Carl Zeiss Jena - FC Bayern 0 : 2 (0 : 0)

Carl Zeiss Jena: Berbig (59. Siefkes) - Schulz, Landeka, Schmidt, Stiefkes - Hähnge (67. Grüneberg), Maul, Simak (82. Pichinot), Ronneburg (46. Voigt) - Doro (64. Ullmann), Miatke (72. Fries)

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Badstuber, Lahm (67. Contento) - Schweinsteiger (67. Pranjič), Luiz Gustavo (67. Tymoshchuk) - Robben (46. Alaba), Müller (46. Kroos), Ribéry (72. Olič) - Gomez (46. Petersen)

Góly: 0 : 1 Alaba (54.), 0 : 2 Petersen (70.)

19/07/2011
20:30

FC Bayern - Hamburger SV

1 : 2 (0 : 2)

Naše mužstvo vycestovalo na turnaj LIGAtotal! CUP 2011 do Mainzu. V prvom zápase na turnaji, ktorý bol zároveň "semifinálový" sme podľahli mužstvu Hamburger SV po výsledku 1 : 2. Nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Köz - Gustavo, Schweinsteiger - Robben, Ribéry, Müller - Gomez. Zápasy na tomto turnaji sa hrajú na 2x30min.

2min - Ribéry preniká do šestnástky, ale jeho prihrávku na Gomeza odvracia obrana Hamburgu. V tej istej minúte letí Gomézov strelecký pokus vysoko nad bránku.
7min -
0 : 1 po chybnom vybehnutí Manuela Neuera na centrovanú loptu, sa k nej dostáva Son a pohodlne skóruje.
9min - na Ribéryho dobrý center po priamom kope, nedosiahne hlavou Schweinsteiger.
11min - priamy kop Ribéryho tesne míňa bránku Mickela.
14min - po Ribéryho centri a hlavičke Robbena končí lopta tesne vedľa bránky.
18min - Ribéryho tečovanú strelu chytá brankár Mickel.
23min - Gomez po dobrej prihrávke od Robbena zle preberie loptu a následná strela Ribéryho je slabá.
27min - T
öreho pekná strela a krásny zákrok Manuela Neuera.
30min -
0 : 2 na prihrávku na prvú tyč si pekne nabieha Son a svojím druhým gólom zvyšuje skóre.

40min - Robbenov priamy kop chytá brankár Mickel.
42min - po krásnom centri Ribéryho na hlavu Gomeza, hlavičkuje Mario tesne nad.
45min - striedanie Hamburgu, odchádza Ben-Hatira a prichádza Jansen.
50min - striedame, odchádza M
üller, prichádza Kroos.
55min - Badstuber vidí ŽK.
56min - striedanie Hamburgu, odchádza T
öre, prichádza Nagy.
57min -
1 : 2 krásna strela Kroosa asi z 20 metrov po osi brankár Mickel-tyč-tyč, končí v bránke.
60min - za protesty vidí Jarolím ŽK.

Aj keď sme počas celého stretnutia mali územnú prevahu na úspešný výsledok to nestačilo. Hamburger hral zo zabezpečenej obrany a vyťažil z minima maximum, keď potrestal iba naše chyby. Pri prvom góle dokonca individuálnu chybu Manuela Neuera, ktorý zle vybehol resp. podbehol centrovanú loptu. Kedy naposledy urobil Manuel takúto chybu, si bude ťažko spomínať aj on sám. Kiežby to bola v tejto sezóne chyba posledná. Za hráča zápasu by som vyhlásil Francka Ribéryho, ktorý bol pri všetkom podstatnom v našej hre a bol na ňom vidieť veľký hlad po futbale. Obrana Hamburgu však Ribéryho aj Robbena umne zdvojovala a nedala im veľa priestoru. Po prehre si teda zajtra o 18:45 zahráme zápas o 3.miesto. Súperom nám bude domáci FSV Mainz 05, ktorý v prvom "semifinále" podľahol Borussii Dortmund 0:1. Tá si naopak vo večernom finále zmeria sily s Hamburgerom SV. Verme, že si zajtrajším zápasom o 3.miesto aspoň napravíme po dnešku pokazenú chuť.

streda
20/07/2011
18:45

FSV Mainz - FC Bayern

2 : 2 (1 : 1)
4 : 5 po 11m

V druhom a zároveň poslednom zápase na turnaji, ktorý bol zároveň zápasom o 3.miesto sme až po penaltovom rozstrele zdolali mužstvo FSV Mainz. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil výsledkom 2 : 2. Penaltový rozstrel sa skončil v šiestej sérii, výsledkom 4 : 5. Oproti včerajšiemu zápasu necháva tréner Heynckes oddychovať najväčšie hviezdy mužstva a nastupujeme v úplne pozmenenej zostave: Neuer - Contento, Badstuber, Tymoshchuk, Rafinha - Alaba, Pranjič - Usami, Kroos, Olič - Petersen. Kapitánsku pásku si na ruku dal najskúsenejší na ihrisku Ivica Olič.

11min -
1 : 0 na rohový kop domácich si po chybe našej obrany pekne vyskočí úplne osamotený kapitán Noveski a hlavou otvára skóre stretnutia.
15min - Risseho slabú strelu chytá Neuer.
20min - vynútené striedanie domácich. Zraneného Caligiuriho strieda Gopko.
22min - Rafinhov center posiela Petersen hlavou tesne vedľa bránky.
25min - Pranjičov ďalekonosný strelecký pokus vyráža brankár Wetklo.
30min - v dobrej šanci triafa Olič iba domáceho brankára.
31min -
1 : 1 po centri Contenta za obranu najvyššie vyskočí Alaba a hlavou zrovnáva skóre.

31min - cez prestávku strieda Schönheim Bungerta a Gustavo Badstubera.
32min - Risseho strela mieri vedľa našej bránky.
33min - hlavička Ujaha mieri do tyče našej bránky.
39min - Rafinhov center nenachádza v šestnástke nikoho. Domáci striedajú. Odchádza Malli, prichádza Sliskovic.
45min - priamy kop Sota sa obtrie o tyč našej bránky.
49min - striedajú obe mužstvá. Odchádza Risse, prichádza Yilmaz. Odchádza Usami a prichádza M
üller.
57min -
1 : 2 po faule Noveskiho na Müllera premieňa Petersen penaltu.
59min -
2 : 2 Ujah po chybe Gustava a Tymoshchuka zužitkuje prihrávku a do prázdnej bránky vyrovnáva.
60min - zápas sa končí remízou a podľa pravidiel turnaja nasledujú penalty.

Penalty: Soto 1 : 0, Alaba 1 : 1, Sliskovic 2 : 1, Müller 2 : 2, Yilmaz 3 : 2, Petersen nedáva (Wetklo chytá), Stieber 4 : 2, Kroos 4 : 3, Noveski nedal (Neuer chytá), Tymoshchuk 4 : 4, Ujah nedal (triafa brvno), Pranjič 4 : 5.

Aj počas dnešného stretnutia, rovnako ako včera, sme mali územnú prevahu, ale do vedenia išiel paradoxne Mainz.  Do prestávky ale ešte peknou hlavičkou vyrovnal Alaba. Síce sa nám podarilo dostať aj do vedenia po premenenej penalte Petersena, ale víťazstvo sme v riadnom hracom čase neudržali, pretože záver lepšie zvládli domáci a vyrovnali. Penaltovú lotériu sme v šiestej šérii naklonili na našu stranu a tak sme na turnaji LIGAtotal! CUP 2011 obsadili konečné 3.miesto. V dnešnom stretnutí sa tréner Heynckes rozhodol dať príležitosť náhradníkom z lavičky, možno že aj kvôli tomuto sme v obrane urobili niekoľko chýb a v útočnej fáze sme tiež neboli veľmi nebezpeční. Za muža zápasu by som dnes netypicky vyhlásil hráča z mužstva nášho súpera a to domáceho kapitána Noveskiho. Ten sa paradoxne výraznou mierou zaslúžil o naše víťazstvo a bol pri všetkom podstatnom, veď posúdťe sami: dal gól na 1 : 0, po jeho faule na M
üllera sa kopala penalta po ktorej nás Petersen poslal do vedenia na 1 : 2 a v piatej sérii peneltového rozstrelu mohol premeniť penaltu, po ktorej by sme zápas prehrali, ale Neuer mu ju chytil a následne sme penaltový rozstrel otočili. Určite sme si vystúpenie na LIGAtotal! CUP 2011 v Mainzi predstavovali inak, nie len výsledkovo, ale určite aj herne. Mužstvo je ale stále iba v príprave a preto verme, že do ostrého štartu novej sezóny, ktorým bude zápas Nemeckého pohára 01/08/2011 o 20:30 proti Eintrachtu Braunschweig sa ešte formu podarí vyladiť. Pre úplnosť ešte dodám, že víťazom LIGAtotal! CUP 2011 sa stalo mužstvo úradujúceho majstra Borussie Dortmund, ktoré si po góloch Santanu a Zidana v 2.polčase poradilo vo finále s našim "semifinálových" premožiteľom mužstvom Hamburger SV.

Traumspiel 2011

23/07/2011

Fanklub výber Passau - FC Bayern

2 : 15 (0 : 6)

Naši hráči odohrali priateľský zápas v Passau na podujatí, ktoré malo názov Traumspiel 2011. Súperom im bol výber zložený z fanklubov Red Bulls Taubenbach e.V. a Mia san mia Schalding l.d. Donau / Passau e.V. Nádhernú atmosféru, ktorá trvala ešte dlho po zápase vytvorilo cca 19 000 fanúšikov.

Uli Hoeneß: "Keď som tu a pozriem sa okolo tak práve to je ten dôvod, prečo sme sa tohto podujatia zúčastnili. To ukazuje, že FC Bayern je jedna veľká rodina.

Zostava FC Bayern: Neuer (46. Riedmüller) - Rafinha (46. Pranjič), Boateng, Alaba, Contento (46. Lahm) - Tymoshchuk (46. van Buyten), Schweinsteiger (46. Gustavo) - Robben (46. Usami), Kroos (46. Müller), Ribéry (46. Olič) - Petersen (46. Gomez)

Góly: Gomez (5x), Müller (3x), Petersen (2x), Kroos (2x), Robben, Schweinsteiger, van Buyten