Mercedes-Benz Arena Stuttgart

VfB Stuttgart
- FC Bayern

1 : 2 (1 : 1)

Na záverečný zápas 16.kola Bundesligy a zároveň 89. južanské derby, v nedeľu podvečer v Stuttgarte nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Badstuber, Lahm - Tymoshchuk, Kroos - Robben, Müller, Ribéry - Gomez.

3min - Robbenovu prihrávku pred bránku zblokuje domáca obrana na roh. Ten rozohráva Robben a jeho prízemný center posiela van Buyten pätičkou tesne vedľa bránky.
5min - Robben obchádza domáceho brankára a prihráva pred prázdnu bránku Gomezovi, ktorého zrejme aj za cenu faulu ubráni domáci stopér. Píšťalka hlavného rozhodcu však ostáva nemá a následne Mario loptu nepochopiteľne minie.
6min -
1 : 0 Lahm neprikryje Harnika, ten hlavou sklepne loptu Gentnerovi, ktorý z prvej prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
12min - ŽK pre Gentnera po faule na Müllera.
13min -
1 : 1 Rafinha odcentruje, Gomez sa natlačí pre Tasciho a posiela loptu do bránky.
20min - po Müllerovej spätnej prihrávke a slabej hlavičke Gomeza, posiela domáca obrana loptu na roh.
24min - Molinaro vidí ŽK po škaredom faule na Robbena.
25min - Müllerovu strelu nepríjemne tečuje Tasci, domáci brankár Ulreich loptu iba s veľkou námahou vyráža. Müller vidí ŽK po faule na Gentnera.
27min - Boka vidí ŽK po faule na Ribbéryho. Z následného PK triafa van Byuten iba múr.
29min - Molinaro po druhom škaredom faule na Robbena, vidí po druhej ŽK v zápase, kartu červenú a zaslúžene odchádza do sprchy.
37min - Gebhartova strela spoza šestnástky letí tesne nad našu bránku.
45min - Gentnerov center letí priamo do náručia Manuela Neuera.
45+1min - po centri Robbena, mierne vo vzduchu pristrčený van Buyten hlavičkuje vedľa bránky. Následne hlavný rozhodca končí dnešný 1.polčas.

50min - domáci brankár Ulreich nádherným zákrokom vytláča gólovú strelu Kroosa na roh.
57min -
1 : 2 Kroos vysúva prihrávkou za obranu Lahma, jeho spätná prihrávka nachádza Gomeza, ktorý prízemnou strelou k tyči posiela naše mužstvo do vedenia.
61min - Robbenov rohový kop posiela s prvej Ribéry vysoko nad bránku domácich.
67min - strelu Gomeza spoza šestnástky zrazí domáca obrana na aut.
69min - Badstuber vidí ŽK po faule na Gentnera.
70min - dvojnásobné striedanie v mužstve domácich. Odchádzajú Gentner a Schieber a prichádzajú  Cacau a Pogrebnyak.
75min - Robbenova strela z hranice šestnástky mieri nad bránku domácich.
78min - Badstuber zblokuje strelu Pogrebnyaka na roh. Po jeho rozohraní pred Pogrebnyakom dobre zasiahne Gomez a zabraňuje domácemu vyrovnaniu.
79min - Robbenova strela z otočky mieri nad bránku domácich. Dvojnásobné striedanie aj v našom mužstve. Odchádzajú Müller a Ribéry a prichádzajú Alaba a Gustavo.
80min - po chybe van Buyten, ktorý hlavou posiela slabú malú domov, sa do obrovskej príležitosti dostáva Cacau, na šťastie prestrelí našu bránku.
85min - posledné striedanie v našom mužstve. Odchádza Robben a prichádza Boateng.
86min - Gomez vidí po faule ŽK.
87min - posledné striedanie aj v mužstve domácich. Odchádza Hajnal a prichádza Niedermeier.
90min - budú sa hrať ešte 3min.
90+1min - Niedermeier vidí ŽK po faule na Tymoshchuka.
90+3min - hlavný rozhodca Grafe končí dnešný zápas.

Dôležitý zápas v Stuttgarte sme teda zvládli, nebolo to však vôbec jednoduché. Zápas mal od začiatku výbornú úroveň a na domácich nebolo vidieť, že sa im posledné zápasy nedarilo. Prvú obrovskú šancu sme však mali v 5min my, Gomez však v obrovskej šanci, tiesnený a asi aj faulovaný domácim stopérov nepochopiteľne zahodil. Trest na seba nenechal dlho čakať a opäť sa potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Už z protiútoku domáci kapitán Gentner prestrelí všetko čo mu stojí v ceste a domáci idú do vedenia. Vyrovnanie na seba našťastie nenechá dlho čakať. V 13min odcentruje Rafinha a prichádza prvá veľká chvíľa Maria Gomeza, keď sa natlačí cez Tasciho a zrovnáva skóre. V 25min Müllerovu strelu nepríjemne tečuje Tasci a domáci brankár Ulreich aj s veľkou námahou a dávkou šťastia loptu iba vyráža. V rozmedzí 24 a 29min domáci Molinaro 2x nepríjemne "vyreže" Robbena a tak ho hlavný rozhodca Gräfe nekompromisne po dvoch ŽK posiela s červenou do sprchy. Začína sa naša hodinová "presilovka", do konca 1.polčasu si už však "gólovku" nevytvoríme, paradoxne pohrozia ešte domáci, strelou Gebharta. Po zmene strán v 50min opäť čaruje domáci brankár Ulreich, keď nádherným zákrokom zabráni gólu po strele Kroosa. V 57min je však už po spätnej prihrávke Lahma a strela Gomeza bezmocný a naši chlapci idú do vedenia. Domáci tréner Bruno Labbadia (mimochodom v rokoch 1991-1994 aj opora našich radov, 82zápasov/28gólov) sa snaží hru svojho mužstva oživiť dvojnásobným striedaním, čo sa mu aj podarí. Na ihrisko prichádzajú Cacau a Pogrebnyak, ktorí začínajú hroziť. V 78min zabraňuje vyrovnaniu Pogrebnyaka iba Mario Gomez. Tréner Heynckes sa snaží prehustiť stred poľa a zabrániť vyrovnaniu príchodom Alabu a Gustava. V 80min mi infaktový stav privodí Daniel van Buyten, ktorého hlavičku ako malú domov vystihne Cacau a jeho strela iba o milimetre prestrelí brvno našej bránky. Toto bola v podstate posledná gólová príležitosť zápasu na oboch stranách a tak sme víťazstvo udržali a domov si vezieme potrebné 3 body. Zápasu nechýbal náboj, bojovnosť a chvíľami aj nervozita, ktorú musel riešiť hlavný rozhodca Manuel Gräfe žltými aj červenou kartou. Dnes si za veľmi dobré zvládnutie zápasu spolu so svojimi asistentmi zaslúži pochvalu. Mužom zápasu sa dnes pochopiteľne stáva "Super" Mario Gomez. Do bránky mužstva, s ktorého k nám v roku 2009 prišiel a v ktorom strávil 8 rokov a v podstate začínal s veľkým futbalom sa trafil dvakrát a zároveň zabranil vyrovnávajúcemu gólu Pogrebnyka. Mario si zároveň dnešnými gólmi udržal aj vedenie v tabuľke strelcov. V tejto sezóne sa trafil už 15x. Nasledujú ho Huntelaar (Schalke 04) so 14 a Lukas Pokolski (1.FC K
öln) s 13 gólmi. Po tomto kole teda ostávame na prvom mieste tabuľky a vďaka zakopnutiu Borussie Dortmund v domácom zápase proti Kaiserslauternu (1 : 1) zvyšujeme svoj náskok na 3 body. V poslednom jesennom, 17.kole Bundesligy bude náš zápas na miesto dnešného uzatváracieho, otváracím. Už v piatok 16/12/2011, večer o 20:30 nastúpime v domácom zápase proti 1.FC Köln. Práve v drese Kölnu momentálne žiari naša bývalá opora Lukas Podolski, napriek tomu samozrejme nemúžeme na nič iné ako vížazstvo ani pomýšľať.

Jupp Heynckes:
"Máme pred sebou 18 zápasov v Bundeslige. Bolo dôležité dnes v Stuttgarte vyhrať. To nie je samozrejmosťou a najmä v záverečnej fáze nás to stálo veľa síl. Gomez dnes nielen že dal 2 góly, ale tiež pracoval veľmi dobre proti lopte. Pre neho je zápas proti Stuttgartu niečo zvláštne. Našťastie strelil 2 góly, ktoré boli potrebné."

Thomas Müller: "Bol to dôležitý zápas, je ťažké v Stuttgarte hrať. Otočili sme zápas, ale na záver sme sa sami dostali do problémov, pretože sme nezvýšili na 3 : 1 a navyše sme sa museli triasť o výsledok, pretože Stuttgart mal ešte šancu."

Arjen Robben: "Sme veľmi spokojní. Naším jediným cieľom boli tri body a to sme dosiahli. Navyše Dortmund zakopol, takže celkom dobrý deň. Ja sa sústredím len na svoju hru, ale bol to ťažký zápas. Pre mňa je najdôležitejšie, že môžem hrať, to je to, čo sa počíta. "

Bruno Labbadia (tréner VfB Stuttgart): "Môj tím bojoval a pracoval fantasticky dobre takticky. Za odvahu sme ale neboli odmenení. Škoda, že to dnes nestačilo."

Christian Gentner (kapitán VfB Stuttgart): "Škoda, že sme nehrali jedenásti proti jedenástim. Bayern je tím, ktorý si vytvorí veľkú kontrolu nad loptou a potom môže hrať. Prvá polovica bola v poriadku, ale neudržali sme s nimi krok. Napriek tomu ideme správnym smerom."