyraďovacej fázy, je to samozrejme ťažké. Ak by sme tu dnes museli vyhrať, potom by sme vyhrali. Pre nás je dôležité, aby sme vyhrali v nedeľu v Stuttgarte."

Holger Badstuber: "Nebol problém s motiváciou, ale urobili sme dnes veľa zmien v zostave. Proti tak silnému tímu, ako boli domáci, je ťažko hrať dobre, ak hráte spolu prvýkrát. Aj malá chyba je potom potrestaná."

Jerôme Boateng: "Dnes sme hrali s novým tímom, ale aj tak sme chceli vyhrať. Prehrali sme, ale myslím, že sme nehrali zle."

Ivica Olič: "Každý do toho dnes dal všetko, ale Manchester City bol veľmi silný. Zaslúžili si vyhrať. "

Roberto Mancini (tréner Manchester City): "Sme samozrejme veľmi sklamaní. Chceli sme sa prebojovať do Ligy majstrov v ďalšom kole. Za normálnych okolností tomu tak s desiatimi bodmi na 99 percent naozaj je. V tejto skupine to nebolo dosť. Ospravedlňujem sa za klub fanúšikom a svojim hráčom. Zaslúžili si hrať v Lige majstrov. V tento moment to nestačilo, život ide ďalej."

Vincent Kompany (kapitán Manchester City): "Klub ako Bayern Mníchov, má vždy dobré mužstvo, aj keď urobí v kádri zmeny. Ukázali sme naše silné stránky, mali dobré držanie lopty. Na záver sme spokojní s výsledkom, ale sklamaný z vypadnutia. Jedná sa o proces učenia."