17:30
  Veltins-Arena Gelsenkirchen

FC Schalke 04 - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na šláger 6.kola nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller - Petersen. Chýbajú v nej Arjen Robben, ako aj náš najlepší strelec Mario Gomez.

3min - Petersen po prihrávke Ribéryho neskoro preberie loptu a domáca obrana mu v dobrej pozícii zabráni vystreliť.
6min - Kluge vidí ŽK po faule na Kroosa.
7min - Ribéryho strelu zblokuje Matip na roh.
16min - po PK Badstubera musí zasahovať brankár Fährmann.
21min -
0 : 1 po rýchlom protiútoku Ribéry prihráva Petersenovi a ten svojim dôrazom, dávkou šťastia a s prispením domáceho Klugeho strieľa úvodný gól zápasu.
25min - Kroosova nepresná strela z diaľky mieri vedľa domácej bránky.
29min - Huntelaarova nebezpečná strela končí tesne vedľa bránky.
30min - ŽK pre Badstubera po faule na Farfána.
33min - ďalšia nebezpečná strela Huntelaara opäť končí tesne vedľa bránky.
43min - krívajúceho Gustava strieda Tymoshchuk.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - Petersenova strela tesne vedľa, vzrušenie je ale zbytočné, postranný rozhodca odmáva offside.
47min - Fuchsova slabá strela iba do rúk Neuera.
51min - Ribéry posiela prihrávku na Schweinsteigera, ten vidí lepšie postaveného Petersena, ale ten nepochopiteľne sám zoči-voči brankárovi Fährmannovi netrafí bránku.
53min - Lahmovu strelu tečuje M
üller tesne vedľa bránky domácich.
57min - domáci striedajú. Odchádza Kluge a prichádza Draxler.
60min - tečovaný PK Kroosa narobí starosti brankárovi Fährmannovi.
66min - domáci striedajú. Odchádza Huntelaar a prichádza Pukki.
69min - Kroos vysúva Petersena, pred ním však loptu odkopne do bezpečia domáci brankár Fährmann.
71min - striedame. Odchádza Petersen a prichádza Alaba.
72min - Tymoshchuk nebezpečne vystrelí z diaľky, brankár Fährmann loptu vyráža.
75min -
0 : 2 Ribéryho strelu tečuje Papadopoulos na nohu Müllera a ten sa pred Fährmannom nemýli a zaznamenáva druhý gól zápasu.
84min - domáci striedajú. Odchádza Holtby, prichádza Marica.
90+1min - Tymoshchukova tvrdá strela z diaľky mieri nad bránku. Kroosa strieda Contento a hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Šláger 6.kola s odvekým rivalom sme zvládli s veľkým prehľadom. Do vedenia sme išli už v 21min po akcii Ribéryho a góle Petersena, ktorý aj keď s dávkou šťastia, ale predsa dopravil loptu do siete. Do konca 1.polčasu dal o sebe vedieť domáci útočník Huntelaara, obe jeho nebezpečné strely ale skončili vedľa bránky a Manuel Neuer nemusel zasahovať. Po prestávke pripraví duo Ribéry-Schweinsteiger tutovku pre Petersena, ten ale ponuku na zvýšenie skóre nepochopiteľne odmietne, keď netrafí bránku. V ďalších minútach ešte niekoľko krát ohrozíme domáceho brankára Fährmanna, ale na gólovú poistku musíme počkať do 75min. V nej Ribéryho strelu tečuje Papadopoulos na nohu Müllera a Thomas na nemýli. Od tejto chvíle je o víťazovi stretnutia prakticky rozhodnuté, kedže domáci vôbec nepôsobia nebezpečne. Počas celého zápasu si prakticky nevytvoria čistú gólovú príležitosť a neohrozia Manuela Neuera. Ten si tak aj v dnešnom zápase udrží čisté konto a aktuálna hodnota minút bez inkasovaného gólu je už 748.  Dnes sme teda opäť podali výborný kolektívny výkon a zaslúžene sme zvíťazili. Naozaj by som dnes opäť ťažko hľadal jednotlivca, ktorého by som vyhlásil za muža zápasu a pravdepodobne by som opäť vyhlásil celé mužstvo, nebyť muža ktorý sa volá Manuel Neuer. Práve Manuela dnes vyhlasujem za muža zápasu, ani nie tak kvôli výkonu ktorý podal (aj keď minimum práce, ktoré dnes mal zvládol s prehľadom), ale kvôli tlaku, ktorý na svojich pleciach dokázal uniesť. Celá "poľovačka" sa samozrejme začala, už počas týždňa útokmi nemeckých bulvárnych medií a vyvrcholila pred zápasom, resp. počas samotného zápasu. Pred zápasom skandovali domáci fanúšikovia (alebo ak chcete "tiežfanúšikovia") heslá ako "poď von, ty kurva", "Neuer, ty ritný otvor" a "Judas". Ešte horšie snáď ale pôsobili plagáty vyvesené na štadióne. Po celej šírke severnej strany štadióna sa objavil asi 70 metrový plagát na ktorom bolo napísané: "Smútime za M. Neuer zomrel v rokoch 2005 & 2011 - bol vzkriesený ako bezcharakterná bábka - Ultras Gelsenkirchen." Na iných plagátoch zas bolo napísané: "Uliho nová kurva" alebo "česť výmenou za peniaze." Objavil sa však aj plagát: "éra skončila - začala nová. ďakujeme Manuel - vpred Ralf (Fährmann). Samozrejmosťou bolo vypísakanie Manuela pri každom dotyku s loptou. Aj takúto tvár môže mať futbal, ak prestúpite do mužstva najväčšieho rivala. Ešte raz teda dávam pred Manuelom pomyselný klobúk dole. Ťažké septembrové zápasy teda zatiaľ zvládame na výbornú. Pre sebou teraz máme ďalšiu výzvu. V sobotu 24/09/2011 o 18:30 odohráme na domácom štadióne ďalší šláger. Súperom nám bude Bayer Leverkusen. V záujme pokračovania víťaznej série nášho milovaného mužstva si teraz pre našich hráčov ako motiváciu navyše dovolím menšie osobné promo . Prial by som si k piatkovému životnému jubileu v sobotu "3 bodový" darček. Celému mužstvu vopred ďakujem .

Christian Nerlinger:
"Musím dnes tímu zložiť obrovský kompliment, všetci od A do Z podali sústredený a presvedčivý výkon. V 1.polčase síce Schalke malo nejaké príležitosti, ale v 2.polčase sme hru ovládli úplne. Bolo to zaslúžené víťazstvo. Ako celý tím pôsobí veľmi kompaktne, je v súčasnej dobe veľmi presvedčivé. "

Jupp Heynckes: "Opäť sme odohrali skvelý zápas. Druhá polovica bola najlepšia v tejto sezóne. Máme dobrý tím, môžeme nahradiť jedného alebo druhého hráča, dnes to bolo tiež vidieť. Ale je veľmi dôležité, aby sa Mario Gomez a Arjen Robben čoskoro vrátili. "

Manuel Neuer: "Vyhrali sme, takže som rád. Dnes sme sa opäť veľmi dobre, máme solídnu obranu. To je veľmi dôležité. V minulej sezóne v Schalke som mal viac práce. Musel som zmeniť štýl hry, ale na to sa dá zvyknúť. "

Thomas Müller:
"Ja si myslím, že je to séria, ktorá vzbudzuje u každého súpera rešpekt. Máme nadvládu aj v obrane a to je dobrý pocit. "

Ralf Rangnick (tréner Schalke 04): "My sme prepadli v 1.polčase vo využití našich možností. Mali sme dostatok príležitostí aby sme strelili aspoň jeden alebo dva góly. Ak by bolo 1 : 1 alebo 2 : 1 pre nás, nik by nebohol nič povedať. V 2.polčase to už po ťažkom štvrtkovom zápase v Európskej lige bol pre nás trochu problém."

Benedikt Höwedes (Schalke 04): "My sme premrhali naše šance v 1.polčase. Potom Bayern bránil veľmi dobre a kompaktne. Po prestávke sme videli, čo sú v súčastnosti za triedu. Úplne zaslúžené víťazstvo FC Bayern."

Ralf Fährmann (Schalke 04): "Bayern bol lepší v priebehu zápasu. Mohli sme v 1.polčase získať malý náskor v náš prospech, žial nepodarilo sa to a tak Bayern, musím uznať, zaslúžene vyhral. "