Košičanka Zuzana na Bayerne - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Košičanka Zuzana na Bayerne...
04/05/2014

Košičanka Zuzana na mňa nakontaktovala cez stránku www.fcbayern.sk, s ponukou na pomoc pri prekladoch. Život potom niektoré veci zariadil trochu inak, ale Zuzana sa ozvala opäť, aby sa s nami všetkými podelila o jej zážitky s FC Bayern. V nasledujúcom rozhovore sa dozviete o tom, ako sa k Bayernu dostala a čo všetko s ním v priebehu niekoľkých rokov zažila. Zážitky doložila krásnymi fotografiami. Niektoré sú dokonca priamo z „kuchyne“ nášho milovaného mužstva. Že sú jej zážitky netradične a neobyčajné sa sami presvedčte v nasledujúcich riadkoch.

Maťaš: Aká bola tvoja cesta k Bayernu?
Zuzana: K Bayernu som sa dostala vďaka môjmu priateľovi, ktorý je nemec.

Maťaš: Čo si o Bayerne dovtedy vedela?
Zuzana: Kým som nebola na štadióne, priznám sa o Bayerne som vedela, že je to nemecký futbalový klub, veľmi úspešný. Nič viac do mňa moja polovička nestihla „natlačiť.

Maťaš: Ktorý zápas si videla ako prvý?
Zuzana: Môj prvý kontakt s Bayernom Mníchov bol v zápase proti Bayer Leverkusen. Zápas bol v nedeľu 28.10.2012 o 17:30.

Maťaš: Ako si sa na zápas dostala?
Zuzana: Na tento zápas ma zobral môj priateľ. Vstupenky boli VIP vstupenky od partnera Bayernu – AUDI.

Maťaš: Opíš nám trochu svoj pobyt v Mníchove.
Zuzana: Ja som letela do Nemecka už v piatok večer, domov potom v pondelok ráno. V tento víkend sa výrazne ochladilo a začalo snežit, dokonca sa sneh aj udržal, čo bolo pre Mníchov celkom prekvapivé. K vstupenke bolo aj ubytovanie v hoteli Westin Grand. Šofér z firmy Audi nás v hoteli vyzdvihol a limuzínou (samozrejme s AUDI S8 :-) ) odviezol k vchodu pre partnerov priamo na štadión. Sledovať zápas sme mohli z tepla vo vnútri štadiónu alebo priamo na štadióne. My sme išli samozrejme von, aj keď snežilo.

Maťaš: Dojmy zo štadióna, z atmosféry, z fanúšikov?
Zuzana: Pre mňa to bol výnimočný zážitok a myslím že by bol asi pre každého, nakoľko takýto vstup na zápas (sponzorský lounge) sa nedá zažiť veľmi často. Vôbec, ale vôbec som netušila ako taký zápas vyzerá v reálnom živote a ostala som z toho ohúrená. Krásne bolo ako ma priateľ presviedčal, že Leverkusen je slabý súper a my vyhráme. Atmosféra, ktorá bola na vypredanom štadióne bola neopísateľná a aj napriek prehre (1 : 2, Mandžukič 77.min - Kießling 42min, Boateng 87.min vlastný gól, pozn.autora), to ostane hlboko vryté v mojej pamäti.

Maťaš: Ako vyzerá fandenie v priamom prenose?
Zuzana: Tak toto je vec, ktorú mi mali pred zápasom povedať a nepovedali. Ak na domácom štadióne nastupuje Bayern, celý štadión dopĺňa priezvisko hráča a svorne ho všetci kriči (ja som poznala iba Francka Ribéryho a Bastiana Schweinsteigera – cítila som sa ako Alenka v ríši divov). Tvorilo to úžasnú atmosféru v plne vypredanej Allianz Arene. A aj kričanie Bayern sprava doľava a naspať je úžasné. Za gól sa ďakuje a toto ďakovanie má tiež svoj rituál.

Maťaš: Čo sa dialo bezprostredne po zápase?
Zuzana: Čo ma dosť prekvapilo, tak prehra aj tak nezmenila atmosféru na negatívnu. Fanúšikovia Bayernu tímu ďakovali aj za prehru, fakt oni si ten svoj tím budú nosiť na rukách aj keď prehrajú. A toto sa mne osobne veľmi páči. Keď fandím, tak vždy, aj keď sa nedarí. A čo bolo úžasné, že na futbal chodia celé rodiny, aj s malými deťmi. Vyslovene to majú ako spoločenskú rodinnú udalosť.

Maťaš: Vraj sa pre teba zápas neskončil záverečným hvizdom, tak ako to teda bolo?
Zuzana: Vzhľadom na charakter vstupeniek, sme mali možnosť dostať sa na pozápasovú recepciu. Tam si hráči po zápase plnia povinnosti voči sponzorom a prídu vždy medzi hostí. „Našim hosťom“ bol Mário Mandžukič. V chodbe sme potom stretli ešte pár ďalších hráčov, Neuer, Tymoshchuk, Contento... Všetci sú úplne prirodzení, ľudskí, milí. Naozaj to funguje tak, že fanúšik je súčasť, ktorú oni potrebujú. Po recepcii nás odviezol šofér späť do hotela.

Maťaš: Vrátila si sa potom ešte niekedy do Mníchova?
Zuzana: Od vtedy som mala možnosť sa na štadión ešte 2x vrátiť. Aby som si doplnila svoje vedomostné nedostatky, tak na prelome 2012/2013 som prvýkrát navštívila Bayern múzeum aj s prehliadkou štadióna. Žiaľ bolo to mimo sezónu, vždy v zime. Východ na trávnik bol preto uzavretý, takže sme boli mierne ochudobnení o pohľad, aký majú hráči keď vchádzajú na ihrisko. Možno niekoho prekvapí, ako sa stará Bayern o trávnik v zime. Ja som z toho bolo zasa mimo, že sa tráve svieti, aby lepšie rástla a myslela, že slniečko je aj zime :-). Bayern vždy prekvapí! Po druhý krát to bolo v januári 2014. Už aj so synom sme si prehliadku štadióna zopakovali a kvôli priaznivému počasiu dokonca aj s východom na ihrisko pri hudbe Ligy majstrov. Už tam fakt chýbali iba hráči Bayernu :-).

Maťaš: Ako si na tom s Bayernom teraz?
Zuzana: No Bayern a futbal ako taký je v Nemecku súčasť ich života. Ja sa stále smejem, že Nemecko je pivo a futbal a ono to tak asi aj je. Za tie roky, čo mám Nemecko na dosah ruky ich síce vidím inými očami, ale pivo a futbal tam stále ostávajú. Teraz už poznám všetkých hráčov Bayernu. Mám svoj dres. Môj hrnček na stole v práci je Bayern. Dieťa spí na vankúši Bayern s dekou Bayern. Kolegom pravidelne nosím perá Bayern. Bayern je proste pozitívna diagnóza :-))))).

Maťaš: Kedy sa chystáš na Bayern najbližšie?
Zuzana: Keď som si nedávno „rýpla“ do priateľa kedy pôjdeme zas na futbal, netrvalo mu dlho a povedal, že na finále nemeckého pohára do Berlína 17.5. :-) Tak to snáď vyjde. Už teraz sa teším a chystám si svoj dres. A potom sa s Vami opäť poteším o zážitky a určite prinesiem aj nové fotky.

Ďakujeme Zuz
ane a tešíme sa na jej ďalšie príspevky pre fcbayern.sk.

P.S. podľa posledných informácií Zuzana na finále Nemeckého pohára do Berlína naozaj pocestuje, tak veríme, že sa s nami po návrate domov naozaj podelí o zážitky
;-)
P.S.1 Prvá fotogaléria je z návštevy Allianz Arény v októbri 2012.
P.S.2 Druhá fotogaléria je z návštevy Allianz Arény v januári 2014.foto: archív Zuzany N.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist